Mindflow pro podporu koncentrace a mentálního výkonu – plně soustředěná recenze

Mindflow - užitečné a důležité informace

CENA:390,- Kč na měsíc (KOUPIT)
UŽÍVÁNÍ:1-2 tablety v případě potřeby
SLOŽENÍ:výtažky z bylin, vitamíny a kofein
BALENÍ:- 24 tablet na 1 měsíc
- 72 tablet na 3 měsíce
- 144 tablet na 6 měsíců
FORMA:tvrdé rostlinné celulózové tobolky
TYP:doplněk stravy pro lepší soustředění a zahnání únavy
LÉKAŘSKÝ PŘEDPIS:ne
DOSTUPNOST:přes e-shop (KOUPIT)
DOSTUPNOST V LÉKÁRNĚ:ne
NEVHODNÉ PRO:děti, těhotné a kojící ženy
VHODNÉ I PRO:vegany a vegetariány
SÍDLO:BRAINIO s.r.o.
Korunní 2569/108
101 00 Praha 10 - Vinohrady
IČ: 05939721
PROVOZOVNA (VÝROBA):BRAINIO s.r.o.
Riegrova 10,
466 01 Jablonec nad Nisou
Mindflow

Vysokoškolská studia už mám dávno za sebou. Svůj věk vám sice neprozradím, protože to se od dámy neočekává, ale nějaký rok už to bude.

Studia jsem vyměnila za práci, kapesné za vlastní výplatu. S “dospěláckým” životem však přichází nejen vytoužená svoboda a vlastní peníze, ale také ne vždy pozitivní životní zkušenosti a zodpovědnost. Každý věk má prostě své vlastní starosti. 

Zatímco během studií se potýkáme s učením, testy a zkouškami, po studiích chodíme do práce, abychom si mohli konečně “užívat”. V obou případech potřebujeme jednu poměrně hodně důležitou schopnost – soustředit se na jednu věc. Ne vždy se toho daří dosáhnout a to mají studenti a pracující společné. 

Také já tu a tam prací trávím více času, než je mi milé a než je zdrávo, a schopnost koncentrace klesá rychle a ještě rychleji.

Právě proto jsem uvítala možnost vyzkoušet žhavou novinku – český přírodní přípravek na podporu soustředění a bdělosti Mindflow. Na pomoc jsem si opět přizvala svou milou kamarádku a pilnou studentku Janču.

Tobolku jsem si jako vzorný recenzent vzala i před psaním tohoto článku 🙂

Když učení či práce nejde od ruky, pomůže Mindflow. Co to přesně je?

Před pár týdny mi redaktor Lukáš volal a začal mi pokládat na nejvýše záludné otázky.

Jak se ti takhle při pátku pracuje? Jde ti psaní vždycky od ruky? Jak to děláš, když to zrovna nepíše, nemyslí a mozek neustále prchá někam kamsi do neznáma?

Tak mu povídám, že takové chvilky holt musím překonat, a když to opravdu nejde, tak se na to ten den prostě vykašlu a druhý den se mi o to pracuje lépe.

Jenomže ne vždy to lze, třeba když hoří termín u článku na Slimming.cz, že 😉 

Na to mi povídá:

Hmmm hmmmm, mám tu nový produkt Mindflow pro lepší soustředění, nechceš ho vyzkoušet a zrencezovat?

Tak mu s úsměvem (už vím, o co mu jde 🙂 ) povídám, proč ne a pár dní po rozhovoru už doma rozbaluji pěknou krabičku, v níž je uložena lahvička s 24 tobolkama doma, a na ní čtu, že se jedná odoplněk stravy, tobolky s rostlinnými extrakty pro nerušené soustředění.

balení tablet Mindflow
Což o to, balení je to moc pěkné. Bude to ale také fungovat?

Mindflow je český ryze přírodní doplněk stravy, se kterým na trh přišla čtveřice kamarádů a studentů – Jan, Kuba, Petr a Ondra.

Jejich cílem bylo vytvořit produkt, který by obsahoval pouze zdravé a nezávadné složky, žádné zbytečné cukry, chemické látky a žádné další “fujtajbly”.

Kluci dali hlavy do kupy, spojili síly a znalosti a vyvinuli zajímavý přípravek Mindflow, který slibuje udržet bdělost a zvýšit schopnosti koncentrace až na čtyři hodiny.

Přípravek se primárně soustředí na studenty, kteří se musí často a dlouho do noci učit. Nezapomíná však ani na pracující lid, který si taktéž potřebuje často a intenzivně soustředit na různé pracovní úkoly vyžadující absolutní koncentraci. U zkoušek navíc bývá opravný termín, špatně odvedená práce ale může skončit naprostým fiaskem a výpovědí.

dávkování tablet Minflow
Jednu nebo rovnou dvě? 

