Superpotraviny – dodejte tělu vše, co schází!

To, co jíme, se odráží na našem zdraví. Vyvracet tuto známou pravdu nemá absolutně žádný smysl. Smysl má přemýšlet nad tím, co a proč jíme, a zda nemůžeme našemu tělu a zdraví dodat ještě něco navíc.

Pokud se jenom trošku zajímáte o zdravý životní styl a zdravou výživu, pak jistě dobře znáte zásady zdravého stravování. Víte, že byste svému tělu měli dodávat správné množství sacharidů, tuků, cukrů, vitamínů, minerálů a dalších látek, které jsou zcela zásadní pro správné fungování lidského organismu.

Někteří odborníci zastávají racionální názor, který lze shrnout do jednoduché věty “všeho s mírou”, jiní by každému člověku na světě nejraději vypracovali jídelníček šitý na míru. To si ale těžko lze představit.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

VIDEOTIP: Naučte se jíst zdravě. Dokument ČT Doktorka vás naučí všechny zásady zdravého stravování.

 

Zdraví je na vlastní odpovědnost

Je na každém z nás, na kolik je pro nás vlastní zdraví důležité. A kolik jsme ochotni “obětovat” mu času. Mnozí lidé tráví čas raději v práci a krmí se nezdravými fast foodovými pokrmy, protože je to jednoduché a rychlé.

Druzí mají jídlo opravdu rádi, avšak více, než je zdrávo. Vyhledávají potraviny plné tuků a cukrů, protože jim chutnají. Bohužel ani to není správná cesta.

MĚJTE PŘEHLED: Na našem zdravém blogu recenzujeme i hubnoucí doplňky. Které fungují a které ne? Klikněte.

zdravé potraviny

Zdravé potraviny najdeme v každém obchodě, ty cennější seženeme v obchodech se zdravou výživou anebo v e-shopech

Nejlepší a nejrozumnější variantou je “cesta rozumu”. Základem jsou co nejvíce čerstvé potraviny, minimálně upravované a bez přidaných látek, ze kterých si jídlo uvaříte sami.

Záleží také na přísadách. Oleje, na kterých jídlo připravujeme, zdravá ochucovadla, které do jídel přidáváme a všechny další složky. Upravené polotovary našemu zdraví opravdu neprospívají. Stačí se podívat na složení, která obsahuje na první pohled nepoživatelné látky. Jedině s čerstvými surovinami si opravdu můžete být jistí, co jídlo skutečně obsahuje. Naštěstí je dnešní nabídka surovin více než bohatá.

Farmářské trhy a obchůdky jsou plné domácích surovin a kvalitní potraviny lze nakoupit už i v běžných obchodech. Jde o to, dívat se pozorně, co kupujete a nosíte si domů na stůl.

Chybět by nemělo kvalitní pečivo, celozrnné výrobky, maso z domácích chovů a samozřejmě čerstvé ovoce, zelenina a bylinky, jak říká pestrá a vyvážená strava.

TIP: Polotovary a trvanlivé potraviny obsahují spousty „éček“. Která škodí a která ne? 

Superpotraviny nejsou pouze marketingový tah

Velkým hitem jsou rovněž superpotraviny, které jsou výjimečně bohaté na nejrůznější látky. Název superpotraviny může v lidech vzbuzovat lehkou nedůvěru. Ostatně, jako ke všemu, co má přídomek “super”.

Jenomže superpotraviny existují a jde o přírodní látky a potraviny, jejichž složení je z nutričního pohledu opravdu výjimečné.

šťáva ze zeleného ječmene

Speciální odnoží jsou i populární zelené superpotraviny. Na výběr jsou šťávy nebo sušené formy

Superpotraviny jsou exotické a obvykle méně dostupné. Jsou tedy vzácné?

Velice často se jedná o potraviny, které pochází z míst s obtížnými podmínkami pro život, jako jsou pouště, tropické pralesy nebo naopak vysoké hory. Drsné podmínky “naučily” plodiny v sobě udržet živiny déle a ve větším množství.

Vzhledem k tomu, že se obvykle jedná o potraviny, které pochází ze zcela odlišného prostředí, je těžké je u nás sehnat čerstvé. Proto si lidé vymysleli způsoby, jak je zpracovat, aby vydržely déle a přitom si uchovaly stejné množství účinných látek.

TIP: Zelená směs 4 superpotravin Blendea SUPERGREENS dodává tělu energii, omlazuje a detoxikuje. 

blendea supergreens

Unikátní ovocné prášky nahrazují čerstvé ovoce

Některé druhy superpotravin lze v čerstvé podobě sehnat velmi obtížně. Na mysli máme například ovoce Camu Camu, plody z drobného stromu Acerola a další. Naštěstí lze konkrétně tyto potraviny sehnat v prášku, který není o nic méně kvalitní.

Prášek lze jednoduše přidat do jídla stejným způsobem jako čerstvé ovoce – do müsli, jogurtu či do populárního nápoje smoothie. Během chvilky si tak vytvoříte superjídlo plné živin a chutí. 

TIPY A RECEPTY: Zde najdete spoustu nápadů a receptů, jak superpotraviny začlenit do každodenního jídelníčku. Vše potřebné seženete na supo.cz.

Například ovocný strom Camu Camu roste v těžce dostupných oblastech deštných pralesů Amazonie. Tamější obyvatelé jeho plody Camu cherry, extrémně bohaté na vitamín C, využívají k léčebným účelům již po dlouhá staletí. My si jej těžko dopřejeme v čerstvě podobě. Ovocný prášek z tohoto ovoce vydrží výrazně déle a jídlu dodá nakyslou chuť.

co jist na hubnuti

Plody Maqui Berry ve své přirozené formě

Plody Maqui Berry obsahují až 3x více antioxidantů než Acai Berry, rovněž superpotravina. V práškové podobě vám pomohou bojovat proti škodlivým volným radikálům, které se ukládají v těle. S vysokým cholesterolem a krevním tlakem si poradí prášek z kořene stromu Yacon, který se v Jižní Americe, odkud pochází, používá jako zdravá náhražka za cukr.

Superpotraviny pomáhají, ale problémy se stravou nevyřeší

Superpotraviny jsou bezpochyby výjimečné potraviny, které obsahují několikanásobně více užitečných a zdraví prospěšných látek. To však neznamená, že můžete jíst cokoliv, kdykoliv a v jakémkoliv množství.

Superpotraviny pomáhají zlepšit zdraví, pomáhají při některých zdravotních problémech, ale nevhodné stravování zachránit nedokáží. Pokud to se svým zdravím opravdu myslíte vážně, dbejte na pestrou, vyváženou a pravidelnou stravou, kterou doplňte o zdravé superpotraviny. Pro své zdraví tak uděláte to nejlepší.

RECEPTY NA KAŽDÝ DEN: Naučte se správně používat všechny zdravé superpotraviny. 

5/5 - (3 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..