TOP 8 pomůcek pro domácí péči o krásné a pevné nehty

S celoroční sadou o péči na nehty rozhodně zazáříte s vždy krásně upravenými nehtíky. Kromě toho má však i hned další výhody. Proč o ni obohatit svoji domácnost nebo kabelku?

 • Počáteční investice vám ušetří astronomické částky, které byste jinak nechala v nehtovém salonu.
 • Pokazil se vám nehet? Nemusíte s odrbaným lakem několik týdnů dělat ostudu v práci ani na rande, než si na vás manikérka najde volný termín.
 • Přeplněné termíny nehtařek už vás prostě nebudou omezovat. Nové nehtíky si snadno vyrobíte kdykoliv vás napadne. V pondělí růžové a na pátek francouzská manikúra? Není problém.
 • Dobře víte, co si na nehty dáváte, a vyhnete se tak kdejakým nekvalitním materiálům pochybných značek.
 • Nehrozí, že si od nehtařky kromě nových nehtíků přinesete i plíseň nebo infekci.
 • Pokud se o nehty staráte sama, ucítíte, co už je přespříliš. Některé manikérky péči (například při pilování nebo zatlačování nehtové kůžičky) přehání a mohou vám tak přivodit nemilá zranění.
 • Nemusíte nikomu nic složitě vysvětlovat a výsledek bude vždy podle vašich představ.
 • Vaše domácí nehtová výbavička se postará nejen o vaše ruce a nožky, ale i o drápky dětí nebo manžela.
 • Radost můžete snadno udělat i kamarádkám, mamince, sestře, milé kolegyni nebo i třeba tchýni, pokud nezlobila

Co do nové nehtové výbavičky pořídit? Vybrala jsem pro vás 8 pomůcek, se kterými budete excelovat. Využijete je, pokud jen chcete prodloužit čas mezi návštěvami vaší oblíbené nehtařky, i pokud chcete svým drápkům věnovat tu nejlepší péči výhradně sama. S 8 následujícími pomůckami jednoduše, levně a rychle okrášlíte každý nehtík.

pomůcky na manikúru

 

Obsah článku:

8 domácích pomůcek pro péči o nehty

1. Pevná UV lampa na nehty – nezbytnost pro rychlou a trvanlivou manikúru

uv lampa na nehty

Oslnivé nehty si s UV lampou doma hravě vytvoří každý. Neutrácejte zbytečně za drahé salony.

Vytvořte si úchvatné nehty pohodlně a navíc i výrazně levněji doma pomocí speciálního gelu a UV lampy se snadným ovládáním a kompaktním designem. UV lampy se napájí nejčastěji ze sítě.

Nehtík běžně nalakujte, poté jednoduše aplikujte speciální gel a zhruba na minutku ruku položte pod záření UV lampy pro jeho vytvrzení. Vytvoříte odolnou vrstvičku, kterou své nehty prodloužíte, dodáte jim silný lesk, zářivost a vysokou odolnost nejméně na týden. Navíc zamezíte také nepříjemnému lámání a třepení nehtů.

Doba “zapékání” i to, jestli můžete pod gel použít obyčejný lak, vždy závisí na konkrétním typu přístroje. Pokud se vám gelovky nelíbí, v některých typech UV lamp můžete použít jakýkoliv oblíbený lak a odstín i bez gelu s podobným, avšak přirozenějším výsledkem a rychlejším schnutím.  UV lampa rychleji vytvrdí i akrylové nehty.

 

K čemu všemu je UV lampa dobrá?

 • pro dokonalé gelové nebo přirozenější netíky nemusíte do drahého salonu
 • rychlá a jednoduchá obsluha
 • můžete zamezit třepení a lámání nehtů
 • silný lesk, krásu a odolnost laku prodloužíte minimálně na týden
 • použít můžete lak na nehty jakékoli značky i odstínu
 • pořídit si můžete i praktickou cestovní UV lampu nebo mini LED lampičku do kabelky

 

 

2. Bruska na nehty nebo kapesní elektrický pilník pro dokonalý tvar nehtu

brusky a pilníky na nehty

Brusky a elektrické pilníky na nehty nejčastěji fungují na baterie. Na rozdíl od klasického pilníku nemusíte mít strach, že vás u třetího nehtu začne bolet ruka, kterou si tu druhou pilujete.

