Fitbit – elegantní hubnutí s krokoměrem

Podle Světové zdravotnické organizace bychom pro udržení pevného zdraví a dobré fyzické kondice měli každý den ujít alespoň 10 000 kroků. Zdá se vám to málo nebo příliš?

Umíte si vůbec představit, jak dlouho trvá, než tolik kroků ušlápnete? Pokud se toto doporučení snažíte dodržet, těžko budete počítat každý rok. Pomoci vám přitom mohou fitness náramky Fitbit. My se nyní podíváme, co všechny umí, a zda jsou vůbec nutné.

TIP NA DOMÁCÍ CVIČENÍ: Seřadila jsem TOP 10 pomůcek pro cvičení celého těla nebo problematické části. Ušetříte za trenéry a permanentky. 

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

 

Fitbit – přesné hodnoty vašeho pohybu

Alternativou fitness náramku jsou sportovní aplikace do chytrých mobilních telefonů. Ty však nejsou vůbec přesné a výsledný počet kroků je hodně orientační. Náramky Fitbit kroky počítají přesně. Pořízení takového náramku vás ale vyjde několinásobně dráž než aplikace, které jsou navíc mnohdy zdarma.

TIP DO MOBILU: Nejznámější aplikace pro účinnější hubnutí. 

 

Kde se vzal FitBit?

S myšlenkou fitness náramku nebo hodinek, chcete-li, přišla v roce 2012 společnost Pebble. Původně šlo o menší start-up projekt, který si však získal miliony příznivců. Během krátké doby se podařilo vybrat více než čtvrt miliardy korun!

Pebble se však dostal do dluhů, z nichž ho vysvobodila společnost Fitbit, která celý projekt koupila a zahájila výrobu stále oblíbenějších fitness náramků.

mereni_kroku

Víte, kolik kroků denně ujdete? Fitbit je za vás spočítá a vyvodí přehledné statistiky

 

Pro koho jsou fitness náramky vhodné?

Pro aktivní sportovce, kteří se nějakému sportu věnují téměř každý den, takové hodinky nemají příliš velký smysl. Hýbou se až až, a nějaké počítání kroků či jiné funkce jejich nadšení pro sport nezmění. Maximálně je využijí jako pěkný a elegantní doplněk.

Když už, tak sportovci hodně používají chytré outodoorové sportovní hodinky, které mají ohromné množství funkcí – počítání kroků, hlídání tepu, GPS, barometr, kompas, navigační funkce, propojení s chytrými telefony apod. Například oblíbené hodinky Garmin využívají sportovci ze všech odvětví, jelikož nabízí opravdu všestranné funkce. Takové hodinky však stojí 10 000 Kč a více.

TIP NA ELEGANTNÍ A PRAKTICKÝ DOPLNĚK! Kromě toho, že fitness náramky Fitbit mají mnoho funkcí, vypadají opravdu pěkně. Jsou jednoduché a elegantní a vybrat si můžete hned z několika barev. Materiál je navíc velmi příjemný a náramek je lehký, takže jej na ruce téměř necítíte.

Fitness náramky Fitbit jsou výrazně levnější. V nabídce je hned několik modelů v ceně zhruba od 1 500 až do 5 000 Kč. Cena záleží na typu hodinek a množství funkcí, které zvládají.

Nejvíce asi náramky Fitbit využijí lidé, kteří potřebuji získat motivaci a jakousi kontrolu nad svými pohybovými aktivitami. Jednoduše řečeno, chtějí-li ujít 10 000 kroků každý den, náramek je ohlídá.

naramek_pro_turisty

Při horské turistice využijete spíše dražší hodinky s více funkcemi

 

Co všechno fitness náramky umí?

Nebudeme si nic nalhávat. Fitness náramky nejsou životné důležité. Pokud jste se bez nich obešli do teď, zvládnete to i po zbytek života. To však neznamená, že si jej nemůžete pořídit. Pomohou vám kontrolovat vaši pohybovou aktivitu tak, abyste si plnili své cíle.

Přehled funkcí, které fitness náramky umí:

 • čas, datum, stopky
 • počítání kroků (stanovení celkového počtu kroků apod.)
 • tepová frekvence
 • spálené kalorie
 • měření ušlé vzdálenosti
 • pamatování dat za několik dní
 • propojení s mobilními aplikacemi

Hodinky

Jednou ze základních funkcí náramku je ukazatel času. Nejedná se o žádnou revoluční novinku, ale když už nic jiného, tak budete mít na zápěstí velmi pěkné hodinky. Možná se časem naučíte využívat i jejich další funkce. Minimálně se dozvíte, kolik kroků nachodíte.

