Zahuštění vlasů doma, přirozeně, bez kosmetiky a transplantací. Jak na to?

Husté, pevné a zářivé vlasy jsou ukazatelem ženské krásy. Žádná nechce tenké, řídké a povadlé vlasy, které vypadají unaveně a neupraveně. Krásné husté vlasy působí reprezentativně a pěstovaně.

V článku jsem sepsal domácí metody a „babské rady“. Pokud vám vlasy řídnou a padají kvůli zdravotním problémům, věc ponechám na dermatoložku. Zde najdete dermatologické kliniky v celé ČR. Vyfiltrujte si podle místa bydliště tu nejbližší.

Zároveň se nevěnuji transplantaci vlasů, nastřelování, nanotechnologiím ani kosmetickým metodám úpravy vlasů. S těmi vám pomohou na estetických klinikách, bohužel za nemalé peníze.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Článek poradí, co můžete pro své husté vlasy udělat doma hned dnes. Doporučím vlasům prospěšné potraviny a zábaly ze surovin, které máte běžně doma.

zahuštění vlasů

Domácí metody zahušťování vlasů

Nemusíte nikam chodit, maximálně do sámošky pro pár základních potravin. Začneme totiž zařazením prospěšných potravin do jídelníčku.

Které potraviny jíst pro husté a rychle rostoucí vlasy?

jídelníček pro husté vlasy
Jídelníček pro zahuštění vlasů musí být pestrý, zdravý a co nejvíce čerstvý.

Bohatě postačí dodržovat pestrý, čerstvý a vydatný jídelníček bez vyřazování důležitých potravin. Extrémní drastické redukční diety se nedoporučují, protože vlasům ubírají živiny, bez kterých slábnou, lámou se, řídnou a vypadávají.

Kvalitu vlasů samozřejmě ovlivňuje také genetika, věk a zdravotní stav, nad kterými člověk nemá příliš kontrolu. Nad svou stravou ale máte plnou moc.

Zde je několik konkrétních základních potravin. Mějte jistotu, že větší část z nich sníte každý den. Není to vůbec náročné:

  • 1 vejce denně (omega-3 mastné kyseliny, železo, bílkoviny, biotin, zinek, selen)
  • losos a tučné ryby, mořské plody (mastné kyseliny, bílkoviny, zinek)
  • maso, zejména červené (bílkoviny, železo)
  • vlašské a jiné ořechy (bílkoviny, minerály, zdravé tuky)
  • čistý bílý jogurt a zakysané mléčné výrobky (bílkoviny)
  • fazole a další luštěniny, sója (bílkoviny, minerály)
  • obiloviny a semínka (minerály, zdravé tuky)
  • listová a jakákoliv jiná zelenina (vitamíny, minerály)
  • batáty a avokádo
  • bobulovité ovoce – jahody, maliny, ostružiny, angrešty, borůvky a pod. (zde zmíním zkrášlující směs Blendea SUPERBEAUTY pro pevné a husté vlasy s obsahem bobulovin)
PRO VLASY, POKOŽKU A NEHTY
Liposomal HAIR, SKIN, NAILS jsou nejlepší gumové vitamíny pro podporu zdraví vlasů, pokožky a nehtů. Žádný jiný podobný produkt v podobě gumových bonbonů v lipozomální formě na trhu není. To, že jsou lipozomální znamená to, že aktivní látky (vitamíny a minerály) tělo využije až na 95%. U běžných vitamínů je to jen kolem 20%.

Jak mít husté vlasy i pokud jím zdravě?

Co všechno mohu dělat doma?

Stravu již tedy máte ukázkovou, proto přejděme k dalším metodám péče o řídké vlasy. Nejde o nic náročného. Jsou to klasické metody starostlivosti o vlasy, pouze si dokoupíte vhodnou kosmetiku a vyhnete se škodlivým vlivům.

Správný zahušťovací šampon a kondicionér

šampón pro hustější vlasy
Chvilku potrvá, než najdete favorita, ale věřte, že tam na vás někde čeká.

