Detoxikace organismu – 7 klíčových zásad

Detoxikace je komplexní proces zahrnující změny po stránce výživovy, ale i způsobu života. Pro někoho je detoxikace jen nutnou několikatýdenní záležitostí, jiného zaujme natolik, že se stane novou životní náplní. Ať tak nebo tak, při detoxikaci byste měli dodržovat určitá pravidla, aby byla kůra efektivní, ale zároveň se z ní nestala vaše noční můra.

Ať už se chystáte na detoxikaci poprvé, nebo jste již zkušení absolventi detoxikačních kůr, inspirujte se sedmi níže uvedenými zásadami, které vám pomohou vyvarovat se nejčastějších chyb. Zároveň poradí, jak během detoxikaci vytěžit maximum pro své tělo i duši.

detoxikace organismu

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

MÁTE POTŘEBU SE PROČISTIT? Pomůže vám řebříček 5 nejlepších přípravků pro rok 2017.

Zásada číslo 1: Detoxikace musí být zdravá

V první řadě byste si nikdy neměli plést detoxikaci s hladovkou nebo jiným bolestivým mučením. Detoxikace sice znamená určité omezení ve výživě, jedná se ale pouze o omezení určitých skupin potravin, nikoliv o hladovění. Naopak při detoxikaci by tělo mělo dostávat více vitaminů a dalších pro výživu potřebných látek i zdravých potravin, než kdy jindy.

Po psychické stránce může být detoxikace náročnější, neboť dočasně nebudete mít přístup k oblíbeným nezdravým lahůdkám, s pevnou vůlí ale vše zvládnete. Pokud však není váš zdravotní stav ideální nebo se během detoxikace objeví jakékoliv zdravotní obtíže, konzultujte vhodnost vámi zvoleného detoxikačního režimu s vaším lékařem nebo výživovým odborníkem.

VÍTE, ŽE zhoršenou náladu při detoxikaci zlepšíte dobrým sexem? Kromě toho má i vliv na váhu!

Zásada číslo 2: Nastolte dostatečný pitný režim

Naprostým základem a nutností pro úspěšnou detoxikaci je dostatečný pitný režim, neboť právě tekutiny pomáhají vyplavovat škodliviny pryč. V tomto případě to znamená pitný režim navýšený oproti normálu, tedy v objemu až 3 litry tekutin denně. Musí však jít o tekutiny správného typu, tedy ideálně vodu (může být s citronem), bylinkové čaje nebo zelený čaj, případně nedoslazované ovocné či zeleninové šťávy, nebo také neslazené minerálky.

Pro efektivní detoxikaci je vhodné zařadit do režimu dokonce výhradně tekutinové dny, kdy pouze pijete – zejména zeleninové a ovocné šťávy. Takový den můžete zařadit dokonce do každého detoxikačního týdne, pokud dovedete ovládnout touhu po klasickém jídle a tekutá strava vám nepůsobí obtíže.

NAUČTE SEkteré tekutiny pít při hubnutí a detoxikaci

Zásada číslo 3: Pravidelné stravování

Hned po tekutinách je druhou nejdůležitější věcí při detoxikaci vhodná strava zejména bohatá na ovoce a zeleninu, s přídavkem zakysaných mléčných výrobků, ryb, libového masa a celozrnného pečiva, případně rostlinných tuků. Zejména pokud jste se rozhodli pro detoxikaci poprvé a nejste na zdravou stravu příliš zvyklí, dopřávejte si tyto zdravé potraviny v dostatečném množství, a především pravidelně pětkrát denně. Rozhodně se nesnažte o rekordně nízký příjem potravy ani monotónní jídelníček.

nejúčinnějš detoxikační potraviny

Zásada číslo 4: Detoxikace je více, než jen jídelníček

Jak bylo řečeno, základem detoxikačního režimu je změna po stránce výživové. Významný podíl na efektivitě detoxikace má ale i celkový životní styl, konkrétně zejména množství stresu, spánku i sportu. Pokud tedy chcete něco ve svém těle a na svém zdraví skutečně změnit, zapracujte i na dalších faktorech, než je jen jídlo.

