Krabičková dieta – co od ní očekávat a pro koho je vhodná?

Krabičková dieta si získává stále větší oblibu u lidí s nadváhou, protože nemusejí počítat kalorie a vymýšlet jídla složená ze zdravých potravin. Zdravou a vyváženou stravu dostanou v krabičkách přímo na svou adresu. Pokrmy jsou připraveny nutričními odborníky a vy tak máte jistotu, že jíte pokrmy s vyváženým obsahem tuků, bílkovin a sacharidů.

S krabičkovou dietou se můžete projíst ke krásné štíhlé postavě a přitom se cítit skvěle!

levná krabičková dieta

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravováníNutric BistroMyChef Kitchen
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Co je krabičková dieta?

Jedná se o nutričně vyvážené jídlo sestávající se ze snídaně, dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a večeře. Každý den či obden jsou vám dodávány krabičky s jídlem, které obsahují čerstvě připravenou stravu.

Některá jídla jsou určena ke konzumaci za studena, jiná k ohřevu. Jelikož jsou nutričně vyvážená, nebudete si muset cokoliv dokupovat, a to ani doplňky stravy.

S pomocí této diety se naučíte pravidelně stravovat. Váš metabolismus bude fungovat na výbornou a zbavíte se chutí na potraviny s vysokou energetickou hodnotou. Nebudete hladovět a po skončení diety se vyhnete JOJO efektu, protože hubnete doporučených 0,5 – 1 kg za týden.

Objednat si obvykle můžete menu na sedm dní v týdnu, ale řada firem nabízí i možnost objednat si jídlo na šest nebo pět dní. Zbylé dny (víkend) si pak vaříte zdravá jídla sami. Tato dieta je skvělá hlavně pro ty, kdo nemají čas nebo chuť připravovat si zdravou stravu sami, například zaměstnaní lidé.

Odborníci krabičkovou dietu schvalují a přijde jim mnohem vhodnější než tzv. módní diety, při kterých vám hrozí nedostatek základních živin.

KetoMix produkty

Jak vybrat tu pravou firmu a výrobce krabiček?

Na trhu je velká konkurence firem zabývajících se krabičkovou dietou, proto vybírejte pečlivě. Neorientujte se pouze podle ceny a zjistěte si o dané společnosti víc informací.

1. Prohlédněte si webové stránky

Internetové stránky slouží firme k propagaci. Čím přehlednější a propracovanější jsou, tím lépe. Měly by obsahovat řadu užitečných informací a podrobnosti o krabičkové dietě. Nenašli jste na webu odpovědi na své otázky? Neváhejte a firmě zavolejte. Měli by být schopni na všechny vaše otázky odpovědět.

Zdravé stravování - printscreen webu

Web zdravestravovani.cz obsahuje dostatek informací

2. Nechte si poradit s energetickou hodnotou pokrmů

Na základě osobní konzultace nebo vyplněním on-line dotazníku by vám měli doporučit správný energetický příjem. Pokud takovou službu nenabízejí, je to znakem lhostejného přístupu k zákazníkům.

Najděte si také, zda poskytují stravu o jiné energetické hodnotě pro muže a jiné pro ženy. Plusem je, když nabízejí více možností, např. stravu pro sportovce a lidi, kteří si chtějí svou váhu pouze udržet.

3. Zjistěte si informace předem

Jídelníček byste měli znát předem, ukázkový jídelníček na webových stránkách je nedostačující. Zvlášť pokud jste alergičtí na nějaké složky potravy, měli byste znát složení jednotlivých jídel. Informujte se, zda vám vyjdou vstříc, když si budete chtít zvolit náhradní potravinu nebo jiný jídelníček na den, v němž je potravina, kterou nesmíte nebo nechcete jíst.

4. Chtějte vědět výživové informace pokrmů, a jaké je odborné zázemí firmy

Firma by vám měla dát k pokrmům jejich nutriční hodnotu, tedy obsah bílkovin, tuků a sacharidů. Vědět byste také měli to, kdo sestavuje jídelníček, zda odborník v oblasti výživy nebo člověk, který prošel „rychlokurzem“. Zajímat by vás také měla pestrost jídel, aby se např. každých čtrnáct dní neopakovala.

5. Ptejte se po úrovni a hygieně rozvozu

Pohlídejte si, jak se jídlo rozváží. Firma by měla mít k dispozici chladicí auta, nebo přinejmenším termoboxy. Jinak hrozí, že jídla nebudou mikrobiologicky zcela v pořádku. Dobrou vizitkou firmy je také to, když jídlo přivezou ve stanovený čas, např. v rozmezí sedmé a osmé hodiny ranní. Při delší prodlevě byste se měli mít na pozoru.