Výrobků jsou plné drogerie a je těžké se mezi nim orientovat. Budete si muset najít ten svůj jediný, který vám viditelně pomůže. Ne každý slib v reklamě a bezstarostné, vysmáté krasovlásky v reklamách se zakládají na pravdě. Orientujte se podle toho, co vám pomáhá. Různé typy vlasů vyžadují různé druhy kosmetiky.

Vybírejte zahušťovací a objemové šampony a kondicionéry (výrazy boost nebo volume na etiketách). Tyto výrobky obsahují méně kondicionačních přísad, proto vlasy tolik nezatěžují, dodávají objem a optické zahuštění.

Naprosto nevhodné jsou suché šampony, i když jsou aktuálně hitem. Prach z nich zanáší vlasové folikuly, vlasy z nich vyrůstají obtížněji, kůže se nevětrá a je náchylnější na záněty či plísně (mykózy). Ne každá novinka na trhu je zároveň prospěšná. Výrobci se pouze snaží oslovit více zákazníků a zvýšit tržby.

Správné mytí bez přehánění

Možná si vlasy myjete ráda a často, ale všeho moc škodí. I přílišné mytí může vlasům uškodit. Namáhá je, vysušuje a odstraňuje jejich přirozenou ochrannou vrstvu.

Jak často mýt vlasy?

jemné
tenké
mastné
každý nebo každý druhý den
sředně silné
suché
každé 2 až 3 dny
silné
kudrnaté
1 až 2x týdně

Opatrně s horkými nástroji

Možná nastal čas rozloučit se po letech se svými hřejivými kamarády.

Představte si, že pokládáte ruce na rozpálenou pánev. Kolik byste vydržela? Vteřinu? A stejně byste si ruce spálila.

Tak proč tohle dobrovolně děláme našim vlasům? Provozní teplota žehliček na vlasy je kolem 185 °C, někdy až 230 °C. To jsou teploty, při kterých upečete celé prase, tak jak by to mohly vydržet vlasy bez újmy? Obzvlášť pokud některé ženy žehlí a kulmují vlasy denně?

Zapomeňte na ztuhlé nafoukané účesy bez vzdušnosti a lehkosti. Z módy vyšly před 30ti lety. Dnes je trendy přirozenost a k ní vám „spalující mašinky“ nepomohou. Může být těžké rozloučit se s fény a žehličkami, ale pokud chcete zdravější vlasy, které si udrží hustotu, je na čase dát jim sbohem.

Fénem vlasy sušte na nejnižší teplotě, stejně tak ostatní topná tělesa. Navykněte si na přirozené schnutí bez přístrojů, pokud je to aspoň někdy možné, a právě někam nespěcháte.

Správné a bezpečné kartáčování a česání

Zběsilé trhání kartáčem či hřebenem vlasy láme, vytrhává a ničí. Kartáčovat se musí pomalu, razantně ale jemně a trpělivě. Nic netahat silou, neškubat a nevyrvávat z kořínků.

Kartáčování po vlase roznáší vlastní kožní maz (tzv. sébum) od kořínků ke konečkům. Funguje tak jako přirozená náhrada kondicionéru, vlasu dodává lesk a zlepšuje jeho texturu. Šetrné kartáčování oceníte i pokud máte zkrapatěné vlasy.

Jak správně česat a kartáčovat vlasy?

Vlasy česejte a kartáčujte suché. Nejdříve je důkladně rozčesejte hřebenem a až se jednotlivé pramínky rozdělí, vemte kartáč s užšími zuby.

Vlasy kartáčujte od kořínků po konečky. Začněte hned u pokožky a postupujte ke konečkům.

Je lepší vlasy rozdělit na několik „úseků“ a kartáčovat je postupně, ne naráz. Pomůcky vždy pořádně očistěte.

Správný střih pro tenké vlasy

Čím delší jsou ztenčené vlasy, tím více tence vypadají. Vhodný je proto účes maximálně po ramena, pokud ne kratší. Dodá vlasům iluzi, že jsou silnější a ne tak řídké.

účesy pro hustější vlasy
Ano, dlouhé vlasy jsou krásné. Ale jak vidíte, i vlasy po ramena jsou krásné. Nebojte se je o pár centimetrů zkrátit.

