Lámavé nehty a běžných 20 vlivů, kterými je oslabujete

PŘÍPRAVEK NA KLOUBY, KOSTI A SVALY

Krásné nebo neupravené nehty jsou vždy naší vizitkou. Nehty na rukou patří mezi první věc, které si na vás druhý všimne hned při podávání ruky při seznamování. Pokud na sobě máte navíc třeba sandálky, ani nehty na nožkách zvědavému pozorovateli neuniknou.

Vzhled vašich nehtů z části ovlivňuje genetika, ale většina zodpovědnosti leží na vašich bedrech. Přečtěte si, jak o nehty správně pečovat a co je naopak oslabuje.

nalakované nehty

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravováníNutric BistroMyChef Kitchen
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Co nehet potřebuje pro zdravý, správný růst bez chybek na kráse?

Kvalitních a rychle rostoucích nehtíků lze docílit docela jednoduše i bez nehtového salonu, i když rozhodně ne ze dne na den. Základem je pestrá strava plná minerálů i vitamínů a střídmá péče. Nehty jsou pak krásné a lesklé i na přírodno.

PRO VLASY, POKOŽKU A NEHTY
Liposomal HAIR, SKIN, NAILS jsou nejlepší gumové vitamíny pro podporu zdraví vlasů, pokožky a nehtů. Žádný jiný podobný produkt v podobě gumových bonbonů v lipozomální formě na trhu není. To, že jsou lipozomální znamená to, že aktivní látky (vitamíny a minerály) tělo využije až na 95%. U běžných vitamínů je to jen kolem 20%.

Jaké potraviny jíst pro zdravé nehty?

Pro zbavení se žlutých skvrn a pevné, neštěpivé nehty pijte více mléka, mléčných výrobků a vajíček (zinek, vápník, vitamín A, B12 a H). Pomoct můžou také luštěniny, mák, ovesné vločky (křemík), červené maso a tmavá listová zelenina (železo), ořechy (selen), ryby (vitamín D), zelí nebo celozrnné pečivo (síra).

V létě si dopřejte pořádnou dávku vodního melounu bohatého například na vitamín H (biotin) a hořčík. Na záděry pomůže kiwi, citrusy nebo jahody (vitamín C) a listovou zeleninu (kyselina listová). Pozor dejte také na dostatek bílkovin a nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega 9.

Zkusit můžete také různé domácí zábaly například z medu, olivového nebo mandlového oleje. Směs pro krásné ruce i nohy vmasírujte do pokožky, zabalte do sáčku,  ručníku a dopřejte si dokonalé vyživení. I pouhé potření obyčejným medem a chvíle působení dokáží zázraky.

meloun

Chutný vodní meloun je zázrakem nejen pro vaše chuťové pohárky, ale i jako výživa nehtů.

Jak o nehty pečovat, aby byl pevné a lesklé?

Manikúru svým nehtům dopřávějte ideálně 1krát za 7 až 14 dnů. Několikrát denně ruce masírujte výživným krémem, balzámem nebo olejem. Skvělý je například arganový, kokosový, olivový nebo mandlový. Před spaním naneste větší vrstvu na nohy i ruce, oblečte čisté tlusté ponožky, rukavice, a ráno vás překvapí dokonale vyživená pokožka i nehty.

Pokud si nehty lakujete, použijte vždy kvalitní vyživující podkladový lak i lak vrchní. Na trhu najdeme širokou škálu posilujících laků různé kvality. Ani ty nejkvalitnější však nejsou dobré nosit nepřetržite. Nehty by si od veškerých laků měly ideálně jeden den v týdnu odpočinout.

Co nehty oslabuje nejčastěji?

Nejhorším viníkem je nesprávná strava

Stejně jako vaše zdraví, i kvalita nehtů, pokožky i vlasů přímo závisí na vašich stravovacích návycích. Nehtům rozhodně neprospívá nedostatečně pestrá strava plná cukrů, nasycených tuků, smaženého jídla, alkoholu a přemíry kávy.

Naopak ocení jídlo bohaté na bílkoviny a vápník. Ostatně i proto doporučuji zařadit kvalitní rostlinnou bílkovinu v podobě Blendea SUPERPROTEINU

Dalším strašákem je přehnaná a nevyhovující péče

Nehtům rozhodně neprospívá, pokud jej někdo neustále a necitlivě obrušuje pilníkem. Pilovat by se mělo s citem, pouze v jednom směru. Ne rozmočené nehty z vany nebo sprchy. Namísto železného či kovového pilníku je lepší pilník skleněný.

