Očista jater – jak udělat „generální úklid“?

Dlouhodobá únava, malátnost a noční nespavost jsou tři hlavní příznaky signalizující zanesená a špatně fungující játra. Pokud vás vedle těchto projevů trápí také časté zažívací potíže, zadržování většího množství vody v těle, nadýmání, tmavá moč a naopak světlá stolice, nebo dokonce žluté oči, lze se 100% jistotou říci, že vaše játra volají po okamžité detoxikaci a očistě od škodlivých látek.

Výše uvedené příznaky byste rozhodně neměla ignorovat. Mohou vést k daleko závažnějším zdravotním problémům, které nevyřeší sebedůkladnější detoxikace jater. Při detoxikaci jater pomáhá zejména:

 • přísná úprava jídelníčku
 • detoxikační bylinky
 • pravidelný pohyb
 • pravidelný odpočinek
 • silné detoxikační přípravky nejen pro okamžitou detoxikaci jater, ale i celého organismu

játra jako detoxikační orgán

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravováníNutric BistroMyChef Kitchen
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Ze všech tělesných orgánů hrají v detoxikaci organismu játra zásadní roli

POTŘEBUJETE SE ZBAVIT TĚCHTO KOMPLIKACÍ? Pomůže vám řebříček 5 nejlepších přípravků pro rok 2017.

Detoxikace a očista jater – pomáhá zelenina, bylinky i detoxikační přípravky

Říká se, že nejvhodnější dobou je jarní detoxikace jater od poloviny února do poloviny května. To samozřejmě neznamená, že byste si pro důkladnou očistu jater nemohli vybrat i jiné období, jako například letošní podzim.

Játra zbavíte škodlivin a připravíte je tak na náročné zimní období. Játra detoxikaci uvítají i vícekrát do roka.

Základní změnou by měl projít především každodenní jídelníček. Určitě sami víte, zda se stravujete zdravě nebo naopak preferujete nezdravé potraviny. Stravujete se často po fast foodech?

Pokud váš běžný jídelníček tvoří tučné maso, uzeniny, bílé pečivo, tučné mléčné výrobky a hodně sladkostí, čeká vás hodně práce. Svůj denní režim byste měli doslova obrátit vzhůru nohama. Pamatujete ale, že změny ve stravovacích návycích je nejvhodnější provádět postupně, nikoliv ze dne na den.

uzeniny škodí detoxikaci jater

Uzeniny v kombinaci s tučnými sýry, bílým pečivem a alkoholem jsou pro játra doslova vražednou kombinací

ZNÁTE INDEX ČASU ZATÍŽENÍ JATER? Podívejte se na tabulku v článku Jak na zdravá játra? Jak je regenerovat? Zkuste naše tipy! Budete překvapení, jak moc nezdravá strava játra zatěžuje. Index zatížení jater vypočítáte vynásobením sloupců A a B.

Nemá smysl nakoupit si hromadu detoxikačních přípravků a zůstat u nezdravého způsobu stravování. Stačí jeden a k němu správná strava. I našich TOP 5 doporučených detoxikačních přípravků je účinných pouze tehdy, používají-li se jako podpůrné řešení. Základem správné očisty je tedy přírodní detoxikace jater založená na zdravém a vyváženém jídelníčku.

Zásady detoxikace jater přírodní cestou:

Detoxikaci jater prospívá zejména dostatek tekutin, zeleniny, ale také bylinky. Ze zeleniny jsou nejvhodnější kořenová, listová a košťálová zelenina, cibule, česnek, pórek i artyčoky. Pomáhají také různá semínka, ryby, vnitřnosti (játra) a mořské a sladkovodní řasy jako chlorella a spirulina.

VÍTE, ŽE DETOXIKACI JATER PROSPÍVAJÍ ROZINKY? Malé a nenápadné sušené plody z červeného hroznového vína údajně játra pročistí za pouhé dva dny! Kupte si černé hrozinky a zalijte je vroucí vodou. Množství by mělo být cca 1:3. Přiveďte k varu a povařte asi 2 minutky. Během dvou dní pijte hrozinkový vývar, vyhněte se alkoholu, cigaretám i nezdravému jídlu.

Blendea SUPERGREENS

Vítěz seznamu TOP 5 pro detoxikaci Blendea SUPERGREENS obsahuje kromě chlorelly a spiruliny také mladý ječmen a pšenici a kousek svěží máty pro lepší chuť

Mezi účinné bylinky pro detoxikaci jater patří zejména Ostropestřec mariánský, rozmarýn, tymián, kurkuma, nopál a jarní bylinky (např. pampeliška a kopřiva).

Z přírodních produktů je nejvíce doporučovaný pro detoxikaci jater Ostropestřec mariánský, který se využívá i při léčbě onemocnění jater jako žloutenka typu B a C, cirhóze (tj. tvrdnutí jater), ztukovatění jater (tzv. steatóza) či při otravě alkoholem, drogami, houbami a průmyslovými chemikáliemi. Ostropestřec mariánský játra chrání a podporuje regeneraci a růst jaterních buněk.

