CaliVita Slim Formula – lehčí o pár kil nebo o pár stovek korun?

TIP: Hubněte díky proteinovým koktejlům s chia semínky. Jsou za minutu připravené a napomáhají rychlému pálení tuků. 

koktejly chia shake

Boj s nadváhou a snižování hmotnosti je velmi slušný byznys pro mnohé výrobce potravinových doplňků na hubnutí, kteří se snaží vydělat na neštěstí a trápení lidí. Proto je velmi těžké najít takový potravinový doplněk, který nejenže neslibuje nemožné zázraky, ale opravdu podpoří snížení nadváhy a zároveň vychází na rozumné peníze.cali_vita_slim_formula

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Tentokrát jsme si vybrali přípravek CaliVita Slim, jenž má znovu nastartovat metabolismus, kontrolovat příjem energie a podpořit úbytek váhy. V jeho složení najdeme vedle účinného zeleného čaje, zázvor, L-karnitin a především výtažek z kaktusu nopál.

Pojďme se tedy na tento doplněk podívat blíže. Stojí za za úvahu či nikoliv? Pokusíme se vám přinést objektivní a nezaujatý názor. Konečný názor však bude jako vždy záležet jen a jen na vás.

CaliVita Slim Formula – přípravek na snížení hmotnosti

Na stránkách CaliVita.cz svůj výrobek Slim popisují:

“Slim Formula je komplexní přípravek, který podporuje snížení tělesné hmotnosti, pomáhá zvýšit metabolismus a kontroluje příjem energie. Zelený čaj, který obsahuje antioxidanty, a zázvor mohou jemně stimulovat metabolismus a myšlení a zároveň snižují únavu, která často doprovází dietu. L-karnitin může pomoci zvýšit spalování tuků během fyzické aktivity a vláknina kaktusu nopál dodává pocit sytosti.”

CaliVita Slim nepatří k doplňkům, které by hned na počátku slibovali zázraky a úbytek desítek kilogramů tuků za pár dní. Slibuje “podporu” při hubnutí” a zároveň upozorňuje, že žádným způsobem nenahrazuje zdravou výživu, ani fyzickou aktivitu.

CaliVita prý podpoří úbytek hmotnosti a její zachování, to znamená, že zabrání jo-jo efektu. Stále tedy platí, že “kdo chce štíhlí býti, musí na sobě hodně pracovati”.

CHCETE ZHUBNOUT? CVIČTE! Při udržování fyzické kondice a pevného zdraví, a tudíž i štíhlé linie, je fyzická aktivita nezbytná. Při hubnutí je důležité zvýšit výdej a cvičit tak, abyste podpořili spalování tuků. Pro více informací si přečtěte článek Tepová frekvence pro spalování – NAŽHAVTE SE!

rychle_hubnuti

Při pohybu jdou kila dolů snáze

 

CaliVita Slim Formula – složení, účinky a dávkování

Podle uvedených údajů se k výrobě doplňku používají vysoce kvalitní přírodní materiály od ověřených dodavatelů a produkty jsou vyráběny v souladu se všemi aktuálními právními prováděcími předpisy v ČR.

Produkty CaliVita splňují požadavky na potravinové doplňky stanovené ministerstvem zdravotnictví. Kvalita výrobků je zajištěna přísným ověřovacím procesem při výrobě probíhající v USA podle zásad “Good Manufacturing Practice”.

Složení CaliVita Slim

Bez problémů najdeme i informace o přesném složení. Ve výrobku CaliVita Slim najdeme hned několik účinných látek, o kterých se všeobecně ví, že nějakým způsobem podporují hubnutí a snižování váhy.

Některé urychlují metabolismus, jiné podporují spalování tuků, další snižují chuť k jídlu či vyvolávají pocit sytosti.

 • Nopál (vláknina kaktusu) – 100 mg
 • Garcinia Camboga – 100 mg
 • Zelený čaj – 50 mg
 • Zázvor – 50 mg
 • L-karnitint – 40 mg
 • Fenykl – 40 mg
 • Kurkuma – 25 mg
 • Lecitin – 25 mg
 • Chrom – 50 mcg
 • další přidané látky – plnidla a protispékavé látky fosforečnan vápenatý, mikrokrystalická celulóza a stearan hořečnatý a kyselina stearová
calivita_recenze

Kaktus Nopál je jednou ze základních složek produktu CaliVita

 

Užívání CaliVita

 Denně by se měly užívat 3 tablety. Podle všeho vám výrobek CaliVita Slim nijak neublíží. Otázkou je, zda a jak funguje. Kromě podpory úbytku váhy a urychlení metabolismu se můžeme dočíst, že CaliVita Slim Formula podporuje detoxikaci organismu a vylučování škodlivých a jedovatých látek a zároveň pozitivně ovlivňuje trávení a činnost střev.