Krokoměr

Hodně lidí si chytrý fitness náramek pořídí právě kvůli této funkci. Chůze je přirozený pohyb, který člověku a jeho zdraví mimořádně svědčí. Ideálně byste měli ujít 10 000 kroků. Náramek přesně počítá kroky, které každý den ujdete. Pro mnoho lidí je přesně tato funkce motivací a důvodem, proč jít do práce a na nákup pěšky, nebo proč vyrazit na příjemnou odpolední procházku.

JAK FUNGUJE KROKOMĚR? Moderní fitness náramky a hodinky mají zabudované vnitřní senzory a software, které kroky spočítají s minimální odchylkou. Nejpřesněji hodinky fungují na rovném terénu, nejméně v horském terénu.

V počtu kroků můžete dokonce soutěžit. Stačí mít kamarády se stejným cílem a hned uvidíte, jak vás budou motivovat. Obzvláště, pokud máte hodně soutěživé kamarády. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než nachodit více než oni. Kromě radosti z vítězství vás pak překvapí lepší kondice a větší kalhoty.

Tepová frekvence

Vědět, jaká je vaše tepová frekvence při sportu, je důležité nejen pro vaše zdraví, ale i pro správné hubnutí. Věděli jste například, že nejvíce spalujete při 60 až 75 % maximální tepové frekvence? S hodinkami si snáze ohlídáte tepovou frekvenci ideální pro rychlejší spalování tuků a hubnutí.

Spálené kalorie

Pokud se zrovna snažíte zhubnout a poctivě si hlídáte energetický příjem a výdej, fitness náramek Fitbit vám v tomto úkolu hodně pomůže. Spočítání přijatých kalorií bude na vás, ale díky údajům z hodinek se dozvíte, zda si můžete dopřát nějaký zákusek jako odměnu, nebo byste měli vyrazit na ještě delší procházku.

PROČ BYCHOM MĚLI DENNĚ UJÍT 10 000 KROKŮ? Více se dočtete v článku 10 000 kroků denně pro zdravé srdce, cévy a proti obezitě.

paleni_kalorii

Fitness náramek ohlídá nejen výdej, ale i příjem kalorií

 

Mobilní aplikace

Mezi další výhody patří možnost spárování fitness náramku Fitbit s mobilní aplikací, která je dostupná jak pro Android, tak i pro iPhone. Za pomocí Bluetooth dochází k přenosu informací a uchovávání dat. Díky aplikaci si budete moci zpětně prohlížet veškeré údaje a hodnotit aktivitu.

Co vše vám mobilní aplikace sdělí?

 • Datum poslední synchronizace
 • Celkový počet ušlých kroků za daný den
 • Celkovou ušlou vzdálenost za daný den
 • Spálené kalorie za daný den, přijaté a spálené kalorie
 • Celkový čas, po který jste byli aktivní
 • Vaši aktuální a cílovou váhu
 • Informace o kvalitě spánku
 • Informace o vaší denní stravě a vypité množství tekutin
 • Přátelé, které aplikaci využívají – možnost porovnání

PŘEČTĚTE SI PODROBNOU RECENZI. Zaujal vás náramek a hodinky Fitbit a uvažujete o jeho koupi? Pak si přečtěte recenzi Fitbit Flex – fitness náramek, který vám změní život.

 

Fitness náramek Fitbit: Ano či ne?

V tomto případě nemáme žádných námitek. Jedná se o praktickou a užitečnou věc, která vám pomůže dosáhnout vytoužené váhy. A vybrat si můžete nejen Fitbit. Na trhu existuje více výrobců podobných chytrých náramků a hodinek.

Stačí si vybrat takový, které sedne vaší ruce i vašemu vkusu. Pozor si dávejte pozor pouze na to, abyste vybrali kvalitní výrobek ukazující co nejpřesnější data. Ušetřit pár stovek a koupit si nefunkční výrobek se příliš nevyplácí.

 

VIDEO: FITBIT | Co to umí | Má recenze a zkušenost – v čem mi pomohl?

5/5 - (1 vote)
Fitbit
 • Efektivita
 • Náročnost
 • Cena
 • Funkce
3.3

Můj názor

Skvělá motivace pro ty, kteří se hýbou skutečně. Je však potřebný pohyb, ne o něm pouze snít!

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..