Lepicol – pro zdravá střeva a snazší hubnutí

S trávicími obtížemi se občas potýká každý. Někdy prostě stačí sníst něco “špatného”. Tělo si s takovým menším problém rychle poradí, i když to nebývá zrovna příjemné.

Horší situace nastává, pokud potíže s trávením a vyprazdňováním trvají déle. V takovém případě si evidentně organismus nedokáže poradit sám a je potřeba trávení podpořit zevně.

Lepicol pro podporu funkce střev

Příčin problémů se zažíváním může být celá řada. Způsobit jej může nejen ne zrovna zdravý způsob stravování, ale také nemoc, léky apod. Vhodným řešením může být kromě odpovídající úpravy jídelníčku a případně i celkového životního stylu, také správné potravinové doplňky. Konkrétně pro očistu střeva je určený Lepicol, na který se podíváme blíže na následujících řádkách.

Zažívací potíže a další civilizační choroby – prokletí moderní doby

Bývaly časy, kdy lidé jedli a pili pouze to, co si vypěstovaly. Tyto časy jsou dávno pryč, pokud nebereme v potaz výjimky – lidi, kteří se k tomuto přirozenému životnímu stylu dobrovolně vrací.

Zdaleka ne každý je takový nadšenec a většina lidí na to prostě nemá čas. Životní styl moderního člověka je dnes úplně jiný a nejinak je na tom způsob stravování. Všechny potřebné potraviny si jednoduše koupíme v obchodech.

Dnes už nemusíme na pole za obživou, stačí zaskočit na nákup

To by sám o sobě nebylo nic špatného. Problém nastává v tom, že podstatná většina potravin obsahuje potravinová aditiva, barviva a emulgátory. Lidé si oblíbili nezdravá, tučná, sladká a slaná jídla, které jim kromě požitku nepřináší žádný užitek, ale pouze potíže.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odChia ShakeKetoMixKetoDietMix & Slim
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravováníNutric BistroMyChef Kitchen
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Lidé se také neradi hýbají a příliš mnoho času tráví v práci a doma u televize. S náročnou prací souvisí také stres. A zapomenout bychom neměli ani na fakt, že lidé užívají nadbytek léků.

TIP NA ČLÁNEK: Bolest břicha: Nikdy ji neberte na lehkou váhu!

To vše tvoří ideální půdu pro vznik tzv. civilizačních nemocí – nadváha a obezita, kardiovaskulární choroby, cukrovka, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a trávicí potíže.

Potíže s trávením a zažíváním jsou tak běžné, až jsou často brané jako normální. Zácpy střídá průjem. Při zácpě se však ve střevech hromadí škodlivé látky a dochází ke vzniku tzv. výchlipek střeva (divertikly).

To vše může být počátkem vzniku závažné nemoci rakoviny tlustého střeva. Špatnému zažívání bychom proto měli věnovat dostatek pozornosti.

Lepicol – čas na důkladnou očistu střev

Pravidelné vyprazdňování je důležité nejen pro zdravá a čistá střeva, ale i pro silný imunitní systém, který oslabuje velké množství škodlivých a jedovatých látek v těle.

Lepicol je potravinový doplněk obsahující probiotika, prebiotika a rostlinnou vlákninu. Je běžné dostupný v lékárnách. To znamená, že prošel mnoha testy, které prokazují jeho zdravotní nezávadnost.

JE LEPICOL VHODNÝ I PRO DĚTI? Základním produktem je Lepicol. Vedle něj se prodává Lepicol plus, který navíc obsahuje trávící enzymy. Pro děti od 6 měsíc je určený Lepicol pro děti, jehož složení je upraveno pro citlivé dětské trávení. Pomáhá dětem upravit zažívání a prý dokonce zlepšuje alergie, brání rozmrzelosti a naopak podporuje vitalitu dítěte.

