Vaše rychlá detoxikace a očista organismu

Dlouhodobé zažívací potíže, špatné trávení, opakující se nemoci, nadváha a únava jsou nejčastější problémy, které trápí současnou populaci. Namísto toho, abychom odhalili a odstranili příčinu těchto potíží, řešíme jejich následky pomocí léků, které organismu někdy i škodí.

Nejčastější příčinou výše uvedených problémů bývá organismus zanesený přemírou toxinů a škodlivých látek, které do něho pronikají z okolního prostředí, vody či ve stravě.

TRÁPÍ VÁS VŠECHNY TYTO PŘÍZNAKY? Podívejte se na doporučené detoxikační přípravky v našem speciálu Detox 5 nejlepších přípravků pro rok 2017.

Blendea SUPERGREENS

léky na detox

Pro mnoho lidí je jednodušší zajít k lékaři pro léky, než odhalit pravou příčinu problémů

Přirozená detoxikace organismu

Za normálních okolností bych se funkční organismus škodlivých látek zbavil sám přirozenou cestou. V důsledku znečištěného životního prostředí, nezdravé životosprávy, nedostatku fyzické aktivity a stresu jsou však detoxikační orgány vystavovány vyšším dávkám škodlivých a jedovatých látek, než dokážou samy vyloučit.

Jednotlivé orgány přestávají správně fungovat a výsledkem je oslabený organismus. Řešením je vnější podpora detoxikace organismu, která orgány očistí a obnoví přirozené detoxikační procesy.

Jak poznat intoxikovaný organismus?

V lidském těle neustále probíhají přirozené detoxikační procesy, při kterých jsou z těla vylučovány škodlivé látky.

Například ledviny čistí krev, střeva zbavují tělo zbytků z procesu trávení, játra zase vylučují jedovaté látky. Pokud však orgány nefungují správně, v organizmu se toxiny kumulují a jejich nadbytek se projeví na zdraví.

Mezi nejčastější projevy intoxikace organismu patří:

 • Trávicí potíže
 • Žaludeční nevolnosti, zvracení
 • Zadržování vody v těle
 • Bolesti hlavy, kloubů
 • Přerušovaný spánek
 • Časté nachlazení
 • Chronický kašel
 • Nedostatek energie a únava 
 • Deprese
 • Kožní problémy vyrážky, akné, kopřivka
 • Nadměrné pocení
 • Nepříjemný až páchnoucí dech
 • Nechutenství
 • Potíže s pamětí a soustředěnosti
 • Přecitlivělost na hluk nebo na světlo
příznaky znečištěného organismu

Bolí vás hlava často? Pravděpodobně nastal čas na detox.

Detoxikace organismu jak na to?

Detox a očista organismu přinese úlevu přetíženým detoxikačním orgánům a zbaví je škodlivých látek. Existují různé krátkodobé i dlouhodobé způsoby detoxikace.

K základní očistě přitom postačí několik dní. Nejlepší však je detoxikace v podobě změny životního stylu, která organismu navrátí jeho funkčnost a odolnost.

10 pravidel pro rychlý detox těla:

 1. Vynechte červené maso, uzeniny a nezdravé živočišné tuky.
 2. Z jídelníčku odstraňte sladkosti a slazené nápoje.
 3. Omezte solení.
 4. Minimalizujte konzumaci potravin obsahující bílou mouku, vejce a mléčné výrobky.
 5. Dodržujte dostatečný pitný režim.
 6. Zvyšte příjem vlákniny a antioxidantů.
 7. Jezte více zeleniny a bylinek.
 8. Vyhněte se polotovarům a průmyslové zpracovaným potravinám.
 9. Do detoxikačního jídelníčku zařaďte probiotika a detoxikační doplňky.
 10. Nepijte alkohol, kávu a nekuřte.

ZNÁTE BYLINKY NA DETOXIKACI ORGANISMU? Bylinky mají na lidské zdraví prokazatelně pozitivní vliv. Mnohé druhy prospívají prospívají trávení, posilují imunitní systém, urychlují metabolismus a také příznivě ovlivňují funkci detoxikačních orgánů. Nejlepší tipy najdete v článku Bylinky pro detoxikaci.

pampeliška na detoxikaci

Smetánka lékařská pampeliška podporuje činnost ledvin a jater

Z dlouhodobějšího hlediska je důležité zaměřit se na na zdravý životní styl, ve kterém má místo nejen zdravý a vyvážený jídelníček, ale také pravidelný pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu.

