5 superhub proti vysokému krevnímu cukru a inzulínové rezistenci

Naměřil vám doktor vysoký krevní cukr a zjistil inzulinovou rezistenci? Pak vám nejspíš pohrozil cukrovkou a faktem, že cukrovka je 7. nejčastější příčinou úmrtí.

Mám pro vás 5 tipů, jak tyto problémy přirozeně odbourat pomocí 5 hub řadících se k superpotravinám. Pokračujte ve čtení a zjistěte víc.

superhouby proti cukrovce

Proč je cukrovka nebezpečná?

Cukrovka je onemocnění, které vzniká, když tělo ztratí schopnost kontrolovat hladinu cukru v krvi.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravováníNutric BistroMyChef Kitchen
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

V důsledku toho jsou pak hladiny cukru v krvi trvale zvýšeny. Chronicky vysoké hodnoty krevního cukru mohou vést k nemocem ledvin, poškození nervů v rukou, nohách a dokonce i ke slepotě.

Prevence cukrovky a podpora léčby

Nejlepší prevencí inzulinové rezistence i nadále zůstává jíst méně tuků, cukrů a hýbat se. Pomoci vám však mohou i superpotraviny.

Vědecký výzkum ukázal, že konzumace doplňků stravy s následujícími 5 houbami může pomoci jak pacientům s cukrovkou (udržovat normální hladinu krevního cukru, snížit některé vedlejší účinky cukrovky a zmírnit rozvoj tohoto onemocnění), tak i nástup onemocnění diabetes oddálit.

5 hub které pomáhají při cukrovce

Reishi pro snížení krevního cukru

Houba reishi neboli Ganoderma lucidum či Lesklokorka lesklá se poslední dobou v našich končinách stává velmi oblíbenou. Východní medicína ji využívá už celá staletí.

Několik studií na zvířatech ukázalo, že molekuly z houby reishi mohou snižovat hladiny krevního cukru. Podobné nálezy zaznamenali i vědci některých předběžných studií na lidech.

Můžete ji jíst čerstvou, sušenou nebo v různých doplňcích stravy, obvykle jako prášek. Dejte si pozor, aby obsahovaly důležité molekuly – triterpenoidy, polysacharidy a peptidoglykany, které jsou pravděpodobně zodpovědné za pozitivní účinky houby reishi na zdraví.

TIP: Kvalitní Duanwood Red Reishi z horského masivu Wuyi vzdáleného od civilizace, s čerstvým vzduchem, neposkvrněnou půdou a nulovým znečištěním, pěstovanou tradičním způsobem na dlouhých dřevěných kmenech dubů po dobu 12 měsíců vyrábí SUPERIONHERBSTM.

houba reishi

Shiitake pro snížení dopadů cukrovky 1. i 2. typu

Houba shiitake neboli Lentinula edodes či houževnatec jedlý původem z východní Asie je ta nejoblíbenější houba světa. Ceněná je zejména pro svou bohatou, pikantní chuť a zdravotní benefity.

Užívání hub shiitake vede ke snížení dopadů cukrovky 1. i 2. typu a působí také jako prevence 2. typu cukrovky.

houba shiitake

Nejoblíbenější houbou světa je shiitake

Podobně jako reishi, i houby shiitake můžete jíst čerstvé a sušené v jídle nebo v podobě různých doplňků stravy.

I zde však pamatujte na to, že množství bioaktivních látek v shiitake a tedy i jejich potencionální příznivé účinky na vaše zdraví závisí na tom, kde vyrostly, jak byly pěstovány, skladovány a připravovány.

TIP:  V čisté přírodě tradičním způsobem na dlouhých dubových kmenech v té nejvyšší kvalitě houby Shiitake pěstuje prémiový výrobce SUPERIONHERBSTM.

Chaga pro snížení inzulinové rezistence

Chaga neboli Inonotus obliquus či rezavec šikmý je houba, která se pro zlepšování celkového zdraví po století používá na Sibiři a dalších částech Asie. Přes svůj nehezký vzhled získává poslední dobou popularitu i v západním světě.

Hned několik studií na zvířatech ukázalo, že chaga může snižovat hladiny krevního cukru a tím pádem pomáhat i s cukrovkou.

Nedávná studie provedená na obézní myši s cukrovkou prokázala, že extrakt z chagy snížil hladinu jejího cukru i inzulinovou rezistenci v porovnání s obézní myší s cukrovkou, která tento doplněk stravy nedostávala.

