Detox - 5 nejlepších přípravků pro rok 2017

Detoxikační přípravky slouží k podpoře a obnově přirozených procesů v lidském organismu. Jenomže, jaký je ten správný? Pokud nemáte žádnou vlastní zkušenost, zorientovat se je velmi těžké.

Proto jsme pro vás vybrali 5 přípravků lidmi ověřených určených pro detox celého organismu. Zaměřili jsme se nejen na účinky přípravků, ale také na jejich složení, dávkování a samozřejmě i cenu.

Některé přípravky jsou totiž extrémně drahé a výsledky za takovou investici rozhodně nestojí.

Porovnání nejlepších detoxikačních přípravků pro rok 2017

V tabulce jsme porovnali 5 přípravků, které vás zbaví škodlivých látek, obnoví funkci tělesných orgánů a navrátí vám zdraví.

5 nejlepších přípravků pro detox PODROBNĚ

Ať už navštívíte lékárnu, obchod se zdravou výživou nebo do vyhledávače zadáte pojem “detoxikace organismu” zjistíte, že existují stovky přípravků. Dali jsme si práci a vybrali jsme pro vás přípravky s nejlepšími hodnoceními.

      zelený životabudič ve směsi 4 superpotravin

Směs superpotravin Blendea

Blendea SUPERGREENS je unikátní směs 4 zelených superpotravin v nejvyšší BIO kvalitě - zeleného ječmene, mladé pšenice, chlorelly a spiruliny. Tyto superpotraviny obsahují větší množství živin než běžné potraviny. Látky jsou důležité pro silný imunitní systém i správnou činnost všech tělesných orgánů.

Spirulina a chlorella posilují oslabený imunitní systém, podporují detox organismu, zlepšují trávení a brání ukládání tuků.

Mladý ječmen a pšenice rovněž stimulují detoxikaci a tělo zbavují volných radikálů, regenerují buňky a oddalují nežádoucí stárnutí. Pro mě osobně je důležité, že Blendea neobsahuje lepek, cukr ani laktózu. Díky tomu mohu Blendeu užívat bez obav o své zdraví. Přípravku by se měly vyhnout pouze těhotné a kojící ženy a děti do 3 let. Vyšší cena je vyvážená vysokou účinností a kvalitou surovin.

Líbí se nám

 • Rychlá příprava
 • Lepší zažívání
 • Silnější imunita
 • Méně únavy a více energie
 • Úbytek na váze
 • Čistější pleť
 • Slevové kódy a výhodnější cena na více balení
 • Dobrá chuť

Nelíbí se nám

 • Vyšší cena - 499 Kč na 30 dní

Naše hodnocení

Orientační cena

499Kč/30dní

Neozen Trizones

Pro komplexní detoxikaci organismu od škodlivých a jedovatých látek je určená speciální tříměsíční bylinná kůra NeoZen Trizones

Jedná se o 100% přírodní produkt české výroby, mezi jehož hlavní účinky patří důkladná očista organismu, odstranění únavy a dodání energie, obnovuje duševní rovnováhu, podporuje hluboký spánek a je prospěšným pomocníkem při léčbě zdravotních obtíží a chronických nemocí.

Na vývoji unikátního detoxikačního přípravku se podílela známá česká bylinkářka Veronika Horáková z Třebíče, která čerpala ze znalostí a zkušeností našich předků. Velkou inspirací ji byla kniha od rakouské bylinkářky Marie Treben.

Jak NeoZen Trizones funguje? Detoxikační kůra je rozdělená do 3 fází:

 • Detoxikace organismu - v první fázi dochází k vyloučení parazitů včetně larev a vajíček, bakterií a plísní z lidského těla pryč. Obsažená probiotika obnovují střevní mikroflóru a zvyšují schopnost střev přijímat zdravé látky v druhé fázi kůry.

 • Harmonizace metabolismu - při druhé fázi dochází k harmonizaci metabolické funkce organismu. Druhá fáze také podporuje snížení tělesné hmotnosti.

  Pročištění lymfatického systému - ve třetí fází je z těla vyloučena přebytečná voda a jsou obnoveny všechny funkce lymfatického systému.

