Oslabená imunita – příznaky a jejich příčiny

Únavu, rychlé změny nálad, špatný spánek, nemizící rýmu a kašel s oblibou připisujeme na vrub sychravému podzimu a chladné zimě. To je přece TO špatné období, kdy nás nemoci z nachlazení trápí nejvíce a cítíme se tak nějak divně, “jako by na nás něco lezlo”.

Přesto si můžeme všimnout lidí, kteří rýmu nemají, nepokašlávají, cítí se v pohodě a i v nejhorších plískanicích neztrácí dobrou náladu.

podzimní nemoci

Ubývá slunečního svitu a přibývá chladných a deštivých dní. Ošklivé dny na náladě nepřidají, na zdraví však vliv mít nemusí. Se silnou imunitou se poperete nejen s nemocemi, ale i se špatným počasí a blbou náladou

POZOR, RECENZE! Seřadila jsem 5 nejsilnějších doplňků pro podporu slabé imunity. Každý jsem sama vyzkoušela a ohodnotila. 

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Blendea SUPERGREENS

Jak tihle lidé posilují imunitu, když je netrápí „podzimní“ nemoci?

Možná máte chuť takovým usmívajícím se osůbkám provést něco velice nepěkného..:) Mnohem lépe však uděláte, když uděláte něco dobrého pro sebe. Na vině totiž není vždy a jen zima, déšť a málo slunce, ale velmi často oslabená imunita.

Špatné počasí zdraví samozřejmě nijak neprospívá, silný imunitní systém mu však dokáže vzdorovat. To však neplatí pro oslabený imunitní systém.

TRÁPÍ VÁS OSLABENÝ IMUNITNÍ SYSTÉM? Přečtěte si článek Posílení imunity – co přesně tělo potřebuje?

Příčiny oslabené imunity – co za to může?

Jistě víte, že hlavním úkolem imunitního systému je obrana organismus před škodlivými a nebezpečnými látkami a toxiny, které jej napadají každý den. Za posledních pár desítek let se množství takových látek značně zvýšilo.

Ovzduší je plné jedovatých zplodin z aut, kotlů a elektráren. Do našich těl pronikají pesticidy, herbicidy, fungicidy, růstové hormony, antibiotika, konzervační látky a mnoho další jedů.

Hlavní příčiny oslabené imunity:

 • nezdravý jídelníček
 • nedostatek pohybu
 • špatné prokrvování a vylučování odpadních látek
 • vypjaté emoce
 • dlouhodobý stres
 • pracovní, rodinné či partnerské potíže
 • znečištěný vzduch a životní prostředí
 • léky
 • kouření, alkohol – Klikněte a naučte se, jak přestat kouřit ze dne na den
znečištěné ovzduší

Znečištěné ovzduší má na imunitní systém negativní vliv. Obrany proti němu však není, pokud nemáte z města kam ujít.

Ve spojení s nezdravou stravou, nedostatkem pohybu a neustálým stresem nemá organismus proti tak silnému náporů škodlivých látek nejmenší šanci uspět. Imunitní systém postupně oslabuje a časem není schopen uchránit organismus ani proti “neškodným bacilům”.

DLOUHODOBÉ UŽÍVANÍ ANTIBIOTIK IMUNITNÍMU SYSTÉMU NEPROSPÍVÁ. Pozor bychom si měli dávat na užívání léků. Jednou z příčin oslabené imunity bývají například antibiotika podávaná u malých dětí i dospělých. Bakterie jsou totiž schopné zvyšovat svou odolnost na antibiotika a každá další nemoc je hůře zvladatelná.

Jak se projevuje oslabená imunita?

Poznat oslabený imunitní systém není nijak složité. Pokud často pociťujete únavu, špatně spíte, trpíte nechutenstvím a zejména během chladnějších ročních období trpíte častým nachlazením, stojí za tím s největší pravděpodobností slabý imunitní systém.

Oslabená imunita – příznaky:

 • únava, ospalost
 • lhostejnost
 • nechuť k jídlu
 • pocit, “že na mě opět něco leze”
 • nadměrné pocení
 • studené končetiny
 • pocit zimy
 • návaly zimnice
 • bolesti hlavy, zad a kloubů
 • opakující se nachlazení
 • zvýšená teplota

Špatně fungující imunita však může způsobit i závažnější zdravotní potíže a komplikace, které se neobjedou bez lékařské pomoci.