TIP NA DETOXIKAČNÍ SMOOTHIE: Připravte si doma k snídaní zdravé smoothie z čerstvého  špenátu, zázvoru a ovoce.

Nopál – další božská rostlina?

V posledních letech se doslova roztrhl pytel se zázračnými potravinami pocházejícími z exotických krajů. O jejich pozitivních účincích jsou popsány stohy “virtuálních” papírů a jak se zdá, starověké národy by bez nich nepřežily.

Jsou to například chia semínka, japonský Matcha tea nebo plody goji, Součástí potravinového doplňku CaliVita je zase mexický kaktus opuncie, který Aztékové nazývali nopál. Moderní věda jej však objevila teprve nedávno. Ihned se však zařadil mezi tzv. superpotraviny.

Kaktus opuncia pochází ze Střední Ameriky, odkud se rozšířil do Evropy. Dnes roste ve Středozemí, na Blízkém Východě, v Africe, Indii, Oceánii i v Číně. Nopálu, jak se kaktusu přezdívá, se přisuzuje řada zdraví prospěšných účinků. Jako každá superpotravina má výjimečné nutriční složení a obsahuje vysoké množství minerálů – železa, fosforu, draslíku,vápníku, křemík a manganu, vitamíny B a C, pektiny, vlákninu a17 aminokyselin. A navíc má nopál velmi nízkou kalorickou hodnotu.

Nopál a jeho účinky na zdraví

 • snižuje hladinu cholesterolu, cukrů a tuků v krvi
 • odstraňuje potíže s trávením a zlepšuje trávení
 • obsažená vláknina snižuje pocit hladu
 • aminokyseliny brání úbytku svalů
 • dodává energii
 • podporuje detoxikaci
 • chrání organismus před volnými radikály

VÍTE, ŽE se nopál používá pro přípravu pečiva, marinád, marmelád, zákusku, polévek a dalších tradičních mexických jídel? Používá se také v kosmetickém průmyslu a najdeme jej mýdlech, krémech, v šampónech i kondicionérech. Také se používá při výrobě barev i při stavbě indiánských obydlí i ohrad pro dobytek.

nopal

Z nopálu se vyrábí chutné a zdravé tortilly, ale i jiné potraviny

 

CaliVita – diskuse a zkušenosti

CaliVita je potravinový doplněk určený pro podporu hubnutí. Jedno balení obsahuje 30 tabletek, při doporučeném užívání tedy vydrží 1 měsíc. Jeho cena se pohybuje okolo 700 Kč, což rozhodně není málo.

Koupit jej můžete na e-shopech s potravinovými doplňky (např. Vitalita.cz, Vitalitylifestyl.cz), v lékárně jej neseženete. Bohužel stejně jako u každého jiného potravinového doplňku jsou účinky na konkrétní osoby odlišné a nelze jednoznačně říci, zda zrovna vám doplněk pomůže od přebytečných kilogramů nebo vám “pomůže” leda od peněz.

calivita_zkusenosti

Vyhledali jsme pro vás názory a zkušenosti

 

Moje hodnocení

Co říci na závěr? CaliVita je potravinový doplněk jako každý jiný. Můžete do něj investovat své peníze a vyzkoušet jej. Neublíží vám. Pokud však nechcete riskovat a vyhazovat peníze z okna za neúčinné tabletky, zkuste zhubnout po našem pomocí zdravé výživy a aktivního pohybu.

Tento způsob má podle nás 100% účinek. Vyžaduje však  silnou a pevnou vůli a dostatek trpělivosti.

TIP: Hubněte díky proteinovým koktejlům s chia semínky. Jsou za minutu připravené a napomáhají rychlému pálení tuků. 

koktejly chia shake

4/5 - (2 votes)
CaliVita Slim Formula
 • Hubnoucí efekt
 • Důvěryhodnost
 • Složení
 • Cena
 • Zkušenosti
2.2

Pouze několik úvodních vět

Dle mého názoru jde o předražený a neúčinný výrobek. Zkušenosti dalších uživatelek můj názor potvrzují.