Proč jsem se rozhodla Mindflow vyzkoušet?

Já osobně, až na výjimky, večer nepracuji a už vůbec ne pozdě v noci. Už na gymnáziu jsem přišla na to, že učení po nějaké šesté sedmé hodině večer nepřináší žádné výsledky.

Vždy jsem se raději učila brzy ráno ve vlaku na cestě do školy. Za hodinku a půl jsem se bez problémů naučila vše, co jsem potřebovala vědět. Stejné to mám teď, když pracuji. 

Moje současná práce je prostě skvělá. Pracuji doma a to mi umožňuje přizpůsobit si práci svému momentálnímu naladění, což je jedním slovem bomba. Práci si v klidu a bez stresu rozložím do celého dne.

Jednotlivé zadání prokládám pauzami, protáhnu se, uvařím si oběd, někdy si skočím zacvičit nebo zaběhat a ještě u toho zvládám domácí práce. A když je v létě opravdu hezky, vezmu si volno a skočím si na koupaliště 😉  Můj job snů, řekla bych.

kdy užít Mindflow?
“Klopit do sebe jednu kávu za druhou, není zdravé.”

Občas ale nastanou perné dny, kdy si všichni mí úžasní zadavatelé vzpomenou, že zrovna teď potřebují více práce obvykle, že je to strašně akutní a že včera už bylo pozdě. V takové dny celé hodiny sedím hodiny u počítače, až mě z toho brní prsty. Samozřejmě se cítím unaveně, daleko hůře se soustředím a častěji dělám chyby. 

Právě proto s radostí vítám přípravek, který mi umožní lépe pracovat a koncentrovat se a zároveň úplně nevypadnout ze společenského života. Proto jsem se rozhodla doplněk stravy Mindflow vyzkoušet na vlastní kůži.

Mindflow jako pomocník při práci
Stane se Mindflow mým věrným společníkem hned po sluchátkách Marshall? 😀

Účinky tobolek Mindflow

Při psaní prvního článku o Mindflow (Mindflow – podrobné představení nového českého doplňku pro podporu koncentrace a pozornosti), jsem měla možnost se s tímto přírodním přípravkem, jeho složením a účinky důkladně seznámit. Zajímalo mne, zda přípravek opravdu splní, co slibuje. 

Přede mnou na stole tak leží přípravek Mindflow, který slibuje:

 • zahnání únavy
 • zklidnění mysli
 • celkové uvolnění
 • zvýšení bdělosti a pozornosti
 • zlepšení soustředění
 • posílení paměti a dalších mozkových funkcí

Upozorňuji, že přípravek Mindflow jsem neužívala večer z výše uvedených důvodů, ale ráno cca 20 až 30 minut před tím, než jsem se vrhla do práce.

Přípravek jsem užívala týden. Je tedy možné, že účinky večer jsou odlišné a stejně také mohou být jiné při dlouhodobějším užívání. 

O testování Mindflow jsem však požádala i svou kamarádku a studentku Janču, která měla (k mému a vašemu štěstí, nikoliv však jejímu) zrovna perný studijní týden. Ve škole trávila celý den, a poté se musela dlouho do noci učit.

doporučená dávka Mindflow

Podobně jako u recenze doplňku stravy Good Night Drink pro lepší spánek, jsem neočekávala žádný zázrak. Zázrak se také nekonal, příjemné překvapení však ano.

 • První den mě tedy nijak neoslnil. Dle doporučeného dávkování jsem si vzala tabletku a nic. Nepracovalo se mi zrovna nejlépe, naopak jsem se odbíhala a věnovala se reorganizaci koupelny 🙂 Po obědě se to naštěstí rozjelo, a udělala jsem vše, co jsem potřebovala.
 • Lépe se mi dařilo po pár dnech denního užívání, kdy jsem začala pozorovat, že se lépe soustředím na práci a nemám tendenci utíkat k jiné činnosti. Nemohu říci, že bych byla nastartovaná jako králíček Duracell a udělala třikrát více práce než jindy.
 • Nicméně jsem zvládla napsat přesně tolik, kolik jsem chtěla (a že toho bylo docela hodně), aniž bych si po práci připadala vyždímaná jako pomeranč. Vlastně jsem se cítila příjemně a relativně odpočatě.

