Lucie zeptal se před 5 roky

Dobrý den, pracuji od pondělí do pátku ranní smě od 6 do 14, přestávku mám 30ti min v 9. Muj denni režim vypada takto. Ráno 4:15 snídaně, v 9 svačina, pokud po práci nejedu nakoupit a mám oběd uvařený jím ve 3odpoledne, pokud ne jím mezi 4 – 5. Mám problém s odhadnutím porcí takžě oběd je moje poslední jídlo. Chodím spát kolem 9 – 10 večer. V práci na svačinu sním jenom jeden krajíc toustoveho chleba občas se mi podaří 2 krajíce. Mezi jídly mám větsinou hlad. Nevím co jíst aby abych ten hlad neměla a zárověň hubla. Cítím se stále unavená, a tak nemám chuť ani sílu cvičit. Piju čistou vodu z kohoutku, čaj zelený a občas kavu s mlékem vše bez cukru. V praci mame fontanku na piti takze nevim kolik tam vypiju ale jinak mimo praci vypiju 1litr. Ochucene vody a dzusy piju minimalne tak 1-2 za mesic a asi 1 litr. Mám 70kg na výšku 165cm. Děkuji za radu Lucka

1 Odpovědi
Lukáš Chládek Personál odpověděl před 5 roky

Dobrý den, omlouvám se, ale popsaný stravovací režim je skutečné hrůzostrašný. Jak správně chápu, Vaším cílem je hubnutí. Pokud má tělo hubnout, musí pochopit, že „neumře hlady“. Vy máte tak dietní a nerovnoměrný režim, že tělo bude ukládat každý gram tuku do zásoby a tím pádem se tuku nezbavíte. 
Tělo musí mít pocit pravidelnosti, jinak je pořád v šoku a zdroje energie si ukládá. 
Základní radou je pravidelné jedení dostatečných porcí. Ten 1 toast není žádné jídlo. Musíte zařadit více vlákniny a sacharidů tak, abyste vydržela neunavená a sytá fungovat 4-5 hodin do dalšího jídla. 
To znamená – ve 4:15 snídaně, ale určitě ne kobliha nebo sušenka, ale hrst ovesných vloček, bílý jogurt, lžička medu, pár oříšků nebo semínek, ovoce. Nemusí být vše spolu, ale nějaká vláknina a sacharid tam být musí, abyste měla energii a sytost až do 9 – svačina. Ta celozrnné pečivo, dobrá šunka, sýr, zelenina. Žádný 1 toast. Opět se musíte nasytit, abyste vydržela do 3, kdy obědváte. Nesmíte pociťovat hlad mezi těmito chody. 
Na oběd ideálně kousek masa, zeleninová obloha + sacharid /brambor, rýže, luštěniny, kuskus, quinoa, bulgur a pod./. Občasně těstoviny nebo těžší omáčka. Pokud to nebudete přehánět, tloustnutí se nebojte. 
Časové rozvržení máte do této doby správné, problém je v čase od 3 do 10 večer. Máte tam 7 hodin výpadek, přitom by tam měla být dobrá večeře a pokud by byl hlad i později večer, tak ještě něco malého navíc – něco lehkého, samozřejmě ne buřta ani bůček – špatně by se Vám spalo. 
Pokud tělu ukážete, že jste sytá během celého dne a tento stav udržíte, budete mít i více energie a tělo nebude v soustavném stresu z nedostatku živin. Poté začne hubnout – každopádně pamatujte, že energetický příjem musí být během hubnutí nižší, než výdej. Pokud míň pálím, než přijímám, nelze ztrácet hmotnost. 
Věřím, že se Vám povede začlenit takový režim a brzy dosáhnete cíle. 
Přeji hezký den.