Super jednoduché ananasové smoothie (RECEPT)

Podzim je ideální období pro očistu těla po letním hřešení na dovolených a párty. Připravte si ananasové smoothie, které má jenom zanedbatelné množství tuků, vysoký podíl vitamínů a ulehčí vašemu trávení. Navíc přidejte lžičku zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS pro posílení všech zdravotních účinků.

detoxikační ananasové smoothie

Listový salát je chuťově neutrální, takže se snese s jakýmkoliv ovocem i zeleninou

 

Super jednoduché ananasové smoothie

  • Doba přípravy: 10 minut
  • Náročnost: lehká
  • Množství: 2 porce

Ingredience na 2 porce:

  • čtvrtina ananasu
  • menší hlávka salátu
  • mrkev
  • banán
  • lžička Blendea SUPERGREENS
  • voda na dolití

 

Postup přípravy:

Listy salátu dobře omyjte, nakrájejte na kusy a vhoďte do mixéru. Přidejte pokrájený ananas, mrkev a banán. Nakonec vsypte lžičku Blendea SUPERGREENS a zalijte trochou vody. Celou směs důkladně rozmixujte a nalijte do připravené sklenice.

Blendea účinky

 

detoxikační smoothie

Mrkev působí na enzymy v játrech, kde přeměňuje toxiny na snadněji odbouratelné látky.

 

Účinky použitých surovin

Ananas dokáže upravit trávení

Čerstvý ananas pomůže ulehčit vašemu trávení díky enzymu bromelin. Štěpí proteiny a podporuje trávení stejným způsobem jako žaludeční pepsin. Konzumací ananasu zároveň předcházíte problémům s ucpanými cévami, které mají za důsledek mrtvici nebo infarkt. Ananas dokáže rozpouštět usazeniny na stěnách cév.

Pro detoxikační účely je důležité, že ananas má jen zanedbatelné množství tuků a proteinů. Obsahuje velký podíl vitamínu C, B1 a B6 a je dobrým zdrojem kyseliny listové. Z minerálů v něm najdete mangan, měď, draslík, hořčík a železo.

detoxikační ananasové smoothie

Potraviny s prospěšným choloryflem spolehlivě poznáte podle zelené barvy.

 

Listový salát podpoří zažívání a funkci střev

Pouhé dva listy salátu dodají vašemu nápoji velké množství chlorofylu, rostlinného barviva, které pomáhá čistit krev, podporuje obnovu buněk a dodává potřebné množství energie. Chlorofyl zároveň podporuje funkci střev, zažívání a imunitu, a proto je ideální součást detoxikačního smoothie.

Chlorofyl účinně zbavuje tělo toxických látek, které vznikají nejen nevhodným stravováním, ale také špatným zažíváním, používáním drogerie plné chemie či jen samotným pobýváním ve městě. Chlorofyl najdeme v zelenolisté zelenině (salát, špenát, petržel, zelí), zelené nati rostlin a bylinek (kopřiva, pampeliška, řeřicha) a také v některých řasách – superpotravinách.

Velké množství rostlinného barviva chlorofyl přirozeně obsahují také takzvané zelené superpotraviny, které vynikají velkým množstvím vitamínů, minerálů a aminokyselin. Směs Blendea SUPERGREENS obsahuje čtveřici zelených potravin chlorella, spirulina, mladá pšenice a zelený ječmen ve špičkové BIO kvalitě.

Balení Blendea SUPERGREENS vám vydrží až na 30 receptů. Blendeu objednávejte ZDE. Stáhněte si ZDARMA na mail nový e-book Moje Blendea s recepty a tipy pro zdravé stravování!

Blendea účinky

 

Ochutnejte také další smoothies!smoothie bowl

5/5 - (3 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..