Stačí naordinovat si krátkou procházku, zaplavat si nebo se projet na kole, nestresovat se tolik, a naopak si dopřávat více relaxace, smíchu i spánku. Faktory životního stylu jsou navzájem propojeny a při pouhé změně jídelníčku detoxikujete tělo jen částečně.

Chcete-li tedy opravdovou změnu, nový jídelníček nestačí. Zkuste být odvážní. Můžete vyzkoušet třeba i nové věci, které by vás mohly bavit – jógu, netradiční masáže, nebo například lekce tance. Naopak sezení u televize, počítačové hry nebo vysedávání v zakouřených kavárnách by mělo z vašeho programu ustoupit.

POSEDÍTE NĚKDY U PIVKA? Zjistěte, jestli je vhodné pít ho v průběhu diety

Zásada číslo 5: Detoxikace je jiné jméno trpělivosti

Účinná zdravá detoxikace netrvá den dva, ale naopak hned několik týdnů. Proto se od začátku připravte na dlouhodobější změnu a slibte si vytrvalost. Odolat svodům lednice plné sladkých i tučných lákadel bude komplikované, a tak se již s předstihem patřičně motivujte a zapojte i partnera a rodinu nebo přátele. Budete se tak moci navzájem podporovat.

Detoxikace vyžaduje opravdu precizní dodržování a žádné volné dny (byť jistě s velmi solidní omluvou) nemohou být tělem akceptovány. Chcete-li tedy detoxikaci podstoupit, jděte do toho jedině se stoprocentním nasazením, odhodlaní a silní. Stanovte si dobu, po kterou budete detoxikační režim plnit, a tuto dobu dodržte.

TIP PRO NETRPĚLIVÉ: Rýžová dieta

detoxikace a očista organismu

Jak na detoxikaci organismu? Tenhle pohled by se vám měl při detoxikaci nabízet denně

Zásada číslo 6: Myslete pozitivně

Odhodlání k detoxikaci přítomné v prvních dnech jistě s časem opadne a stále častější výjimečné příležitosti jistě budou výrazně lákat k porušení detoxikačního režimu. Je však zapotřebí si zachovávat pozitivní přístup a nebrat detoxikaci jako nějaký trest nebo nevýhodu. Myslete na to, že několikatýdenní snaha vám přinese několikaměsíční či dokonce několikaleté výsledky.

Myslete na své krásné a zdravé tělo, které budete brzy mít – a klidně prezentujte své důvody nahlas. Není nic špatného na tom říci: „Děkuji, nedám si dezert, pracuji na své postavě i zdraví, a nechci porušit to, na čem mi momentálně nejvíc záleží.“

Zlepšit svůj vzhled či zdraví je snem snad každého, ovšem málokdo je schopen přejít od slov k činům. Pokud vy toho schopni jste, s úsměvem to světu klidně sdělujte. Budete se pak možná divit, od kolika lidí se vám dostane uznání i podpory, a kolik lidí se k vám nakonec třeba i rádo přidá. Díky vlastnímu pozitivnímu přístupu i pozitivním reakcím okolí pro vás bude detoxikace příjemnější a snazší.

BLÍŽÍ SE ZIMA! Zjistěte, co jíst a dělat, aby jste ji přežili ve zdraví a a detoxikovaná

Zásada číslo 7: Detoxikace je pouze začátek šťastného života. Co dál?

Přestože si na začátku stanovíte určitý počet týdnů, po které budete dodržovat detoxikační režim, nemělo by to znamenat, že po uplynutí poslední vteřiny stanoveného času se vaší běžnou stravou stane vrchovatý talíř hranolek se smaženým řízkem a kus dortu jako dezert.

V rámci udržování určité kvality života byste měli dodržovat zásady zdravého životního stylu i mimo období detoxikace, a hřešit jen při výjimečných příležitostech. Po absolvování detoxikační kůry je optimální poměr zdravé stravy a výživových prohřešků 4:1.

TIP: Zelená směs Blendea SUPERGREENS zažene chuť na sladké a očistí vaše tělo.

5/5 - (3 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..