Lepicol je doporučován při:

 • problémech se zácpou či průjmem
 • nepravidelné stolici
 • dráždivém tračníku
 • při a po léčbě antibiotiky
 • hemeroidech
 • divertikulární chorobě
 • gynekologických potížích
 • těhotenské zácpě
 • nadýmání a říhání
 • redukce hmotnosti
 • jako prevence před vznikem rakoviny tlustého střeva

Složení Lepicolu

Podívejme se nyní blíže na složení Lepicol. Obsahuje přírodní látky, které jsou důležité pro udržení zdravé střevní mikroflóry – vlákninu, probiotika a prebiotika.

Vláknina

Vláknina je nepostradatelná látka pro zdravé fungování organismu. Vláknina zvyšuje objem přijaté stravy a vyvolává pocit nasycení, aniž by zvyšovala energetický příjem.

Tímto způsobem pomáhá udržovat obsah střev vláčný, čím usnadňuje trávení a následné vyprazdňování. V přirozené podobě vlákninu obsahují rostlinné potraviny – obiloviny, zelenina, ovoce, luštěniny a další. Lepicol obsahuje vlákninu psyllium.

VIDEO: Proč je vláknina důležitá a kde ji najdeme?

Probiotika

Probiotika zlepšují poškozenou a oslabenou střevní mikroflóru. Nejčastěji se probiotika doporučují při užívání antibiotik, které mají na mikroflóru střev značně negativní vliv.

Prospěšná jsou i tehdy, pokud pociťujeme problémy s trávením, při mykózách a kandidech. Probiotika vytváří vitamíny a enzymy, které brání vzniku a množení patogenních bakterií.

Prebiotika

Poslední složkou jsou prebiotika, která společně s probiotiky působí proti množení škodlivých bakterií, a zároveň zlepšují vstřebávání živin a peristaltiku střev.

Samotná prebiotika jsou nestravitelné sacharidy, které prochází střevy a slouží jako zdroj energie pro zdraví prospěšné bakterie tlustého střeva. V přírodě prebiotika obsahuje zelenina, ovoce a obiloviny.

ZAJÍMÁ VÁS TÉMA PROBIOTIK A PREBIOTIK VÍCE? Více informací se dočtete v článku Probiotika a prebiotika. Jedno bez druhého ztrácí smysl.

Lepicol – výhody a nevýhody:

 • neobsahuje umělé ingredience
 • lze jej užívat dlouhodobě
 • je bezlepkový
 • neobsahuje fytáty a geneticky modifikované ingredience
 • je nutná konzultace s lékařem po prodělání operaci střev
 • nejedná se o náhradu za běžnou stravu

Lepicol – zkušenosti a diskuse

Vzhledem k tomu, že se jedná o ověřený potravinový doplněk a ne “hubnoucí zázrak”, bývají reakce lidí a jejich zkušenosti veskrze spokojeni. Někteří uživatele však uvedli opačný účinek v podobě extrémního nadýmání a plynatosti. I v tomto případě tedy platí, že co působí na jednoho, nemusí působit na druhého.

lepicol_diskuse

Podle názorů se zdá, že jsou zkušenosti nerozhodné

Lepicol – ano či ne?

Lepicol je naštěstí ověřený potravinový doplněk sloužící k očistě střeva, zlepšení imunitního systému, a tím pádem částečně usnadní i cestu za štíhlou linií.

Nejedná se o žádný zázračný prostředek slibují ztrátu nadváhy během jednoho měsíce. Bez úpravy stravy a celkového životního stylu to nepůjde nikdy. Může vám však být velmi účinným pomocníkem, který trávení a vyprazdňování konečně uvede do správného chodu.

ČTĚTE TAKÉ: Recenze Adipex pro nebezpečné hubnutí a negativní zkušenosti 

4.6/5 - (5 votes)
Lepicol
 • Pomoc se zažíváním
 • Podpora hubnutí
 • Složení
 • Kvalita
 • Nežádoucí účinky
 • Cena
3.8

Můj názor

Účinný a oblíbený doplněk za dobrou cenu. Pomůže se zažíváním a doplní potřebnou vlákninu a probiotika.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..