Při detoxikaci a očistě organismu také pomáhají masáže a pravidelné saunování, které zlepšuje prokrvení pokožky, příznivě působí na kardiovaskulární systém, odbourává stres a únavu, posiluje imunitní systém, chrání organismus před nemocemi a rovněž podporuje detoxikaci organismu.

Kolik dní je potřeba pro důkladnou domácí detoxikaci organismu?

Na internetu si můžete vyhledat různé návody, jak nejlépe provést detoxikaci organismu v domácích podmínkách. Některé domácí detoxikace organismu doporučují pouze 3 dny, jiné nabízí návod na 7-denní detox. Očista může být i dlouhodobá, ale nedoporučuje se kvůli oslabení organismu.

Podívejme se na oba dva. Základem správné očisty organismu je odpočinek, pitný režim a správná volba detoxikačních potravin.

10 nejlepších potravin pro přírodní detoxikaci organismu:

 • Zázvor posiluje žaludek, slezinu a plíce
 • Citrón chrání organismus před volnými radikály
 • Koriandr podporuje vylučování těžkých kovů z těla ven
 • Česnek působí jako přírodní antibiotikum a čistí krev
 • Červená řepa posiluje imunitu a podporuje regeneraci organismu
 • Zelí čistí játra
 • Banány pomáhá při trávicích potížích
 • Lněné semínko je bohatým zdrojem vlákniny
 • Řeřicha zbavuje tělo toxinů a posiluje imunitu
 • Artyčoky mají příznivý vliv na zažívání a játra
koriandr na detoxikaci

Koriandr nejen úžasně ochutí a provoní každý pokrm, ale podílí se na vylučování těžkých kovů jako olovo, rtuť a hliník

Návod na detoxikaci organismu za 3 dny

3-denní detox si naplánujte nejlépe na prodloužený víkend. Potřebovat budete především klid a dostatek čerstvé výživné zeleniny. Nebojte se vypnout telefon a zůstat pro jednou offline. Po celé 3 dny relaxujte, čtěte si a vůbec se věnujte příjemným věcem, na které jste dlouho neměli čas. Vyrazte na procházku do přírody a nezapomeňte se důkladně prospat.

Při každé očistě organismu má zásadní význam správný jídelníček. Po celé tři dny zapomeňte na maso, včetně kuřecího a rybího, uzeniny, bílé pečivo, vajíčka, sýry, sladkosti, slazené limonády, alkohol, kafe i černý čaj. Pokud patříte mezi milovníky kávy, začněte se snižováním její spotřeby již několik dní dopředu.

Jezte pouze tehdy, když máte opravdu hlad, a pijte hodně tekutin. Základem je čistá voda. Každé ráno vypijte na lačno sklenici vody se šťávou z citrónu. Vhodné jsou také čerstvé zeleninové a ovocné šťávy.

TIP NA RECEPT: Recept na úžasné angreštové smoothie na dokonalou očistu a další skvělé recepty najdete na Slimming.cz.

piný režim

Zásadní roli při detoxikaci hraji čistá pitná voda

Návod na 7-denní detox

V tomto případě už vám nebude stačit víkend, hodit se bude spíše týdenní dovolená. Platí zde stejná pravidla jako v případě 3-denní očisty organismu. Nejvhodnějším obdobím je jaro bohaté zejména na čerstvé zelené bylinky.

Jarní očista organismu si přímo říká o hojnost zeleniny a jarních bylinek jako kopřiva, pampeliška, jitrocel, petrželka, medvědí česnek a další. Detoxikovat však můžete kdykoliv v průběhu roku.

Opět nezapomínejte na zvýšený příjem tekutin, které jsou při detoxikaci organismu zcela zásadní. Detoxikace organismu vodou pomáhá z těla rychleji vyloučit všechny škodlivé látky, které se v organismus hromadily spousty let.

TIP: Detoxikační bylinky najdete i ve většině detoxikačních doplňků. Seřadili jsme 5 nejsilnějších. 

Zdravé tělo musí být kompletně čisté 

Kolikrát už jste si říkali, že byste měli začít zdravěji žít, lépe se stravovat a více hýbat? Možná si to říkáte po každé, když je vám opět těžko po vydatné večeři, nebo když se pár týdnů nemůžete zbavit nepříjemného pokašlávání.

Co takhle neříkat a rovnou začít? Jakmile jednou pocítíte úlevný pocit po detoxikaci, uvědomíte si, že se k původnímu životnímu stylu ani vrátit netoužíte. Možná vám ve vaší snaze pomůže také některý z doporučovaných detoxikačních doplňků.

DÁLE ČTĚTE O DETOXIKACI JEDNOTLIVÝCH ORGÁNŮ:

4.3/5 - (6 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..