O hodnocení jsem požádala Janču, které by se asi hodilo opravdu hodně tabletek Mindflow na testování: 

Letos jsem měla fakt pekelný začátek školy. Kvůli profesionálnímu sportu (softball, pozn. redaktora) musím některé předměty dělat v šibeničních termínech. Ve škole jsem teď byla 10 až 12 hodin a každé ráno jsme psaly testy. Docela mě teda zajímalo, zda tablety od Monči budou alespoň trochu fungovat. 

Když jsme se po týdnu bavily, měly jsme to hodně podobné. Učení bylo stále stejně náročné, látka se mi nezdála méně těžší a bylo to stále moc. Na druhou stranu to šlo docela do hlavy a i když jsem spala méně hodin než obvykle, dalo se to přežít a necítila jsem se tak příšerně unavená jako jindy. Takže buď jsem si prostě zvykla nebo mi trochu pomohly kouzelné tablety 🙂 Věřím, že při delším užívání, mohou být účinky mnohem výraznější.

Hodně jsem také ocenila, že účinek není stejný jako u kávy, která mě sice nabudí, ale už mi nedá v klidu spát. U Mindflow nebyl ten výsledný dopad tak drsný a problém s usínání a spánkem jsem nepozorovala žádný.

Zkušenosti, diskuze a hodnocení dalších zákazníků

diskuze Mindflow
hodnocení Mindflow
Pozitivní recenze uživatelů Mindflow

Mindflow – bylinné složení tobolek pro nerušené soustředění

Jak už jsem výše zmiňovala, kluci se při vývoji Mindflow bez diskuse shodli na tom, že složení Mindflow musí být čistě přírodní. Žádná zbytečná chemie. Žádné cukry.

Těch mají ve stravě až až. Trvalo jim to dlouhých osm měsíců strávených v laboratoři, než přišli nejen na to, jaké bylinky jsou nejlepší, ale především na jejich ideální poměr.

Mindflow obsahuje 7 přírodních složek, o kterých je všeobecně známo, že mají pozitivní účinky na nervový systém, mozkovou činnost a tím pádem ovlivňují i schopnost soustředění a s tím spojených duševních stavů (např. únava versus bdělost). Rostlinného původu je i stravitelný obal tobolky, což znamená, že Mindflow mohou bez obav užívat i vegani a vegetariáni.

složení Mindflow
Složení Mindflow najdete i na etiketě.

Přírodní a bylinné složení tobolek Mindflow

SLOŽKAPROSPĚŠNÉ ÚČINKYOBSAH V 1 TOBOLCE (DÁVCE)
Zelený čaj- uklidňuje mysl
- podporuje bdělost
- zvyšuje produkci dopaminu (pocit radosti)
220 mg
Ženšen- posiluje paměť
- zvyšuje kognitivní funkce mozků
- navozuje mentální klid
150 mg
Guarana- posiluje paměť
- zahání únavu
- zvyšuje mentální zdraví
- snižuje chuť k jídlu
130 mg
Kofein- stimuluje nervovou soustavu100 mg
Vitamín B3- podporuje nervovou soustavu
- zmírňuje psychickou únavu
30 mg

Vitamín B6- zvyšuje schopnost soustředit se5 mg
Vitamín B12- podporuje správné funkce nervového systému
- vitamín důležitý pro správnou krvetvorbu
9 mcg

Zelený čaj

U zeleného čaje je například prokázáno, že udržuje bdělý organismus, zvyšuje činnost mozku a celkovou produktivitu. Navíc má pozitivní účinky na krátkodobou paměť, což je zejména při učení skvělá věc.

Vědecké studie prokázaly, že katechin v zeleném čaje chrání neurony a snižuje tak riziko vzniku Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci.

Ženšen

Ženšen zlepšuje paměť, funkce mozku a posiluje imunitní systém. Podle celé řady studií látky v něm obsažené chrání mozek před volnými radikály.

Výsledky vědeckého průzkumu, jehož se zúčastnilo 30 osob, prokázal lepší duševní zdraví, náladu i sociální fungování.

ČTĚTE TAKÉ:

Rozhovor o všem podstatném s inženýrem Jakubem Chvostou – tvůrcem Mindflow.

Jakub Chvosta a rozhovor o Mindflow

Guarana

Guaranu určitě znáte, protože je součástí spousty doplňků stravy, které mají nejen zlepšovat psychické, ale také fyzické výkony (přípravky na spalování tuků).

K dispozici jsou výsledky studií na zvířatech, které prokazují lepší schopnost učit se a pamatovat si. 

Kofein

Denně bychom neměli překročit 400 mg kofeinu, takže jedna až dvě tobolky Mindflow jsou v naprostém pořádku.