I o nehtovou kůžičku je důležité pečovat opatrně. Stříhání způsobí, že rychleji dorůstá a navíc hrozí zranění a infekce. Kůžička by se měla pomalu zatlačovat pomerančovým dřívkem nebo pomocí gumové špachtličky.

PRODEJ KOLAGENŮ OD:
KolagenDrink (doporučujeme)
VENIRA
Inca Collagen
CURAPIL
KetoMix
POWERLOGY

Přílišné namáhání rukou v práci

Nehtům škodí i některá zaměstnání jejich nositelek. Například práce v chemickém průmyslu, kde jsou ruce neustále pod vlivem škodlivin, kuchařky pracující s agresivními potravinami, lektorky plavání,  nebo myčky nádobí s rucemi ponořenými stále do horké vody se saponátem. Podobně nehty trpí i u lidí, kteří mají většinu pracovní doby na rukou rukavice.

namáhané nehty

Nehty chraňte před chemikáliemi a přílišným namáčením pomocí rukavic

Rozmočování nehtů a kůže v horké vodě

Při mytí nádobí či podlahy je lepší používat gumové rukavice. Dlouhodobé namáčení narušuje strukturu nehtu, změkčuje ho a oslabuje. Pečlivě vybírejte také čistící prostředky a mýdla, které nevysušují pokožku rukou ani nehty. Je známá věc, že pěstěné ruce vmžiku zhatí i práce na zahradě bez rukavic.

Umělé nehty udusí vaše vlastní

Především při návštěvě nekvalitního salonu hrozí, že si domů s novými nehtíky donesete také plíseň, infekci nebo jinou zdravotní komplikaci.

Specialistka Natalia Drahunchyk z pražského nehtového salonu Salon Beauty ART upozorňuje:

Rizika gelových nehtů nejsou skoro žádné, pokud se je nechystáte dělat jen jednou a pak sundat. V tom případě se nehty dávají dohromady někdy i půl roku. Musíte zvážit, zda li gelové nehty vůbec potřebujete. Pokud ano, musíte počítat s tím, že se musíte každé tři týdny dostat na doplnění

gelové nehty

I krásné gelové nehty mohou ruce nenávratně poškodit

Špatné prokrvení končetin

V nejtěžším stádiu nemoci trpí nejen svaly, ale i kůže. Na nehtech se objevují trofické změny a jsou náchylnější k plísním.

Plísně, bakterie, houby, choroby

Pokud plíseň nehtů necháme zajít do opravdu vážného stádia, nehet může odpadnout nebo být dokonce chirurgicky amputován.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný článek o plísních nehtů a užitečné rady, jak se plísně rychle zbavit

plíseň nehtů

Slabé nehty jako projev jiné nemoci v těle

Pokud si na nehtech všimnete něčeho zvláštního, zpozorněte. Zdravé nehty by měly být zcela hladké, bez rýh a vyvýšenin, jsou lesklé a mají růžové lůžko. Změny na nehtech můžou značit například následující nemoci a problémy:

Zastavení růstu zápal plic Zvlněné nehty lupénka, kožní onemocnění, psoriatická aritida postihující klouby
Křehké nehty onemocnění štítné žlázy Nehty oddělující se od lůžka štítná žláza
Zažloutlé nehty žloutenka,  houbovitá infekce Bílé vodorovné pruhy otrava arzenikem
Zašedlé nehty nedostatek železa Černé linky poranění, rakovina kůže
Hnědé, černé nehty melanom, neboli rakovina kůže Matné a zdeformované nehty kožní onemocnění, nedostatek minerálů a vitaminů, poruchy trávení, špatné prokrvování, alergie
Svislé červené čáry malé krvácení pod nehtem, můžou značit problémy se srdcem Bílé skvrny nedostatek zinku, starší úraz
Široké vypouklé nehty plicní choroby Bílé skvrny s tmavými okraji žloutenka
Svislé drážky špatná funkce zažívacího traktu Tečkovité dírky lupénka
Vodorovné drážky tyfus, spála Namodralé nehty problémy s plícemi
Nehty po stisknutí zůstavají chvíli bledé nedostatek železa, anémie    

Nehty slábnoucí během těhotenství

Kvůli zvýšené činnosti hormonů rostou v těhotenství nehty rychleji. Mohou být tvrdší a pevnější, nebo naopak křehčí a měkčí. Zhruba půl roku po porodu se kvalita vrátí opět k normálu.