Správná masáž hlavy

Masáž pokožky na hlavě zvládnete i sama doma. Pokud máte pečlivého partnera, o to lépe. Samozřejmě se můžete obrátit i na vaši kadeřnici, ale asi to nebude grátis jako dárek 🙂

Masáž prokrvuje pokožku hlavy, díky čemu k vlasovým váčkům proudí více okysličené a vyživené krve. Spolu se správnou stravou bude tato kvalitní krev výživou pro hustější vlasy. Masáž si dopřejte kdykoliv. Krásně vás zrelaxuje a je jak prospěšná, tak příjemná.

Na videu níže se naučíte několik základních masážních tahů.

Domácí masáž hlavy pro rychlejší růst hustých vlasů.

Čím si vlasy doma potírat?

Prohledal jsem výživová a zdravotní tvrzení SZPI (Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která ověřuje a potvrzuje účinky potravin). Hledal jsem byliny či rostliny, které mají vliv na stav vlasů.

SZPI ve vodítkách uvádí vojtěšku, přesličku, kopřivu, sedmikrásku, aloe, a dokonce rukolu.

Rukolu a listy mladé kopřivy jezte jako salát. Ostatní rostliny a extrakty z nich najdete ve většině vlasové kosmetiky. Najděte je v regálech. Z nasbíraných rostlinek si můžete udělat vlastní výluhy, tonika či oplachy.

Kromě vnější péče potřebují vlasy vhodnou a co nejvíce přirozenou výživu, takže velice důležité je to, co jíte.

Samozřejmě existují i další ověřené babské rady, jak si vlasy zahustit doma bez chemie a předražené kosmetiky. Zde jsou:

Kokosový olej

Pravděpodobně doma máte tu velkou dózu s kokosovým olejem, ale na vlasy jste ho ještě nezkoušela. Je ideální pro ztenčené vlasy. Obsahuje mastné kyseliny, které hydratují a vyživují vlasové váčky, ze kterých vlas vyrůstá.

Dokonce chrání vlasy i před škodlivým UV zářením., takže si jej promněte ve vlasech i během dnů strávených na silnějším slunci.

Doma vetřete 2 polévkové lžíce do celých vlasů a pokožky. Vlasy zabalte a nechte působit několik desítek minut nebo přes celou noc. Olej nanášejte teplý a rozpuštěný. Lépe se vstřebává.

Olivový olej

Ten máte doma zcela určitě. Konzumujte jej za studena i v teplé kuchyni. Olej vmasírujte do pokožky a nechte 15 minut působit.

Mastné kyseliny posilují konečky i kořínky vlasů. Oliváč pomáhá zmírnit tvorbu lupů a suché pokožky.

Olej z dýňových semen

Je sice nejdražší ze jmenovaných olejů, ale vaše vlasy si zaslouží kvalitní přírodní výživu. Podporuje růst a hustotu a brání vypadávání. Dýňový olej naneste na vlasy a každý den můžete sníst po jedné veliké lžíci.

Zelený čaj

Posilňuje vlasy díky polyfenolům. Snižuje vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Zlepšuje výživu vlasového systému.

Zelený čaj pijte denně čistý nebo s citronem, medem a zázvorem. Extrakty z čaje najdete v šamponech a kondicionérech. Doma si vylouhujte 2 sáčky ze zeleného čaje ve 2 litrech horké vody a po vychlazení proplachujte vlasy několik minut.

Směs aloe vera a ricinového oleje

Kombinace výborná pro suché vlasy. Aloe podporuje činnost vlasových cibulek. Ricinový olej obsahuje mastné kyseliny a vitamin E, který urychluje růst.

2 PL ricinového oleje smíchejte s gelem z aloe, naneste na vlasy a vmasírujte do pokožky.

Vaječné žloutky

Tradiční recept babiček. Samozřejmě je také jezte, protože jsou velice výživná a vlasy vyživují zevnitř. Jedno vejce denně je prospěšné a bezpečné pro vaši linii.

Na vlasy se aplikuje syrový žloutek s vitamíny A a D a bílkovinami. Žloutek vyživuje pokožku a posilňuje kořínky.

Dva žloutky rozmíchejte a naneste na vlasy i na pokožku. Nechte působit půl hodiny a kúru opakujte co 2 týdny.

