Hubnutí bez diet a cvičení – jde to?

Přejete si zhubnout bez diet a cvičení? Určitě to jde! Dokonce je to snem téměř všech, co každý den spěchají jen do práce a z práce domů a na nějaké fitness centrum už nemají ani pomyšlení. A jak na to? Pojďme se na to podívat!

Hubnutí bez cvičení

TIP NA DOMÁCÍ CVIČENÍ: Seřadila jsem TOP 10 pomůcek pro cvičení celého těla nebo problematické části. Ušetříte za trenéry a permanentky. 

 

Změna jídelníčku

Pod změnou jídelníčku si můžete představit hrůzné diety a půsty, ale abyste účinně zhubli, nemusíte držet žádné diety. Naopak držení diet není pro tělo vůbec zdravé a může dojít k tzv. jojo efektu, který si jisto jistě nepřejete. Mučit se několik týdnů, dosáhnout určitých výsledků a ve výsledku nabrat ještě více kilo, než jste shodili.

Důležitá je tedy pravidelná strava. Měli byste jíst menší porce a to v intervalu zhruba co 2 hodiny, kdy poslední jídlo by mělo být nejpozději 2 hodiny před spánkem.

Neznamená to vypustit všechna Vaše oblíbená jídla. Naopak si můžete docela často dopřávat a nebudete hladovět. Je dobré omezit tučná a velmi sladká jídla, ale jednou za čas můžete „zhřešit“ i těmito jídly.

Důležité je nepřejídat se, zahrnout do stravy velké množství zeleniny a ovoce, dostatečně pít (alespoň 2 litry neslazených tekutin denně) a vyhýbat se slazeným nápojům, které často obsahují tolik cukru, že bychom tomu ani nevěřili. Nejedná se o dietu, jen o úpravu stravy, za kterou Vám bude Vaše tělo velmi vděčné a odmění se Vám zdravou funkcí Vašich orgánů.

Říkáte si, že jíte zdravě a pořád nic? Zkuste jídla ubrat a přidat potraviny s vlákninou, které zaručí správné fungování celého trávicího traktu. Správné fungování tělesných orgánů je tím správným krokem kupředu ve Vaší cestě k hubnutí.

Nezapomeňte si občas dát i něco trochu zakázaného, protože stres, že něco nemůžete, je velice špatný pro psychiku. Proto pokud Vás „honí mlsná“ například na oříšky, vezměte si jich malou hrst a vychutnávejte si každý z nich, namísto toho, abyste si nasypali celou mísu a hltali jeden za druhým. Uvidíte, jak Vám budou takovéto pamlsky zaslouženě chutnat.

Doporučujeme přečíst náš článek „Hubnutí začíná v hlavě“

 

Doplňky stravyDoplňky stravy k hubnutí

Účinnými pomocníky k hubnutí pro Vás mohou být také různé potravinové doplňky k podpore hubnutí. Některé omezí chuť na sladké, jiné omezí chuť celkově, další urychlují metabolismus a tak dále. Na trhu je nepřeberné množství těchto přípravků, kdy některé z nich mohou být i na lékařský předpis. Takovéto doplňky stravy už jsou spíše léky na obezitu a nejsou pro zdravého člověka úplně tak vhodné.

Velmi vhodným doplňkem k hubnutí je vláknina v tabletách nebo v nápojích. Nesmí se to však s těmito přípravky příliš přehnat, protože by Vám z nich nemuselo být úplně dobře.

 

Úpravy stolování a zvyků

I stolování může přidat na šanci hubnout. Máte doma velké talíře? Chyba! Zkuste jíst z menších talířků. Díky nim budete mít pocit, že jste snědli celý talíř i přes to, že jídla na něm bylo méně než obvykle. Lehce tím ošidíte své tělo, ale o to se přece snažíme.

Velmi účinnou zbraní proti přibírání je vypít sklenici vody před jídlem. Žaludek bude mít pocit, že jste jej zasytili a nesníte toho tolik jako obvykle.

Žijeme ve stresové době, kdy nestíháme jíst pravidelně a večer „vyluxujeme“ ledničku. To je veliký problém současné doby. Na jídlo si vždy najděte čas, protože pokud ne, tak se Vám jistě nepodaří zhubnout. Nacpat se na noc je to nejhorší, co můžete udělat. Ve spánku dochází k největšímu spalování tuků, ač si to nikdo neuvědomuje.

To nás dostává k dalšímu bodu, a tím je dostatek spánku. Není zdravé spát málo a už vůbec díky málo spánku nezhubnete. Naopak špatným životním stylem můžete nabírat a tělo si ani v noci neodpočine.

Máte v lednici něco, čemuž už brzo vyprší spotřební lhůta? Raději to vyhoďte, než abyste zbytečně snědli něco navíc, co Vám nesedí do Vašeho jídelníčku. To samé s dojídáním. Nedojídejte všechno, co je na stole, když se cítíte plně, jen protože je Vám líto posledního plátku sýra. Schovejte ho do lednice a můžete si ho dát zítra. Raději jídlo dokonce vyhoďte, než ho do sebe „cpát“ navíc. Později byste si to mohli vyčítat.

Zkuste jíst z menších talířů, nedojídejte zbytky jídla, dajte si sklenici vody před jídlem a dopřejte si dostatek spánku!

hubnutí potraviny

Změna stravování má na hubnutí zásadní vliv

 

Dívejte se na složení potravin

Základem jídelníčku by měly být zdravé potraviny. Jak jinak zjistit, jestli je potravina zdravá, než zkoumáním složení. Obecně je dobré vybírat potraviny s nižším obsahem tuku a cukrů, ale pozor na některé potraviny bez cukru. Mohou obsahovat náhražky cukrů, které jsou mnohdy horší než cukr pravý. Také je vhodné používat spíše máslo než margaríny. Másla stačí namazat trochu a splní Vaše potřeby jistě lépe.

Bio potraviny jsou sice dražší, ale měly by být kvalitněji vyráběné, ovoce a zelenina lépe pěstované. Proto pokud se nebojíte investovat do svého zdraví, určitě je čas od času zařaďte do svého jídelníčku.

 

Pozor na sladké ovoceHubnutí bez diet a cvičení

Dávejte si velký pozor na sladké ovoce, které by mohlo někdy vydat i za kus čokolády. Například takový banán je velmi dobrým zdrojem hořčíku, ale také obsahuje velké množství cukrů. Naopak jahody, ač jsou sladké, obsahují z ovoce téměř nejméně cukru.  Dalšími výbornými kousky mezi ovocem jsou například citrusy.

V čem jistě neuděláte chybu je vzít si místo ovoce nějakou sladší zeleninu, například mrkev a jistě neprohloupíte. Především v pozdějších odpoledních nebo ve večerních hodinách přijde taková mrkev vhod.

Podpora

Bojíte se zkusit takové hubnutí sami? Zkuste k tomu přizvat svého partnera či kamarádku nebo kamaráda a určitě Vám to půjde hned lépe. Můžete se navzájem inspirovat, radit si a především se navzájem podporovat.Pokud chcete zaručeně zhubnout i bez pohybu, zkuste se obrátit například i na některého z nutričních terapeutů, kteří Vám sestaví jídelníček. Ovšem pokud budete dodržovat těchto pár bodů, můžete dosáhnout požadovaného výsledku i sami, vlastní vůlí, bez cizí pomoci.

4.4/5 - (25 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..