Detoxikace plic – tělo chce „čisté“ filtry

Zanesené a špatně fungující plíce jsou nejčastěji přisuzovány kuřákům. Tento problém se však netýká pouze jich. Za problémy s plícemi stojí nejen závislost na nikotinu, ale také na nezdravý životní styl a znečištěný vzduch.

Plíce jsou totiž vstupním orgánem, do kterého pronikají škodlivé látky jako první. Pokud nejsou plíce zdravé, nedokáží toxiny vyloučit z těla ven. Ty se v plících usazují a způsobují zdravotní obtíže.

zdravé plíce

Zdravým a funkčním plícím prospívá pravidelná detoxikace například pomocí bylinek

Příznaky znečištěných plic

Problémy s plícemi se projevují poruchami řeči a dýchacími problémy. Mezi nejčastější příznaky patří

 • dušnost
 • záchvaty kašle
 • astma
 • ucpaný nos
 • náročnější dýchání
 • časté zívání
 • tichý hlas
 • slabší dech a řeč
 • bolest v ramenou a na palcích ruky

Na problém s plícemi poukazuje také způsob posedu. Lidé se znečištěným plícemi sedí nepřirozeně, vytáčí ruce položené na stehnech a neustále si vyhrnují rukávy. Pokud vás trápí přesně tyto problémy, měli byste se přemýšlet nad účinnou očistou plic. Pomoci mohou nejen přírodní prostředky, ale také speciální potravinové doplňky.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravováníNutric BistroMyChef Kitchen
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

ZDRAVÝ TIP: Pokud jste silný kuřák, potřebujete detoxikaci celého těla, hlavně plic a jater. Léty naukládané škodliviny musí z těla ven. 

Samočistící, a tedy detoxikační procesy v těle podpoří a urychlí zelená směs superpotravin Blendea SUPERGREENS. Klikněte a podívejte se na všechny zdravotní benefity

Blendea účinky

Negativní vliv nemá pouze kouření

Jak již bylo výše uvedeno, problémy s plícemi nejčastěji způsobuje dlouholetá závislost na tabáku. Kouření v tomto případě hraje zásadní roli, není však jediným faktorem, který má negativní vliv na funkci plic.

Ohroženy jsou také plíce všech lidí žijících ve městech, kde se ve vzduchu nachází výrazně více škodlivin.

Nejčastější příčiny znečištění plic

 • Znečištěné životní prostředí, zejména vzduch, který dýcháme
 • Kouření – nejen tabák, ale také elektronické cigarety a marihuana – Klikněte a naučte se, jak přestat kouřit ze dne na den
 • Alkohol – plícím neprospívá tvrdý alkohol a červené víno
 • Prochladnutí – bývá častou příčinou onemocnění dýchacích cest
 • Obezita

Jak poznáte, že právě vy potřebujete hloubkovou očistu plic? Kromě problémů s dýcháním, řečí a častými onemocnění dýchacích cest se zanesené plíce projevují také otoky obličeje a kotníků, ranními bolestmi hlavy a také namodralou barvou rtů a nehtů.

VÍTE, ŽE FUNKCI PLIC NEGATIVNĚ OVLIVŇUJE ŠPATNÁ NÁLADA, SMUTEK A DEPRESE? Plíce a dýchání jsou podle tradiční čínské medicíny spojené s výměnou energie s ostatními lidmi. Problémy s dýcháním naznačují nespokojenost se životem i nedostatek lásky. Více informací na téma psychosomatiky najdete v článku Řeč těla: Co nám odkrývají potíže v plícemi?

Jak vyčistit plíce od dehtu, hlenu a dalších škodlivých látek?

Pro očistu plic je nejvhodnější podzim, konkrétně období od poloviny září do poloviny listopadu. Chybu ale neuděláte ani tehdy, budete-li detoxikovat plíce kdykoli v průběhu roku.

Pravidelnou očistu plic by měli provádět zejména kuřáci, astmatici a lidé, kteří prodělali zánět plic.

V první řadě je důležité se zbavit plíce nadbytečného hlenu. Menší množství hlenu chrání sliznice dýchacích cest, ale pokud je ho příliš, dýchací cesty a přilehlé orgány zatěžuje. Jak vyčistit plíce od hlenu? Za pozornost stojí jogínské speciální cvičení na odhlenění organismu, které provádí po ránu.

Bylinky na očistu plic

Vyzkoušet však můžete příjemnější variantu a to bylinky na očistu plic, které podporují odhlenění. Mezi byliny na detoxikaci plic patří zejména divizna, lékořice, sléz, tymián, jitrocel, květy černého bezu a zapomínat bychom v žádném případě neměli na zázvor. 

