Zdravá poradna (Ptejte se, co vás zajímá)Kategorie dotazu: HubnutíPravidelná strava je pro mě noční můra
Karolína zeptal se před 4 roky

Dobrý den. Pracuji na třísměnný režim, 8 hodin. Zakoupila jsem si jídelníček sestavený profesionálem, je v tom i denní režim , kolik vypít vody … a nedám to. Poradil by jste mi jak se stravovat když se střídá ranní, noční, odpolední a o víkendech nedám vstávat v 6 hodin když se mi nemuže srovnat spánek a usínám ve tři ráno? I přes ten jídelníček a všech ostatních hloupostí stejně přibírám stále na váze!

1 Odpovědi
Lukáš Chládek Personál odpověděl před 4 roky

Dobrý den, 
lituji, Vaše otátka je hodně široká. Profesionál měl při sestavování jídelníčku brát v potaz Vaši 3-směnnou práci a je jasné, že bude mít jiná kriteria, než člověk s pravidelným režimem. 
Navíc přibírání na váze není vždy způsobeno pouze stravou, ale právě  spánkem, tím kdy jíte a kolik, co Vaše tělo nezvládá spálit a podobně. 
Osobně bych doporučoval vyhnout se „profesionálům“, protože polovina z nich nabízí již dávno vytvořené a jaksi univerzální jídelníčky a inkasují za to tisíce korun. Tyto „rychlokvašené“ a neodborně sepsané jídelníčky pak mají často více chyb než osohu. 
Co doporučuji, je zajít za lékařem – dietologem. Předpíše Vás k němu i praktický lékař, takže tam lze sehnat skutečně ověřeného lékaře, který Váš jednak vyšetří, takže ví, jaké potraviny jsou pro Vás vhodné, bude dbát na Váš pracovní provoz a bude tvořit doporučený jídelníček skutečně pro Vás a na míru. 
Soukromé poradenství je ve většině případů založeno pouze na inkasování vysokých plateb od „klienta“, který reálně nijak nezhubne. Přes internet zase člověk nezná Váš zdravotní stav, co je prvotní informace pro jakékoliv doporučení či sestavení jídelnícku. 
Lituji, že jsem nedokázal pomoct, ale tohle je skutečně vážná věc hodná lékařského posudku. 
Přeji krásný den a pevné zdraví.