6. Objednejte si jeden zkušební den

Rozhodující pro výběr firmy je také chuť jídla. Co člověk, to jiné chutě. Každá lepší firma zabývající se krabičkovou dietou by měla nabízet možnost objednat si jeden zkušební den.

KetoMix diéta Mahulena Bočanová

Kolik za krabičkovou dietu zaplatíte?

V průměru zaplatíte do 300 Kč za denní menu. Zdá se vám to hodně? Pak by nebylo na škodu, kdybyste si zkusili spočítat, kolik byste sami utratili za kvalitní potraviny. Když k tomu připočtete nutnou přípravu, je cena poměrně výhodná.

Pro koho je krabičková dieta vhodná?

Krabičkovou dietu mohou zkusit všichni lidé bez specifických zdravotních komplikací. A protože dodržuje zásady zdravého stravování, není nijak závadná.

Jak si krabičkovou dietu objednat?

Do vyhledávače zadejte „krabičková dieta“ + město, ze kterého pocházíte, a vyberte tu společnost, která na vás působí seriózně. Jídlo si můžete objednat po telefonu, emailem nebo přes internet, kde na příslušných stránkách firmy vyplníte objednávkový formulář. Krabičky jsou vám doručeny kurýrní službou, nebo si je zdarma můžete vyzvednout na odběrných místech.

Výhody krabičkové diety

 • Jíte vyváženou stravu sestavenou odborníky, která je navíc chutná a zdravá.
 • Krabičková dieta je prevencí obezity a předchází zdravotním problémům způsobenými nesprávnými stravovacími návyky.
 • Šetří váš čas, který byste jinak strávili nakupováním a přípravou pokrmů.
 • Odpadá počítání kalorií a proteinů.
 • Nemusíte se starat o glykemický index potravin.
 • Přijímáte dostatečné množství vitamínů a minerálů.
 • S krabičkovou dietou nebudete hladovět.
 • Zamezíte JOJO efektu, protože se naučíte zdravému způsobu stravování.

krabičková dieta praha

Udělejte si krabičkovou dietu doma

Pro někoho je cena krabičkové diety příliš vysoká. Nadchla vás však tato dieta a rádi byste si ji zkusili? Připravte si krabičky s nízkokalorickým jídlem sami. Ohlídat si musíte poměr živin a doporučený denní příjem energie. U žen se pohybuje mezi 5 000 až 6 500 KJ a u mužů kolem 7 000 KJ. Zohlednit byste měli náročnost práce a fyzickou aktivitu.

Příprava jídla vám zabere alespoň hodinu času denně. K tomu je nutné započítat nákup potravin a počítání bílkovin, tuků a sacharidů. K snídani si přichystejte bohatší jídlo, které spolu s dopolední svačinou může tvořit až 40 % přijaté energie. Oběd by měl být okolo 30 % a odpolední svačina a večeře asi 40 %.

Jaké potraviny použít?Krabičková dieta doma

 • Vařené a pečené drůbeží maso a ryby
 • Nízkotučný tvaroh, jogurty a sýry
 • Semínka, vločky a oříšky
 • Zelenina a ovoce
 • Luštěniny a rýže
 • Olivový nebo řepkový olej a kvalitní margaríny

Jak ušetřit čas při přípravě?

 • Domluvte se s kamarádkou nebo kolegyní z práce, že krabičkovou dietu budete držet spolu a při přípravě jídel se budete ob den nebo po týdnu střídat.
 • Navařte jednoho pokrmu víc a zamrazte v krabičkách. Na ty napište energetickou hodnotu jídla a datum, kdy jste ho připravovali.
 • Z jídla, které vaříte pro rodinu, část oddělte pro sebe a zlehčete zeleninou.
 • Vybírejte takové potraviny, které mají krátkou dobu tepelné úpravy. Nejen, že ušetříte čas při vaření, ale suroviny si zachovají více živin.
 • Nakupte si suroviny na týden dopředu (kromě pečiva a zeleniny).

Krabičková dieta se za dietu ani považovat nedá, přesto má lepší a trvalejší výsledky než „módní“ diety. Za jejími účinky stojí nutričně vyvážené jídlo. Nebudete hladovět, naučíte se zdravějšímu stravování a osvojíte si nové návyky. Tělo bude dostávat pravidelný příjem nízkokalorické potravy, a když k této dietě zařadíte pohyb a pravidelný pitný režim, vaše váha půjde postupně dolů.

KetoMix dieta 2019

4.8/5 - (5 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..