Při další studii na myši s diabetem doplňky stravy s chagou vedly ke snížení cukru v krvi o 31 % během pouhých 3 týdnů. Podobné výsledky byly zaznamenány i u dalších studií.

Tradičně se chaga strouhá na jemný prášek a vaří se z něj bylinný čaj. Dnes se prodává také jaké potravinový doplněk ve formě prášku nebo kapslí.

TIP: Pokud chcete užívat čagu organicky pěstovanou a sbíranou na břízách v oblasti Sibiře, která v tvrdých podmínkách získává své jedinečné vlastnosti a je nabitá účinnými látkami z bříz, sáhněte po výrobku SUPERIONHERBSTM.

ČTĚTE TAKÉ: Chaga (Rezavec šikmý, sibiřská čaga) – profil potraviny, zdravotní účinky a nutriční hodnoty.

Hericium pro úlevu od diabetické nervové bolesti rukou a nohou

Houba lví hříva neboli korálovec ježatý, Lion’s Mane či Hericium erinaceus je houba vzhledem připomínající lví hřívu.

Několik studií na zvířatech ukázalo, že korálovec ježatý významně snížil hladinu krevního cukru jak u myši s diabetem, tak u zdravé – a to už při nízkých denních dávkách 6 mg na kilogram tělesné váhy.

Jednou z cest, jak hericium snižuje hladinu krevního cukru, je blokování aktivity enzymu alfa-glukosidázy, který štěpí sacharidy v tenkém střevě. Tělo poté není schopno efektivně trávit a absorbovat sacharidy, což má za následek právě nižší hladinu krevního cukru.

houba hericium

Houba lví hříva svůj název získala oprávněně. Skutečně ji totiž připomíná

Navíc, extrakt z hericia může snižovat také diabetickou nervovou bolest v rukou a nohou. U myší s diabetickým nervovým poškozením, kterým vědci denně po dobu 6 týdnů podávali extrakt z hericia, výrazně poklesla bolestivost i hladina krevního cukru a naopak stoupla hladina antioxidantů.

V kuchyni i jako pomoc se zdravotními problémy se využívá nejčastěji v Číně, Indii, Japonsku a Koreji. Hericium si můžete vychutnat syrové, vařené, sušené nebo ve formě čaje. Vyrábí se z něj také doplňky stravy.

TIP: 100% extrakt hericia získán metodou dvojité extrakce s obrovským obsahem účinných látek nabízí renomovaný výrobce SUPERIONHERBSTM.

Maitake pro zmírnění cukrovky 2. typu

Maitake neboli Grifola frondosa či trsnatec lupenitý je chorošovitá houba volně rostoucí v Japonsku, Číně a Severní Americe na dubech, jilmech a javorech.

Výsledky studie z roku 2015 naznačily, že houba maitake může mít pozitivní vliv na cukrovku typu 2. Houba Maitake měla při studii pozitivní vliv na hladinu glukózy u krys, což ukazuje a potenciál při léčbě diabetu 2. typu u lidí.

Zatímco v Asii se Maitake používá už tisíce let, v USA a Evropě popularitu získává až posledních 20 let. Tuto houbu můžete přidat všude tam, kam byste dali běžné houby – třeba na pizzu, k těstovinám, do omelety nebo polévky. Výborné jsou také na grilu. K sehnání jsou čerstvé i sušené.

Pokud si místo silné zemité chuti chcete vychutnat spíše příznivé účinky na zdraví, doporučujeme doplňky stravy z Maitake ve formě tekutých koncentrátů nebo kapsle se sušeným práškem. Pokud chcete účinky Maitake posílit, zvyšte zároveň svůj denní příjem vitamínu C. 

TIP: Speciální metodou dvojité extrakce získaný 100% čistý extrakt maitake bez plnidel a konzervačních látek v rostlinných tobolkách vhodných i pro vegetariány v ČR prodává certifikovaná firma SUPERIONHERBSTM.

houba maitake

Superhouby proti cukrovce

5 superhub reishi, shiitake, chaga, hericium a maitage jsou ve východní medicíně i kuchyni oblíbené už od nepaměti.

A není se čemu divit. Kromě pomoci proti cukrovce mohou mít i další příznivé efekty na vaše zdraví.

NAUČTE SE A MĚJTE PŘEHLED:

Jak méně sladit a proč je dnes všechno tak strašně přeslazené?

jak méně sladit?
5/5 - (2 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..