 

Brusky na nehty, neboli frézky či elektrické pilníky, pohodlně a jednoduše pilují, vyhlazují a leští. Zpravidla si můžete vybrat z více rychlostí i nástavců (výměnných kotoučů). Je třeba zohlednit také to, jaké nehty chcete upravovat – jestli přírodní, gelové nebo akrylové.

Na trhu najdete jak jednoduché cestovní, tak i dražší brusky a pilníky na nehty rukou i nohou třeba v setu se sušičkou nehtů. Pokud nechcete dýchat nebezpečné obroušené zbytky nehtů, můžete si pořídit elektrický pilník s praktickým odsáváním prachu. S nehtovou sušičkou, se kterou se elegantně vyhnete poškození čerstvě naneseného laku.

 

Proč si pořídit brusku nebo elektrický pilník na nehty?

 • Při pilování nehtů vám neupadne ruka. Pokud pilujete drápky i kamarádkám, prostě se bez ní neobejdete.
 • rychle a snadno vytvoříte perfektní tvar nehtu
 • některé brusky a elektrické pilníky jsou v setu také se šikovnou sušičkou nehtů
 • menší si můžete vzít i na cesty
 • některé disponují i odsáváním prachu z opilovaných nehtů

 

 

3. Nůžky na nehty – naprostá nezbytnost pro kultivování nehtů a rychlou záchranu úrazů

nůžky na nehty

Každá žena ocení spolehlivou a odolnou pomůcku. Na precizních nůžkách se rozhodně šetřit nevyplácí.

 

Nůžky na nehty se dají pořídit i za pár korun, nejčastěji z hliníku nebo chromniklu – většinou však tak měkké, že vydrží tak jedno použití. Dražší a pevnější nůžky z nerezové oceli vydrží ostré dlouho, na některé je dokonce až doživotní záruka.

Investice do kvalitnějších se vám brzy vrátí, nemusíte je tak často ostřit a perfektně stříhají i několik generací. Manikúrní nůžky s mikroozubením na jednom z ostří nemusíte ostřit dokonce nikdy. Nehet se po nich navíc nesmýká.

Zkoušeli jste někdy stříhat papír tupými nůžkami? U nehtů navíc hrozí riziko, že si je nevhodnými nůžtičkami ošklivě roztřepíte.

Pořídit můžete nůžky na nehty rovné i zahnuté, pro praváky i leváky. Ostří se dá šroubkem přitáhnout či uvolnit podle potřeby. Pro menší a nezbedné děti se vyplatí obstarat nůžky s kulatou špičkou.

Ani tenčí nůžky by v lepší manikúrní sadě scházet neměly. Přebývající i zatrženou kůžičku jemně zastřihnete však i „obyčejnými“ kvalitními manikůrními nůžtičkami. Po běžnou péči o nehtovou kůži se však doporučuje raději zatlačování například pomerančovým dřívkem. Neopatrným stříháním její růst můžete urychlit nebo si dokonce přivodit nepříjemná zranění a infekci.

Nůžky na nehty by se měly občas promazávat, umýt a vydezinfikovat – při čemž vám nekvalitní manikůrní nástroje rády co nejdříve zreznou. Samozřejmostí je uchovávání v čistém a suchém prostředí.

 

Proč by nůžky na nehty neměly chybět v žádné kapelce ani šuplíčku?

 • komfortně s nimi nehty zarovnáte, vyčistíte i odstraníte přebytečnou nehtovou kůžičku
 • každý si z široké škály provedení může vybrat ty nejideálnější
 • díky jejich kompaktnosti si je sebou můžete vzít kamkoli
 • své nezastoupitelné místo najdou v poličce u umyvadla v koupelně, dámské kabelce i cestovním kufru
 • využijete je i například při šití, vaše děti při pečlivém vystřihování a muž při zastřihování knírku

 

 

4. Kleštičky a kleště na nehty – aby ani odpůrci nůžek na nehty nechodili s drápy jako Drákula

kleštičky na nehty

Pokud k fanouškům nůžek na nehty prostě nepatříte, obtížně s nimi ustřihnete papír natož tak nehet (ještě k tomu levou, když jste pravák nebo naopak), sáhněte po kleštičkách na nehty.

Stříhání nehtů s kleštičkami na nehty může být s trochou cviku rychlejší a bezpečnější než s nůžkami (ustřihnout si s nimi celý prst je nemožné 🙂 ), což ocení především maminky s dětmi. Nůžtičky jsou oproti tomu přesnější a využijete je na rozdíl od kleštiček nejen při stříhání nehtů.

