Gelové nehty a 13 stinných stránek krásných rukou

Útlá dívka s čistou pletí, zářivé oči, vkusně upravené nehty, lehký vánek si pohrává s jejími lesklými vlasy… Jak vypadá opravdová kráska podle vás?

Myslíte si, že si muži sní jedině o vyhublině s umělýma pětkama, na podpatcích, s výstřihem pod kolena, půlmetrovými umělými nehty, vlasy prozářenými peroxidem, napuchlými rty a řasami připomínající kartáče v myčce na auto? Asi těžko a pevně věřím, že jste téhle falešné iluzi krásy nepodlehla.

Představují si, stejně jako vy, přirozenou krásku. A věřte nebo ne, mužské představy se moc se neliší od toho, co vidíte po ránu v zrcadle. V drtivé většině případů vůbec není potřeba “vylepšovat” se kdejakou umělinou. Snažte se vždy volit co nejpřirozenější cestu a vyhnete se tak nejen zbytečným zdravotním komplikacím.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

rizika gelových nehtů

Skutečně v módě nastala „Doba umělá“ ?

Čím dál častěji si ženy při úpravě nehtů vypomáhají gelem. Jenže to není jen tak.

Nejen že nejsou až taková ozdoba, která leze do peněz, ale také sebou navíc přináší hned několik zdravotních rizik. Pokud žena nemá nehty okousané až na kost, netrpí nějakou plísní či jinou nemocí, měla by možná raději o nehty pečovat přirozeně.

PRO VLASY, POKOŽKU A NEHTY
Liposomal HAIR, SKIN, NAILS jsou nejlepší gumové vitamíny pro podporu zdraví vlasů, pokožky a nehtů. Žádný jiný podobný produkt v podobě gumových bonbonů v lipozomální formě na trhu není. To, že jsou lipozomální znamená to, že aktivní látky (vitamíny a minerály) tělo využije až na 95%. U běžných vitamínů je to jen kolem 20%.

Jaká  jsou rizika umělých nehtů?

Občasná aplikace gelovek v profesionálním nehtovém salonu neuškodí a opravdu vám v mžiku třeba před svatbou nebo jinou slavnostní příležitostí vykouzlí krásné nehtíky. Gelové nehty bývají také často účinným pomocníkem při dorůstání nehtu strhnutého, často napraví i následky po okusování nehtů například z dětství.

Než se pro jejich aplikaci rozhodnete, první si však zjistěte, jaká s sebou nese rizika a zda jsou vhodné i pro vás.

lakování nehtů

Úprava nehtů může být i vkusná, jemná a přirozená. Takové nehty se i nejvíce líbí mužům.

Zvolit gelové nebo akrylové nehty?

Největší neplechu udělá vždy nehtařka, ne materiál. Rozhodně se nevyplatí šetřit a nechat si udělat nekvalitní nehty v levném salonu někde „na koleni“. Drahé ceny však kvalitu vždy nezaručují. Zaměřte se na ukázkovou hygienu, atestaci a bezpečnost materiálů, certifikaci salonu, recenze i doporučení spokojených zákaznic.

Pečlivě si rozmyslete, jestli si nehty necháte udělat v ledajakém salónu, u kamarádky, zkusíte to sama nebo investujete do profesionálně odvedené práce. Náprava levná a rychlá rozhodně není. Následky špatné aplikace jsou často dlouhodobé, někdy dokonce i doživotní.

Co všechno může nehtům uškodit u nekvalitní nehtařky?

Nejnebezpečnější jsou nehty nalepovací

Můžou obsahovat zakázaný dibuthylftalát, který způsobuje neplodnost či jiné poškození organismu. Je navíc těžké nehty nalepit tak, aby přes nepronikala vlhkost a netvořily se plísně.

Plísně nehtů

Pod tlustou, špatně nanesenou vrstvou nehet nedýchá. Jednoduše se tak na nehtu vytvoří plíseň, které se těžko zbavuje.

Riziko představují také pilníky a podložky, které mohou být infikované. Správná nehtařka by měla mít vždy pro každou zákaznici speciální pilník, manikúrní dřívko, podložku i kartáček na oprašování nehtů.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný článek o plísni nehtů, na které se může podílet i nekvalitně odvedená manikúra

plíseň nehtů

Poranění a infekce při aplikaci gélových nehtů

Neprofesionální nehtařky zákaznici často bruskou říznou do kůže po stranách nehtů a rány pak samozřejmě ani nevydezinfikují. Infekce je na světě, ať řízne prst váš nebo k vám přeskočí od předchozí zákaznice z nepořádku a nehtového prachu.

Přílišné zbroušení vám nehty také opravdu nezkrášlí a budete muset počkat, až nehty zcela odrostou. Při pilování může nehet dokonce úplně prasknout, nebojte se proto ozvat, máte li pocit, že už jsou nehty dostatečně zbroušené.

umělé nehty

Základem je pečlivě vybrat nehtařku.

Oslabení a zvýšená lámavost nehtů

Nehet nedýchá, oslabuje se a křehne, je lámavější. Počítejte s tím, že po sundání umělých nehtů bude muset vynaložit opravdu úsilí, aby vypadal jako předtím.

Pokud si nehty necháte udělat v nekvalitním salonu, nemusí růst správně a po sundání může být zdeformovaný.

Specialistka Natalia Drahunchyk z pražského nehtového salonu Salon Beauty ART ubezpečuje:

Procedúra sundávání gelového nehtu se dá udělat hodně opatrně, šetrně a následně nehty zpevnit buď speciálním lakem nebo gel-lakem.