TIP NA PŘÍRODNÍ OČISTU PLIC – ZÁZVOROVÝ NÁPOJ: Tento detoxikační nápoj zmírní negativní dopady kouření a plíce z části zbaví škodlivých látek. Pro přípravu nástroje na očistu plic budete potřebovat cca 3 cm dlouhý odřezek zázvoru, 2 lžičky mleté kurkumy, cca 400 g cibule a 1 l vody.

Do vroucí vody vložte nastrouhaný zázvor, kurkumu a cibuli. Přiveďte k varu, zmírněte plamen a vařte do chvíle, dokud se nevypaří cca polovina vody. Nápoj ochutit cukrem nebo medem. Cukr přidávejte do vroucí vody jako první, med jako poslední. Při delším vaření by přišel o většinu prospěšných látek. Dvakrát denně užívejte 2 lžíce po dobu 14 dnů.

zázvor a kurkuma

Spojení zázvoru a kurkumy plícím prospívá. Zázvor brání hromadění hlenu a kurkuma podporuje vylučování toxinů z plic

 

Potraviny a byliny na detoxikaci plic

 • Plicník – účinný pomocník při nemocech dýchacího ústrojí, astmatu, zánětu průdušek a zápalu plic
 • Svěží máta – uvolňuje dýchací cesty a křečovité stažení průdušek při nachlazení, kašli zánět v krku, podporuje vykašlávání
 • Protizánětlivý česnek – očista plic z česneku prospívá plicím díky jeho protizánětlivým vlastnostem. Navíc obsahuje antioxidant alicin, který ničí volné radikály
 • Lněné semínko – obsahuje hořčík, který pomáhá udržovat dýchací cesty otevřené
 • Očista plic pampeliškou – pampeliška je bohatým zdrojem minerálů prospívajících zdraví plic – hořčíku, vápníku, draslíku a sodíku
 • Chutné jablko – jablka jsou bohatá na flavonoidy, které podle studie britských vědců snižují vznik astmatu až o 32 %. Týdně bychom měli sníst 2 až 5 jablek
 • Sladký ananas – přirozenou očistu plic podporuje enzym bromelin, který najdeme například v ananasu
 • Petržel – kombinace minerálů fosforu a chloru posiluje funkce průdušek, podporuje krevní oběh v plicích a zmírňuje astma
 • Voňavý koriandr – pomáhá vyloučit toxické kovy z plic a dalších orgánů ven z těla

I správné dýchání si vyžaduje změnu návyků

Kromě úpravy jídelníčku a zařazení potravin pozitivně ovlivňující funkci plic, nejvíce plícím pomáhá pobyt na čerstvém vzduchu, dechová cvičení, pohyb, pravidelné saunování, inhalování solných a bylinných roztoků. Plíce rovněž potřebuji pravidelný relax. Důležité je správné hluboké dýchání, kterým plíce posilujete a trénujete jejich kapacitu. 

Odpočinek pomáhá zklidnit mysl a uvolnit blokády vyvolávající nepříjemné pocity jako svíravý pocit na hrudi či nedostatečné nadechnutí. Najděte si každý den alespoň pět minut volného času a pozorujte svůj dech. Vnímejte všechny orgány, kterými vzduch prochází.

hluboký nádech

Čerstvý vzduch a správné dýchání má na zdravé plíce zásadní vliv

Chraňme své plíce a dýchejme zhluboka

V nejhorším stavu bývají plíce dlouholetých kuřáků. Nejlepším způsobem, jak vyčistit plíce kuřáka, je definitivní skoncování s tímto zlozvykem. Aby očistu plic co nejvíce podpořili, měli by se vyhýbat místům, kde se pravidelně kouří. 

Detoxikace plic u kuřáků podporuje například šálek mléka s medem před spaním, ovesná kaše s mlékem nebo pravidelná inhalace éterického oleje. Vhodná je například majoránka nebo eukalyptus.

Zbavit plíce nikotinu a dalších škodlivých látek je běh na dlouhou trať. Je to však běh, který má jasný cíl. Když už jsme se dostali k tomu běhání, nezapomínejte, že pohyb na čerstvém vzduchu je pro vaše plíce tím nejlepším, co jim můžete poskytnout každý den. Stejně tak potraviny, bylinky a doplňky, které podpoří nejen detoxikaci plic ale také detoxikace celého organismu.

NEZAPOMÍNEJTE NA VNITŘNÍ OČISTU TĚLA. Zelené superpotraviny ve směsi Blendea SUPERGREENS podpoří vyplavování všech toxinů, těžkých kovů a odpadních látek z organismu

blendea supergreens

4.7/5 - (3 votes)

8 Komentáře

 1. Šárka 7.4.2018
  • Lukáš Chládek 9.4.2018
   • Šárka 10.4.2018
    • Lukáš Chládek 12.4.2018
 2. Eva Turtaková 30.5.2018
  • Lukáš Chládek 30.5.2018
 3. Růžena Matrasová 18.4.2020
  • Lukáš Chládek 20.4.2020

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..