Pro pořizování kleští i nůžek na nehty však platí to samé: kvalitní z robustné nerezové oceli jsou sice dražší, ale rozhodně vám vydrží mnohem déle. Stejně tak je důležité občasné promazání, umytí a dezinfekce.

V čem kleštičky na nehty vynikají?

 • někomu se používají lépe než manikúrní nůžky a jsou bezpečnější
 • kleštěmi na nehty bez problému ošetříte i silné mužské nehty

 

 

5. Manikúrová sada – vše na ruce pěkně „po ruce“

manikúra sada

Manikúrová sada v pěkném pouzdru je skvělá možnost, jak si všechny nezbytnosti pro péči o nehty koupit naráz a nosit pohodlně všude s sebou.

Každá žena, která si kdy položila manikúrní nůžtičky jen tak do kabelky a pak se o ně při hledání klíčů napíchla, hořce litovala. A víte, jakou neplechu dokáže udělat pilník třeba na displeji telefonu? A to je mám raději nechat doma a riskovat trapas nebo bolestivě zalomený nehet? Nosit s sebou kapesní nůž s malými nůžtičkami? Zabalit pilník do kapesníčku?

No jo, kdyby se tak vyrábělo nějaké šikovné pouzdro už se všemi manikúrními vychytávkami a ještě by bylo tak pěkné, že by se mohlo stát ozdobou pracovního stolu i každé kabelky … 🙂 Ale ono se přeci vyrábí.

 

Jaké jsou hlavní přednosti manikúrových sad?

 • nemusíte každou pomůcku pro péči o nehty vybírat a kupovat zvlášť
 • pokud má každý člen domácnosti svoji manikúrovou sadu, nešíří se mezi vámi tak snadno případné infekce
 • existují varianty pro ženy i muže
 • praktické pouzdro
 • díky krásnému provedení zároveň je i moderním doplňkem do kabelky
 • pěkná manikúrová sada vás může zachránit, když nevíte, co kamarádce nebo sestřenici pořídit k narozeninám

 

 

6. Laky na nehty – krásné a lesklé nehty za pár vteřin

laky na nehty

Lakování je nehtů je velice snadné a sluší každé ženě.

Stejně jako se každé ženě nebo dívce líbí jiné oblečení, chce, aby byly výjimečné i její nehty. Výrobci se proto mohou přetrhnout co se týče množství barev, efektů, složení, tvarů štětečků i flakónků laků na nehty.

Všechny nositelky laků na nehty se však shodnou na tom, že kvalita pigmentace, rychlost schnutí a výdrž laku je to nejzásadnější. Sama si z velkého výběru laků na nehty za slušné ceny vyberte svého favorita.

 

Proč si lakovat nehty?

 • upoutají pozornost
 • výrazné nehty postačí klidně jako jediný módní doplněk
 • barvy můžete jednoduše střídat
 • jsou levnější než nehty umělé
 • některé mohou nehet chránit a vyživovat
 • ty se speciální „příchutí“ zabrání kousání nehtů

 

 

7. Exoderil na nehty – první pomoc nejčastějšího onemocnění nehtů dospělých

roztok-exoderil

Ošklivé a plesnivé nehty nezachrání ani ta nejkrásnější manikúra. Musíte je léčit, třeba Exoderilem.

Mezi nejčastější onemocnění nehtů patří plísně. Objevit se mohou po návštěvě koupaliště, při nošení zapařených bot a snadno je chytnete dokonce i třeba běžným podáním ruky při pozdravu. Do kosmetické taštičky proto patří i dermální roztok Exoderil, který dokáže plíseň rychle vyléčit.

 

Proč se vybavit Exoderilem, i když plíseň nehtů nemáte?

 • vhodný i při jiných poraněních nehtu, kůžičky nebo lůžka
 • rychlá a účinná léčba plísně nehtů
 • při léčbě plísně nehtů je důležité zakročit co nejdříve

 

 

8. Sada Hamleys pro malé parádnice – i vaše malá princezna se chce líbit svému princi ve školce

detská sada na manikúru

Nejen dospělé ženy touží být krásné.

 

Maminka má krásné upravené nehtíky, tak proč by nemohla i její malá modelka? Setem 8 čarovných odstínů laků na nehty nadchnete každou parádnici. Jsou k nim navíc přibalená i nehtová umělecká pera která dovolují pustit fantazii z řetězu a vytvořit na nehtech svých, kamarádčiných nebo třeba babiččiných hotová umělecká veledíla.