Možné komplikace během oslabení imunity:

 • zvýšená náchylnost ke vzniku onemocnění (infekce, záněty)
 • špatné hojení ran, bolestivé popraskané koutky úst
 • plísně na kůži – zejména na nohou a nehtech
 • vyrážky, ekzémy, lupy, svědění kůže, bradavice
 • ječné a vlčí zrno
 • kvasinková infekce
 • záněty očí – zánět spojivek, rohovky, středního ucha
 • mononukleóza
 • zápal plic
 • pásový opar
projevy oslabené imunity

Skelný pohled, rýma, kašel a únava. Poznáváte se? Zkuste posílit svůj imunitní systém

POZOR NA VROZENOU PORUCHU IMUNITY. Někteří lidé se potýkají s vrozenou oslabenou imunitou (nespecifická imunita, imunodeficience). Jejich imunitní systém nedokáže rozpoznat cizí látky a bojovat proti nim.

Tito lidé jsou často nemocní, trápí je alergie, astma, někdy i cukrovka. Řešením je podávání tzv. imunomodulátorů, které imunitní systém stimulují a nabudí. Obvykle se podávají dvě až tři sezóny.

TIP NA ČLÁNEK: 9 okamžitých tipů, jak se letos bránit nachlazení a chřipce.

Jak na oslabenou imunitu?

Boj s oslabenou minutou má rozhodně smysl a není tak těžký, jak se může zdát. Právě naopak. Nemusíte se obávat žádných velkých investic, protože mezi nejúčinnější “léky” na oslabenou imunitu patří zdravá výživa, dostatečný pitný režim, pohyb, pobyt v přírodě, správné dýchání a dobrá nálada. Mezi nejdůležitější vitamíny na oslabenou imunitu patří především vitamíny A, B a C.

Pokud pro svou imunitu chcete udělat opravdu maximum, vyzkoušejte doplňky stravy plné vitamínů, minerálů a dalších účinných látek posilujících přirozenou obranyschopnost organismu. Nezapomeňte si však vybrat správně, protože ne každý doplněk je dobrý doplněk.

blendea supergreens

Blendea SUPERGREENS obsahuje 4 skvělé superpotraviny, které posilují imunitu, detoxikují organismus a omezují pocit únavy.

Velmi účinné jsou bylinky, které mají prokazatelný vliv nejen na imunitní systém, ale i na celkové zdraví a detoxikaci organismu. Mezi takové bylinky patří zejména česnek, cibule, šalvěj, máta, tymián, meduňka, ženšen, chlorella, měsíček, zázvor, kurkuma, rakytník, pupalka, spirulina, třapatka (echinacea), jidášovo ucho, kopřiva, kozinec (astralagus), lichořešnice, mateřídouška, šípky, kustovnice čínská (goji) a mnoho dalších.

VÍTE, ŽE ČESNEK ZABÍJÍ BAKTERIE, ČISTÍ ORGANISMUS A POSILUJE IMUNITU? Česnek je známý pro svoji silnou a výraznou chuť a vůni, za kterou mohou sirné sloučeniny a těkavé oleje.

Mimo to je také bohatým zdrojem vitamínů A, B, C a E a minerálů (hořčík, selen, jód a další). Má silné antibakteriální a protizánětlivé účinky a kromě výše uvedených účinků snižuje hladinu cholesterolu a velice dobře působí jako prevence před karidovaskulárními nemocemi.

český česnek

Česnek zabíjí bakterie, detoxikuje organismus a posiluje imunitní systém. Velká Británie provedla výzkum, při kterém bylo zjištěné, že lidé užívajících česnek jsou daleko méně často nachlazení

Co na oslabenou imunitu pomáhá také? Jsou to potraviny a jídla, které by neměly chybět ve zdravém jídelníčku. Jedná se například o silný vývar z kostí (kuřecí, hovězí apod.), jogurt, kefír, kvašené zelí, tučné mořské ryby, batáty, hlívu ústřičnou, žampióny, ořechy, dýňová semínka a další.

PROČ JÍST PARA OŘECHY? Para ořechy obsahují důležitý stopový prvek selen, který posiluje imunitní systém a zároveň pomáhá v boji s virovými onemocněními. Pouhých 6 ořechu pokryje doporučenou denní dávku.

ČTĚTE TAKÉ: Silná imunita vyžaduje některé nutriční látky. Zde je 8 hlavních a zdroje v potravinách, které již dobře znáte

posílení imunity

Co na oslabenou imunitu pomáhá? Horký čaj plný vitamínů, pohyb na čerstvém vzduchu a hodně smíchu

Se silným imunitním systém se žije lépe 

Oslabený imunitní systém je “prevít”, který nám komplikuje život, jenomže nemusí. To, jak silný imunitní systém máme, záleží pouze a jen na nás. Stačí trochu hýbnout kostrou a zamyslet se nad tím, co do sebe každý den ládujeme za (ne)dobroty.

Při troše snahy a bez výmluv brzy zjistíte, že kapesník už nepotřebujete, že se vám lépe spí, a že ty podzimní plískanice vlastně nejsou tak strašné.

DÁLE ČTĚTE: Které konkrétní látky tělo potřebuje pro pevnou imunitu? 

4.5/5 - (2 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..