Rakovinotvorné UV záření

Mažeme se na sluníčku, mažeme se v soláriích, tak proč ne u nehtařky? Může být pro kůži nebezpečná i lampa pro zatvrzování a rychlé sušení laků, díky které jsou nehty pevné a lesklé?

V nehtových studiích se používá ultrafialové záření typu A, které zvyšuje riziko rakoviny a vyvolává předčasné stárnutí kůže. Riziko sice není nijak velké, ale je potřeba mít jej na paměti. Minutové záření UV lampou je srovnatelné asi se 4 minutami na prudkém sluníčku. Pozor si dávejte zejména ty z vás, které jsou u nehtařky pravidelně a často.

Když je to možné, volte přirozené zaschnutí. Použití opalovacího krému s vysokým faktorem UV ochrany výrazně komplikuje samotnou aplikaci umělého nehtu. Gel na mastný nehet nepřilne. Fatálních následků na zdraví se můžete vyhnout pomocí speciálních rukavic do UV lampy, které by měla mít manikérka taktéž zvláštní pro každou zákaznici.

Odbornice Natalia Drahunchyk vysvětluje:

Rozdíl mezi nehty akrylovými a gelovými je v materiálu. Gel obvykle schne pomocí UV/Led lampy, akryl schne za studena. Gel je víc elastický, bez zápachu. Akryl je hodně pevný, hodně cítit a aby byl kvalitní, musí hodně stát. 

umělé nehty

Názory na umělé „drápky“ se různí, některé experimenty jsou už ale vážně „přes čáru“.

Bezpečnost použitých materiálů

Je důležité uvědomit si, že umělý nehet s sebou nosíte 24 hodin denně. Ověřte si, jaké materiály nehtařka používá, jestli jsou vůbec legální a nezávadné. Samotné lepidlo na nehty, pokud je nekvalitní, může přírodní nehty poškodit na dlouhou dobu.

Vznik alergie

Ne zbůhdarma si některé nehtařky při aplikací nehtů nasazují zdravotní roušku. Při pilování v salónu nebo doma pilníkem se do vzduchu uvolňují drobné částečky, které poté vdechujete do plic. Na některou složku se může objevit alergie a podáždění dýchacích cest.

Nechte nehty odpočinout

Názory na umělé nehty se různí. Pokud jim prostě neodoláte, rozhodně své nehty nechte občas odpočinout a zregenerovat – i když se třeba gelovky běžne nesundavají, pouze doplňují.

Můžete si tak například všimnout změn nehtu a kožních problémů, signalizujících některé zdravotní problémy. Přes tlustou barevnou vrstvu zůstavají dlouho skryté plísně i infekce kůže, které se nemusí podařit vždy zcela vyléčit.

Praktické nevýhody umělých nehtů aneb proč zůstat u přírodních

Nehtem každou chvíli o něco zavadíte

Lámou se, štípou, pořád je musíte hlídat. Stává se, že se nehet zlomí i opravdu ošklivě a bolestivě. Dírám na silonkách se ani s ostřížím dohledem nejspíš nevyhnete.

Leze to do peněz

Každé tři týdny si udělejte čas na doplnění, jinak se riziko zlomení zvyšuje. Cena běžného doplnění se pohybuje okolo 500 korun. Za péči o svůj vlastní nehtík zaplatíte pár kaček na lak a dobrý krém.

Můžou udělat neplechu na citlivých místech

Majitelky musí dávát extra pozor naprosto při všem. Nevyškrábnout oko psovi ani dítěti, nepoškrábat kolegu, partnera neporanit během sexu, …

Znova se učit obyčejné věci

S nepřirozeně dlouhými nehty možná budete muset vymyslet speciální taktiku na fungování v běžném životě. Jak držet vařečku, jak psát na počítači, jak vyťukat SMSku, jak se vysmrkat, jak nabrat noční krém i jiné intimní záležitosti.

Odpudivé odrostlé nehty

Časem se oloupe lak, barva, některé nehty mohou odpadnout, jiné jsou zdeformované podivnou boulí přilepenou na konci původního nehtu. Holky pak měsíc běhají s odpudivými nehty, protože zrovna čekají na volný termín do studia.

lakování nehtů

Upravené nehty jsou pro perfektní vzhled nutností. Upravený nehet ale neznamená, že je překrytý tlustou vrstvou umělé hmoty.

Jak podpořit růst a zpevnění nehtů bez umělin?

Stav nehtů a zároveň i vlasů a pokožky můžete přirozeně podpořit a vyživit například kolagenem nebo zinkem. Křemík pomůže při lámavosti nehtů, vlasů i při problémech s pohybovým systémem.

Nehtům můžete pomoci i běžnou stravou, do které zařadíte například pár ořechů. Obohaťte svou snídani například několika mandlemi a posilte také kupříkladu kardiovaskulární systém a zmírněte únavu.

PRODEJ KOLAGENŮ OD:
KolagenDrink (doporučujeme)
VENIRA
Inca Collagen
CURAPIL
KetoMix
POWERLOGY

Tak jsou ty gelovky zbytečný přežitek?

Jak se říká, “každá žena je krásná” a nepotřebuje k tomu umělé šindly, které sice můžou na chvíli okrášlit ale do budoucna několikanásobně poškodit. Co si o tom myslíte vy? Určitě nám napište do komentáře. 

Použité zdroje:
3.7/5 - (6 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..