Smoothie z meruněk a mirabelek plné vitamínů (RECEPT)

Přelom prázdnin patří v přírodě i na zahradě k nejplodnějším obdobím, tak proč ho nevyužít k přípravě výborného smoothie? Nápoj z rybízu, meruněk a lahodných mirabelek je nabitý vitamíny a zbaví tělo přebytečné vody a toxinů.

Smoothie je jemné a svěží a jeho chuť si určitě zamilujete. Při přípravě nezapomeňte přidat lžičku zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS.

smoothie z meruňek a mirabelek

Mirabelky účinkují proti únavě, stresu a posilují nervovou soustavu.

 

Smoothie z meruněk a mirabelek plné vitamínů

  • Doba přípravy: 10 minut
  • Náročnost: lehká
  • Množství: 2 porce

Ingredience na 2 porce:

Postup:

Meruňky a mirabelky vypeckujte, nakrájejte na čtvrtiny a vhoďte do mixéru. Přidejte černý a červený rybíz, lžičku Blendea SUPERGREENS a zalijte trochou vody. Celou směs důkladně rozmixujte a nalijte do připravené sklenice.

smoothie meruňka, mirabelka a rybíz

Nasbírejte si zásobu mirabelek a použijte je do kompotů.

 

Účinky použitých surovin

Mirabelky zbaví tělo toxinů

Mirabelky, ringle, špendlíky, myrobalán. Drobného ovoce příbuzného švestkám existuje spoustu druhů. Nejčastěji rostou divoce na mezích a jsou v kuchyni neprávem opomíjené. Žluté a červené plody obsahují velké množství vitamínů, minerálů a vlákniny a celkově působí blahodárně na organismus. Jakmile jednou mirabelky zkusíte ve vašem smoothie, určitě si je oblíbíte.

Plody obsahují téměř celý komplex vitamínů B, beta-karoten, vitamín E a řadu dalších. Jsou močopudné a vyplavují z těla přebytečnou vodu a toxiny. Pomáhají proti zácpě, prospívají při dně, snižují krevní tlak a omezují výskyt mrtvice a ledvinových kamenů. Zároveň na sebe vážou tukové látky a pomáhají tak při hubnutí.

meruňkové smoothie s mirabelkama a rybízem

Smoothie má výraznou vínovou barvu a je přirozeně husté díky meruňkám.

 

VÍTE, ŽE meruňky podporují detoxikační procesy jater a také dokáží rychle zasytit?

Rybíz dodá vašemu smoothie velké množství vitamínu C, který podporuje imunitu, trávení a působí močopudně. Pro dokonalou očistu od toxinů a nebezpečných látek přidejte do vašeho smoothie lžičku směsi Blendea SUPERGREENS. Výrazně tak posílíte detoxikační účinek nápoje.

Směs obsahuje čtyři nejúčinnější zelené superpotraviny zelený ječmen, mladou pšenici, chlorellu a spirulinu. Pomohou detoxikovat organismus, zlepšují trávení a posilují imunitu.

Balení Blendea SUPERGREENS vám vydrží až na 30 receptů. Blendeu objednávejte ZDE. Stáhněte si ZDARMA na mail nový e-book Moje Blendea s recepty a tipy pro zdravé stravování!

Blendea účinky

 

Ochutnejte také další smoothies!

5/5 - (3 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..