Proč sada vaši malou parádnici zaručeně nadchne?

 • 8 třpytivých odstínů laků na nehty
 • umělecká pera součástí balení
 • vhodné pro parádnice od 6 let

 

 

Domácí péče o nehty – 9 často kladených otázek FAQ

1. O kolik ušetřím za běžnou manikúru, když si ji udělám doma – v porovnání s nehtovým salonem?

Za obyčejnou manikúru, tedy ostříhání, ošetření nehtové kůžičky a nalakování zaplatíte v nehtovém salonu asi 250 korun.

Nehet roste průměrně zhruba o 1 milimetr každých 6 dnů a manikúra by se proto měla provádět každý týden, případně ob týden. Jen nůžky na nehty (ty kvalitnější) vás sice vyjdou zhruba na dvojnásobek, vydrží vám však ne týden – ale klidně celý život.

 

2. Vyplatí se investovat do UV lampy pro výrobu gelovek?

Podobně jako u manikúry. Ceník gelových nehtů se pohybuje okolo 700 korun, nehty se doplňují zhruba co 3 týdny, za což zaplatíte vždy zhruba 500 korun.

UV lampu i s materiálem pro výrobu gelových nehtů včetně DVD manuálu seženete plus mínus od 250 Kč. První aplikace vás tedy vyjde asi na 300 korun, přičemž po vyplýtvání materiálu na výrobu asi 100 gelovek stačí dokoupit nový, lampa zůstává.

3. Jak stříhat nehty u miminek a malých dětí?

Nejvhodnějším nástrojem na stříhání nehtů u miminek a malých dětí jsou manikúrní nůžky se zaoblenou špičkou, kleštičky na nehty, jemný skleněný nebo smirkový pilník. K zabránění přenosu bakterií děťátku raději pořiďte vlastní manikúrní výbavičku.

Nehty se miminku stříhají nejlépe, když tvrdě usne nebo po koupání, kdy je děťátko uvolněné a nehtíky pružnější. Na rukou nehtíky stříhejte do obloučku, na nožičkách rovně. Nikdy nehtíky nezastřihujeme tak, aby byl kratší než konec prstíku.

 

4. Kam s ostříhanými nehty?

Ostříhané nehty můžete uklidit do běžného odpadkového koše nebo na kompost, kde se rozloží. Umělé či hodně lakované nehty ale kompostovat nelze.

 

5. Stříhat nehty raději rovno nebo do obloučku?

Na rukou se nehty snažte ostříhat tak, aby měly zakulacené rohy. Na nohách nehty stříhejte spíše rovně a jednoduše tak zabraňte nepříjemnému zarůstání. V ideálním případě používejte jiné nástroje na nehty rukou i nohou, a zabraňte tak možnému přenosu bakterií.

 

6. Jaký tvar nehtu se hodí k mojí ruce?

Univerzálním tvar nehtu je mírně zaoblený. Existuje však nespočet dalších variací – například hranatý, kulatý, oválný, špičatý, mandlový nebo ballerina. Jaký tvar bude nejvíce slušet právě vám, může prozradit tvar kořene nehtu, který připomíná bílý půlměsíček.

 

7. Můžu lak na nehty nosit nepřetržitě?

Vaše nehty by si od laků měly ideálně alespoň 1 den v týdnu odpočinout.

 

8. Jak poznám nehtovou plíseň?

Kůže mezi prsty začne svědit, nehty ztratí svůj dřívější lesk i sílu. Později se na nehtech vlivem plísně mohou objevit nepravidelné skvrny, začnou se drolit, deformovat a ztlušťovat.

 

9. Jaká barva nehtů se teď nosí?

Trendem v lakování nehtů je pro letošní rok nejen klasická červená, ale také odvážnější matná černá i zajímavé geometrické tvary a linie. V kurzu se stále drží i francouzská manikůra a tělové barvy.

S nehtovými salony a domácí péčí o nehty je to podobné jako s porovnáním obědu v restauraci a doma. Doma se s ním sice víc nadřete, když se ale vařit naučíte, může být chutnější, rychlejší, levnější a z poctivějších surovin. Jste přeci šikovná a nepotřebujete pomoc úplně se vším 🙂

 

 

 

 

 

5/5 - (4 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..