Je to známá stimulační látka, která potlačuje únavu, zvyšuje bdělost a nabuzuje organismus.

Na druhou stranu bývá člověk po odeznění účinku více unavený. Některé studie potvrzují pozitivní vliv kofeinu na funkce mozku.

Vitamín B3 (Niacin)

Tento vitamín je znám pod odborným názvem niacin a mezi jeho účinky patří podpora nervové činnosti.

Mozku totiž dodává energii potřebnou k jeho správnému a zdravému fungování. Nedostatek vitamínu B3 může vyvolat psychické změny.

Vitamín B6 (Pyridoxin)

Další ze skupinu vitamínů B je opět důležitý pro správnou činnost nervové soustavy. To platí pro B-komplex jako celek.

Nedostatek tohoto důležitého vitamínu hraje významnou roli při vzniku depresí a v opačném případě pozitivně ovlivňuje léčbu některý vážných psychických chorob.

Vitamín B12 (Kobalamin)

Kromě nervového systému je kobalamin důležitým pro správnou krvetvorbu a také podporuje tvorbu hormonu dobré nálady serotoninu. Ten se při učení i práci docela hodí.

Mindflow – moje osobní pocity

Ještě bych se vrátila k mé osobní zkušenosti při testování Mindflow. Nepůjde o nic zásadního, proto je dávám až na konec.

Může se najít někdo, kdo tyto drobné a méně důležité postřehy bude považovat za důležité. Jedná se o vjemy, které na účinek přípravku vliv nemají žádný vliv – vzhled, vůně a chuť.

 • Vzhledhnědý prášek v průhledném obalu
 • Vůnětableta ani prášek nijak nevoní
 • Chuťani zde se nekonalo překvapení, tablety nemají v podstatě žádnou chuť

Pokud tabletu spolknete a zapijete vodou, jak je doporučeno v návodu, nepocítíte žádnou vůni ani chuť. V případě, že byste tabletu rozdělili a dali jste si na jazyk prášek, pak to bude cítit jako prášek v puse. Necumlá se, nekouše se. Proč byste to ale dělali, že. 

Neustále narážíme na předsudek, že tobolka je něco umělého a špatného. Přitom právě díky tobolce může Mindflow obsahovat pouze čisté extrakty přírodních látek.

Nemusíme řešit chuť, jako například žvýkačka nebo nápoj, takže nepoužíváme žádné konzervanty, barviva, cukr ani umělá sladidla, kterých je v dnešním jídle více než dost.

Navíc tobolku si s sebou můžete vzít kamkoliv a nevyžaduje přípravu,“

slova spolutvůrce Mindflow Jana Popa v rozhovoru pro Czechrunch.cz
obsah tobolky Mindflow
Obětovala jsem jednu tabletku, abych se jí podívala na zoubek 😉

Mindflow – výhody a nevýhody

Na závěr tu máme krátké shrnutí, to kdyby to náhodu nečetli celé 😉

Výhody:

 • přírodní složení
 • žádná chemie, barviva ani cukry
 • vhodné i pro vegany a vegetariány
 • jednoduché užívání
 • rychlý nástup 20 až 30 minut
 • účinek až 4 hodiny

Nevýhody:

 • stojí to peníze, zadarmo to bohužel není
 • není to zázračný prášek – na každého účinkuje s různou silou

Balení Mindflow a ceny

Na výběr máte mezi třemi baleními Mindflow:
POČET TABLETEK:VYDRŽÍ NA:CENA:UŠETŘÍTE:DOPRAVA:
24 tablet1 měsíc užívání390 Kč (KOUPIT)-49 Kč
72 tablet3 měsíce užívání990 Kč (KOUPIT)180 Kč49 Kč
144 tablet6 měsíců užívání1 790 Kč (KOUPIT)550 KčDOPRAVA ZDARMA

Mindflow – závěrečné hodnocení

Monika Šaríková

Nevím, zda jsem nejlepší cílovka tohoto produktu. Pracuji přes den, a tak s únavou a výpadky soustředění potýkám spíše výjimečně a nárazově.

Vyzkoušet takový přípravek jsem však uvítala, protože vím, že když tyto výjimky přijdou, mám na to správného pomocníka. 

Ohledně Mindflow jsem četla spíše pozitivní recenze, to však neznamená, že je 100% účinný a působí na každého.

Žádná recenze, kupodivu ani to moje, vám nezaručí, že na vás bude daný přípravek působit stejně. Nezbývá než vyzkoušet jej na vlastní kůži. Good luck! 😀

mindflow na soustředění
Rate this post

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..