Líbí se nám

 • Zbavuje organismus škodlivých látek
 • Odstraňuje únavu a dodává energii
 • Podporuje hubnutí
 • Obnovuje střevní mikroflóru
 • Zlepšuje kvalitu spánku

Nelíbí se nám

 • Je nutné přijmout více tekutin
 • Vyšší cena

Naše hodnocení

Orientační cena

1495Kč/180tablet

      100% výtažek z černé ředkve

PHYTODERMA Bio Rabanon

Bio Rabanon je 100% výtažek z černé ředkve v ampulkách, který detoxikuje organismus a přispívá ke správné funkci orgánů. Vyrábí se pouze z přírodně pěstované černé ředkve bez použití chemických látek a umělých hnojiv.

Přípravek vyzkoušel můj otec, kterého trápily žlučníkové záchvaty. Stejně jako řada dalších uživatelů i on potvrdil, že účinně pomáhá při problémech se žlučníkem, žlučníkovými kameny a žlučníkovými záchvaty.

Proč právě černá ředkev? Obsahuje důležité minerály pro zdraví - železo, měď, síru, vápník, draslík, fosfor a hořčík. Jednou z hlavních složek je však silice raphanol s aktivní sirnou složkou, která prospívá detoxikačním orgánům - játrům a žlučníku.

Líbí se nám

 • Vysoký obsah minerálních látek
 • Odstraňuje problémy se žlučníkem
 • Zbavuje nadýmání
 • Snižuje hladinu cholesterolu
 • Pročistí organismus

Nelíbí se nám

 • Štiplavá chuť
 • Těžko stravitelná černá ředkev
 • Může vyvolat mírný průjem nebo podráždit žaludek

Naše hodnocení

Orientační cena

250Kč/200ml

      100% BIO výživná šťáva z Aloe

Aloe Vera patří k oblíbeným rostlinám obsahujícím velké množství vitamínů a minerálů. ALLNATURE Aloe Vera je čistá neředěná šťáva, šetrně lisovaná z vnitřní části listu tak, aby si uchovala co největší množství účinných látek.

Díky patentovanému způsobu výroby ji mohou užívat i diabetici a alergici.

V čem je nápoj z Aloe Vera prospěšný? Působí primárně na trávící soustavu a reguluje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Pozitivně ovlivňuje celý trávicí systém.

Nevýhodou je častější dávkování a to 3x denně po 20 až 50 ml před jídlem (ráno na lačno).

Líbí se nám

 • Vynikající osvěžující chuť
 • Šťáva se nekazí
 • Prospívá zažívání
 • Zlepšuje kvalitu pokožky

Nelíbí se nám

 • Jedno balení vydrží pouze 10 dní
 • Může vyvolat průjem
 • Nevhodné pro těhotné a kojící matky

Naše hodnocení

Orientační cena

180Kč/500ml

      3 superpotraviny pro lepší trávení a silnější imunitu

3 superpotraviny v Gree Trio

Na rozdíl od vítěze našeho testu Blendea SUPERGREENS obsahuje Topnatur Green Trio pouze 3 zelené superpotraviny - zelený ječmen, chlorellu a spirulinu. U všech tří látek je prokázán vysoký obsah vitamínů a minerálů. Například chlorella obsahuje vitamín A důležitý pro imunitu, spirulina je zase bohatá na vitamín B12, chróm a bílkoviny a zelený ječmen je skvělým zdrojem mědi.

Topnatur Green Trio detoxikuje organismus, unavenému organismus dodává novou energii, posiluje imunitní systém a urychluje metabolismus. Díky mědi působí také jako antioxidant a chrání tak buňky před tzv. oxidativním stresem.

Výrobce rovněž uvádí, že napomáhá hubnutí. Vliv na ztrátu tělesného tuku potvrdit nemohu, protože mě nadváha netrápí. Zlepšilo se mi však zažívání a zmizela i častá únava. Nevýhodou je vysoké dávkování - až 6 tablet denně před jídlem.

Líbí se nám

 • Zlepšuje zažívání
 • Očišťuje organismus
 • Zmírňuje únavu
 • Poměr cena/výkon

Nelíbí se nám

 • Hrozí bolesti břicha, průjem a zvracení
 • Vysoké dávkování
 • Nemá vliv na urychlení metabolismu a hubnutí

Naše hodnocení

Orientační cena

330Kč/540tablet

Srovnávací tabulka TOP detoxikačních produktů

Pořadí

Název

Frekvence užívání

Velikost dávky

Výdrž balení

Cena balení

Cena jedné dávky

1.