DETOXIKAČNÍ PŘÍPRAVKY VS. LÉKY NA DETOXIKACI JATER nejsou totéž. Zatímco detoxikační přípravky jsou volně prodejné, léky na špatně fungujících játra vám musí předepsat lékař. Nejlepší lék na játra vám doporučí pouze váš osobní lékař po důkladném vyšetření.

Funkce jater snižuje alkohol, kouření a nezdravý jídelníček

Játra patří k nejdůležitějším tělesným orgánům. Podílí se na podstatné většině klíčových procesů v těle od metabolismu až po obranyschopnost. Přes 20 z více než 500 funkcí jater jsou zcela nezbytné pro život člověka. Nemocná játra dokáží člověka „odrovnat“ z běžného života.

Mezi hlavní úkoly jater patří:

 • Syntéza životně důležitých látek – bez jater by se většina živin vůbec nevstřebala do krve 
 • Filtrování škodlivých a jedovatých látek z těla ven – bez jater by byl organismus kompletně zamořený nečistotami 
 • Metabolismus sacharidů, tuků a bílkovin – bez jater by tělo nemělo „stavební a pohonné“ látky
 • Likvidace cholesterolu – bez jater by se ucpali cévy
 • Vytváření zásob některých minerálů (např. železa, glykogenu, vitamínů A, D, K a B12)

Čtěte i podrobný návod jak podpořit funkce jater z Blogu Blendea.cz.

Co játrům škodí nejvíce?

 • Alkohol – nadměrná konzumace alkoholu může vést nemoci zvané cirhóza. Regenerace jater po alkoholu je dlouhodobá záležitost. Zdraví slouží maximálně 1 sklenka červeného vína.
 • Kouření – játrům neprospívá aktivní, ani pasivní kouření. – Klikněte a naučte se, jak přestat kouřit ze dne na den
 • Léky, antibiotika, hormony – játra mají na starosti přirozenou detoxikaci organismu od škodlivých, tedy i chemický látek jako léky. Čím více užíváte léky, tím více zatěžujete játra. Léky proto užívejte pouze v nutných případech.
 • Nedostatečný pitný režimdetoxikaci jater podporuje především čistá voda. Pitný režim lze doplnit o minerální vody či čerstvé zeleninové šťávy. Nevhodné jsou sladké džusy, slazené limonády či káva.
 • Nezdravý jídelníčekjátrům neprospívá nadměrné množství tuků, soli, konzervantů a dalších chemických látek. Zatěžují je tučná, slaná i sladká jídla. Nevhodné jsou zejména tučná masa, uzeniny, tučné mléčné výrobky a sladkosti, tedy typická česká kuchyň. Velkou roli hraje také správná příprava jídel – pozor byste si měli dávat zejména na smažení.

alkohol a tabák škodí játrům

Alkohol a cigarety neprospívají játrům ani celkovému zdraví

Často kladené otázky ohledně detoxikace jater

Jistě vás zajímají i další otázky: 

 • Jak dlouho trvá detoxikace jater?

Rychlá detoxikace jater může trvat jeden či dva dny, ale známé jsou i detoxikace jater za 20 dní. Doba regenerace jater závisí jak na míře znečištění, tak i míře změn životního stylu. Při nezdravém životním stylu jednodenní očistná kůra nebude mít výrazný účinek stejně jako pravidelné používání detoxikačních přípravků.

 • Pomůže detoxikace v boji s alergiemi?

Stále více lidí trápí různé alergie a ekzémy komplikující každodenní život. Správně provedená detoxikace jater při alergii může pomoci zmírnit její projevy . To platí také pro ekzémy.

 • Souvisí zanesená játra s bolestmi zad?

Jedním z projevů nedostatečně fungujících jater mohou být také bolesti. Pokud se však pustíte do detoxikace jater a bolesti zad přetrvávají, raději vyhledejte pomoc lékaře. Příčina bolesti se pravděpodobně nachází jinde, nejčastěji v deformacích páteře.

TIP NA DETOXIKACI JATER POMOCI EPSOMSKÉ SOLI.  Zdá se vám spojení detox jater a sůl zvláštní? Epsomská sůl působí projímavě a rozmělňuje žlučové kameny. Společně s kvalitním panenským olivovým olejem spustí proces detoxikace jater. Olivový olej se detoxikaci jater používá velmi často stejně jako čerstvá citrónová šťáva. Více informací se dočtete v článku Jaterní a žlučníková očista.

Epsomská sůl na detoxikaci jater

Epsomská sůl má mnoho účinků. Jedním z nich je podpora detoxikace jater

Detoxikujte játra tak, aby netrpěla

Dohnala vás únava a všechny další příznaky zanesených jater? Nastal čas dopřát játrům úlevu, odpočinek a zbavit je všech nečistot, škodlivých a jedovatých látek. Základem je úprava jídelníčku a důkladná detoxikace jater. 

Detoxikaci a očistu jater podpoří také detoxikační přípravek Blendea SUPERGREENS pro detox jater a žlučníku. Najdete ji v seznamu Detox – 5 nejlepších přípravků pro rok 2017.

Rate this post

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..