Citronová šťáva s aloe

Vitamin C posiluje vlasy a pomáhá snížit záněty, takže i svědivou a podrážděnou pokožku na hlavě. Citronová šťáva dokáže zpomalit šedivění vlasů.

Pro posílení účinků smíchejte šťávu z většího citronu se 2 PL gelu z aloe a vmasírujte do vlasů a ke kořínkům. Citron navíc vlasy odmašťuje a čistí.

Cibulová šťáva s medem

Vůbec se nebojte zápachu cibule. Obsahuje mnohé prospěšné látky. Podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich kvalitu. Med částečně překryje aroma cibule a podpoří účinky.

Med posiluje hustotu, pevnost a odolnost vlasů. Zároveň je rozjasní a zabrání lámání a padání.

Velkou cibuli nakrájejte nadrobno a zasypte 2 PL křišťálového cukru. Nechte přes noc vypotit. Druhý den z cibule slijte šťávu a smíchejte ji s 2 PL medu. Směs naneste do vlasů a na pokožku a nechte 30 minut působit. Opakujte 2x týdně.

PRODEJ KOLAGENŮ OD:
KolagenDrink (doporučujeme)
VENIRA
Inca Collagen
CURAPIL
KetoMix
POWERLOGY

Často kladené otázky ke ztenčování a zahušťování vlasů

Jaký má na vlas vliv biotin?

Biotin je potřebný k produkci vlasového proteinu keratinu. Bez dostatku biotinu se vlas nevyvíjí správně, protože mu chybí stavební hmota.

Jak rychle roste zdravý vlas?

Za měsíc vlasy vyrostou o cca. 1,5 cm, pokud jsou zdravé a dobře je živíte. Za rok je to tedy něco mezi 15 až 18 cm.

Může stres za ztenčování vlasu?

Ano. Kvůli dlouhodobému stresu vlasy vypadávají.

Které látky jsou prospěšné pro růst vlasů?

Biotin, niacin (vitamin B3), vitamin C, minerály zinek a železo.

Jak můžu zastavit vypadávání vlasů?

– pokožku hlavy si pravidelně masírujte
– nedržte extrémní diety
– vydatně a pestře se stravujte
– vlasy nepřehřívejte, nenamáčejte v příliš horké vodě, snižte teplotu fénování nebo nefénujte vůbec, nepoužívejte kulmy, žehličky ani žádné přístroje na báze tepla
– vyměňte svou vlasovou kosmetiku za jinou a najděte si tu, která pomůže
– zeptejte se dermatoložky na možnost užívat léky finasterid a minoxidil
– v nejhorším případě si nechte vlasy transplantovat

Proč jsou moje vlasy tak tenké a jemné?

Pokud původně tenké nebyly a tento stav se náhle objevil, může to prokazovat problémy se štítnou žlázou, hormonální nerovnováhu, problémy se správnou výživou a nedostatečné stravování.

Jsou ztenčené vlasy příznakem nemoci?

Tenké a jemné vlasy neznamenají, že jsou nezdravé nebo poškozené. I tenké vlasy mohou být zdravé a odolné. V takovém případě může pomoct změna barvy, která jim opticky dodá na hustotě.

Dovedou ztenčené vlasy zase dorůst?

Pokud je ztenčení vlasů dáno geneticky, hustota se již nezlepší. V takovém případě vhodné způsoby zahuštění vlasů doporučí pouze dermatoložka.

Pomůže mi kokosový olej zahustit vlasy?

Kokosový olej je surovina bohatá na vitamíny esenciální mastné kyseliny, které pomáhají vlasům růst rychleji a hustěji. Složky mohou pomáhat snížit tvorbu kožního mazu ve vlasových cibulkách a bránit tak přílišnému maštění vlasů.

Další články o zlepšení kvality vlasů

Blendea SUPERBEAUTY - podrobné představení zkrášlující směsi
10 receptů na domácí masky na vlasy
Kompletní seznam vitamínů na vlasy
Příčiny a prevence vypadávání vlasů
Vlasový detox a 5 ozdravných tipů
5/5 - (1 vote)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..