Časté lakování a nekvalitní kosmetika

Dávejte pozor nejen na líbivou barvu, ale také na složení a pečlivě čtěte informace na obalu. Chemie vám totiž nejen poškodí nehet, ale proniká i do těla. Vyhněte se zejména trifenylfossfátu (TPHP), formaldehydu, toulenu, terfenylu i dibutyl-ftalátu. Samozřejmostí nepoužívat laky s prošlou trvanlivostí.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobně o toxických chemikáliích, které vašim nehtům pouze uškodí

Nevhodné odlakovače nehty vysušují

Roztřepeným lámavým nehtům se můžete vyhnout, pokud se vyhnete nesprávnému odlakovači. Nejhorší jsou ty s obsahem acetonu nebo formaldehydu.

Negativní účinek užívání některých léků

Mezi vedlejší účinky některých léčiv patří i to, že zhoršují stav nehtů. V těchto případech může pomoci dbát na doplňování vitamínů a minerálů, zejména B, C, E, D, A, vápníku, zinku, železa, hořčíku a křemíku.

Nedostatek tekutin vysušuje celé tělo

Kdo málo pije, nemůže čekat, že jeho nehty budou hydratované. Známkou je například to, když se na nich objeví malé dolíčky.

Hormonální nerovnováha zacloumá i s nehty

Kvalitu nehtů ovlivňují také hormonální změny. Nehty bývají lámavější v průběhu menstruačního cyklu i přechodu.

TIP PRO MÍRNĚJŠÍ A SNESITELNOU MENSTRUACI:

České bylinné tobolky Proerecta WOMEN.

Klikněte na tlačítko níže a čtěte o všech účincích WOMEN na menstruaci, menopauzu a syndrom PMS.

Stres a zvýšená únava

Přílišný stres  a nedostatek spánku se stejně jako na celkovém  zdraví a psychice podepíše také na nehtech. Stres nehty láme, třepí, můžou být křehké a tenké jako papír. Odpočiňte si a kupte dobrou nehtovou výživu.

Nerozumné a drastické diety nehty ochudí

Drastické diety pravidelně způsobují padání vlasů i lámání nehtů. Hubněte raději zdravě a pomalu – navíc bez jojo efektu.

Nepříznivé počasí 

V teple rostou nehty nejrychleji. Naopak mráz a vítr jim velice škodí. V zimě je proto nemučte a pořiďte si raději slušivé rukavice. Ruce by se také měly častěji masírovat pečujícími krémy.

NAUČTE SE: Jak v zimě pečovat o nehty, aby se nelámaly, správně rostly a ruce byly vždy krásné? (13 tipů)

nalakované nehty

V létě nehtíky rostou mnohem rychleji než v zimě. V písku na pláži ale noste kecky, aby nehty neobrušoval.

Kouření bude vždy nesmysl i vzhledem k nehtům

Jedním z rizik kouření jsou i zažloutlé, lámavé a roztřepené nehty. Se zažloutnutím může pomoci namáčet je jednou týdně v roztoku oleje a citronové šťávy. Klikněte a naučte se, jak přestat kouřit ze dne na den.

Stáří

S přibívajícím věkem jsou dermatologické změny naprosto běžné zejména u nohou. Pro udržení zdraví nohou je nezbytné kůži i nehty pravidelně kontrolovat a nezanedbávat péči.

Protivné kousání nehtů

Tento neurotický návyk si do dospělosti bereme nejčastěji v dětství. Vzniknout může také při extrémně stresovém období. Kousání nehtů mohou zabránit umělé nehty, u dětí například potření chilli papričkou.

Škaredé nehty nesluší nikomu. Zbavte se zlozvyků a zlepšete životosprávu.

Okousané, nemocné nehty s oloupaným lakem nikdy neudělají dobrý dojem. Je přirozené, že nejen každá upravená žena pečlivě dbá na jejich kvalitu. Pokud nejste spokojená, sepište si naše „babské rady“ na papír a denně je dodržujte. Za měsíc budete mít nehty mnohem pevnější a po půl roku si na problémy a lámavost ani nevzpomenete. 

Nezapomeňte, že nehty potřebují specifické látky, které najdete v růžové zkrášlující směsi Blendea SUPERBEAUTY.

blendea SUPERBEAUTY

Další články o zvýšení kvality nehtů a bezpečné péči o ně

Blendea SUPERBEAUTY zachrání vaše nehty před lámáním a křehnutím
Rýhy na nehtech a 21 různých nemocí, které nehty odzrcadlují
Lámavé nehty a běžných 20 vlivů, kterými je oslabujete
Gelové nehty a 13 stinných stránek krásných rukou
Jak v zimě pečovat o nehty, aby se nelámaly, správně rostly a byly krásné?

Použité zdroje:

4.4/5 - (7 votes)

2 Komentáře

  1. Josef Durák 18.10.2018
    • Lukáš Chládek 19.10.2018

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..