1X denně

1 lžička = cca 3g

30 dní

499 Kč

16,60 Kč

2.

1-2X denně

1 sáček = 7,9g

15-30 dní

799 Kč

26,60 Kč

3.

VITADIET Bio Rabanon

1X denně, max. 20 dní po sobě

2 ampule = 20ml

10 dní

250

25 Kč

4.

Allnature Aloe Vera

3X denně

20-50ml

3-8 dní

180 Kč

7,20-18 Kč

5.

Topnatur Green Trio

2X denně

3 tablety

3 měsíce

330 Kč

3,55 Kč


FAQ - Často kladené otázky anebo co je dobré znát před nákupem?

Co je detoxikace organismu?

Detoxikace je přirozený neustálý proces probíhající v lidském organismu a jeho cílem je vyloučení škodlivých látek a harmonizace. Ve zdravém prostředí a při dostatku životně důležitých živin se organismus s jedovatými látkami dokáže vypořádat sám. V důsledku znečištěného životního prostředí, nezdravé stravy a dalších negativních faktorů nás zaplavuje stále více zdraví nebezpečných látek.


Proč má detoxikace smysl?

Nejlepší detox je samozřejmě přirozený proces podpořený zdravým a vyváženým jídelníčkem, pravidelným pohybem a samozřejmě co nejmenší stresovou zátěží. Ne vždy je možné této ideální kombinace dosáhnout. Přesto nemusíme házet flintu do žita, pomoci pomohou potravinové doplňky určené pro podporu detoxikace organismu. Bohužel se této potřeby chytla spousta byznysmenů, kteří na trh uvádí drahé a neúčinné výrobky.


Jak si vybrat správný detoxikační přípravek?

V první řadě je důležité definovat problém, který vás trápí. Je to problematické zažívání? Trápí vás zácpy, průjmy, nadýmání a bolesti břicha? Nebo se cítíte unavení a bez energie? Obtěžují vás problémy s pletí, akné a vyrážky?

Podle toho se můžete zaměřit na konkrétní orgán nebo celý organismus. Důkladná očista těla dokáže pomoci s drobnými zdravotními problémy, obnovit rovnováhu v tělu a získat tak novou chuť do života.


Lze všechny detoxikační přípravky zakoupit v lékárně?

V lékárnách lze zakoupit vybrané detoxikační přípravky. Některé seženete pouze přes webové stránky výrobce. Než se však rozhodnete pro koupi některého z nich, přečtěte si recenze a zkušenosti lidí. Pomohu vám různé diskuse, do kterých přispívají reální lidé. Nebojte se klidně sami položit dotaz a vyčkat si na adekvátní odpovědi.


Jak dlouho by měla detoxikace organismu trvat?

Detoxikační kůry mohou trvat jeden i několik týdnů. Některé přípravky lze brát dlouhodobě (např. Blendea nebo Prodetox), jiné trvají pár dní či týdnů (např. tříměsíční kůra TRIZONES Očistná kůra) a po dobrání je vhodné ji na určitou dobu přerušit. Všeobecně platí, že detoxikace je dlouhodobý proces, a měla by být důkladná, ne rychlá. Vyloučit všechny škodlivé látky, které do nás proudily dlouhé roky, žádný organismus nezvládne za pár hodin.


Má zdravý životní styl smysl?

Samozřejmě ano. Detoxikace nemá smysl, pokud trvale žijeme nezdravým způsobem, a tělo sami zásobíme škodlivými a jedovatými látkami. Zdravý organismus je důsledkem trvalé a dlouhodobé péče, která spočívá ve zdravé výživě a pravidelném pohybu. Detox potravinovými doplňky je účinný jako podpůrný způsob, jak organismus posílit a obrnit jej boji se zdraví nebezpečnými látkami.


Vítěz testu 2017 - Blendea SUPERGREENS - nejlepší detoxikační přípravek

Vítězem testu se stala Blendea SUPERGREENS, která kombinuje přírodní sílu 4 superpotravin a chuť máty.

Blendea SUPERGREENS Složení