TOP 5 nejsilnějších doplňků pro podporu imunity - 2017

Posílit imunitu lze nejen prostřednictvím zdravého životního stylu. Zejména v chladném zimním období pomohou kvalitní přípravky určené na posílení imunity. Seřadila jsem  hned 5 nejsilnějších.

Porovnání nejsilnějších imunitních přípravků 

5 přípravků obsahuje účinné látky podporující silný imunitní systém a navrací mu správné funkce. Jejich pravidelným užíváním ochráníte organismus před únavou, vyčerpáním i nemocemi. Dbejte na prevenci a nenechte oslabovat svou kondici.

Spolehněte se na imunitní TOP 5

Nabídka potravinových doplňků pro posílení imunity je široká. Jejich složení je rozmanité a sází na nejrůznější účinné látky a jejich kombinace.

Také jejich podoba se liší. Na výběr jsou jak tabletky a kapky, tak i rozpustný prášek, ze kterého si připravíte chutný a zdravý nápoj pro každý den.

      4 zelené superpotraviny pro silnější imunitu

najlepší posílení imunity

Blendea SUPERGREENS vyniká nad ostatními přípravky svým unikátním složením. Obsahuje 4 zelené superpotraviny - chlorellu (15 %), spirulinu (20 %), mladý ječmen (30 %) a mladou pšenici (30 %), jejichž pozitivní účinky na celkové zdraví byly prokázány mnoha výzkumy. Kromě toho, že posilují oslabený imunitní systém, podporují přirozenou detoxikaci a unavenému organismu dodávají energii. 

K výrobě Blendey jsou používány pouze suroviny ve 100% BIO kvalitě z Nového Zélandu a Taiwanu. Směs neobsahuje žádný přidaný cukr, lepek ani laktózu a je tedy vhodný i pro osoby trpící potravinovou intolerancí na tyto suroviny, stejně jako pro vegany.

OSOBNÍ ZKUŠENOST : Od užívání Blendey mě zpočátku odrazovalo malé balení. Nakonec jsem se rozhodla Blendeu vyzkoušet na vlastní kůži, protože neobsahuje lepek a je v BIO kvalitě. Účinky se neprojevily hned, ale po pár dnech jsem se začala cítit vitálněji a míň unaveně. Podpora energie byla víc než citelná  

Líbí se nám

 • Dodává životní energii
 • Zlepšuje trávení
 • Silnější imunita
 • Bez lepku, laktózy a cukru
 • Snadno se připravuje
 • Čistější pleť
 • Shaker jako DÁREK
 • Příjemně chutná

Nelíbí se nám

 • Vyšší cena

Naše hodnocení

Orientační cena

499Kč/30dní

2. NeoZen Trizones - 3 měsíční bylinná kůra pro podporu imunity

   Bylinné kapsule NeoZen během 3 měsíců očistí organismus od škodlivin a jedovatých látek.

Neozen Trizones

100% přírodní český výrobek pročisťuje tělo, doplňuje ztracenou energii, kterou tělu ubírá oslabená imunita, podporuje klidný spánek a zmírňuje chronické nemoci.

Originální složení vyvinula zkušená česká bylinkářka Veronika Horáková z Třebíče. V NeoZen Trizones zohlednila svoje letité zkušenosti a tradiční postupy podle knížky známé rakouské bylinkářky Marie Treben.

Podpůrná imunitní kůra se dělí na 3 fáze:

 • Očista organismu a podpora imunity - první fáze (detoxikace) intenzivně pročisťuje orgány od škodlivin, bakterií, parazitů a choroboplodných zárodků. Vysoký obsah probiotik podporuje tvorbu vlastní střevní mikroflóry a ulehčuje schopnost střev přijímat prospěšné látky ve složení během další fáze.

 • Optimalizace pálení tuků - ve druhé fázi dochází k podpoře zažívání a zklidnění žaludku a střev. Vedlejším účinkem druhé fáze je také úbytek uloženého tuku a snížení hmotnosti.

 • Uvolnění a podpora funkce lymfatického systému - podpora průtoku lymfy tělem dodává energii čelit negativním vlivům na imunitu. Správné proudění lymfy vyživuje všechny orgány, které tak pracují správně.

Líbí se nám

 • Intenzivně čistí organismus a ulevuje od zátěže
 • Posilňuje imunitu
 • Odstraňuje únavu
 • Pomáhá metabolismu odbourat tuky
 • Obnovuje původní střevní mikroflóru
 • Pomáhá ke klidnému spánku

Nelíbí se nám

 • Je potřebný zvýšený pitný režim
 • Vyšší cena oproti konkurenci

Naše hodnocení

Orientační cena

1495Kč/180tabliet

      3 podpořovače imunity v jednom doplňku

hlíva ústřičná na podporu imunity

Hlívě ústřičné se právem přezdívá “elixír mládí”. Obsahuje vitamíny C, B, D a K a minerály draslík, hořčík, chróm, jód, selen, zinek, dále bílkoviny, vlákninu a mnoho dalších účinných látek, které mají prokazatelný vliv nejen na imunitní systém.

Hlíva ústřičná je známá také pro své preventivní účinky před kardiovaskulárními nemocemi a rakovinou.

Není divu, že přípravky pro posílení imunity velmi často najdeme právě hlívu ústřičnou. Mnou doporučený přípravek Hlíva ústřičná 800 mg obsahuje denní doporučenou dávku této zázračné houby a také další 4 prospěšné látky - rakytníkový olej, echinaceu, selen a nukleotidy.

OSOBNÍ ZKUŠENOST : Na podzim a v zimě jsem se obvykle nemohla zbavit rýmy a kašle. Návštěvy lékařů nijak nepomohly, a tak jsem se rozhodla zaměřit na svůj imunitní systém. Začala jsem se zdravěji stravovat, více hýbat a pravidelně jsem začala užívat právě tuhle hlívu ústřičnou. Nebylo to ihned, ale konečně se cítím opravdu zdravá a nemusím myslet na zásoby kapesníků. Dnes už si kapky kupuji pouze na podzim, abych se obrnila proti nemocem.

Líbí se nám

 • Posiluje imunitu
 • Pomáhá v období nachlazení
 • Balení vydrží na měsíc a půl

Nelíbí se nám

 • 539 Kč za balení

Naše hodnocení

Orientační cena

539Kč/180tablet

      posiluje imunitní systém a chrání před vyčerpáním

prevence imunitního systému

5PreveMax je další z účinných přípravků, které váš imunitní systém dobře připraví na zimu. Je doporučován při dlouhodobém oslabení imunitního systému, únavě a slabosti. V jeho složení je rovněž hlíva ústřičná, nukleotidy sladkovodní řasy chlorelly a vitamíny C a B6 a kyselinu listovou, která chrání organismus před únavou a vyčerpáním.

Preventivně se užívá 1 tableta denně, při vážnějších potíží pak 2 tablety. Pozitivní účinky pocítíte již po pár dnech. Pomáhá zejména při nachlazení a v době zvýšené fyzické a psychické zátěže. Imunitní systém je silnější a dokáže se lépe bránit proti útočícím bakteriím a virům.

OSOBNÍ ZKUŠENOST : 5PreveMax mi doporučila kamarádka - lékárnice. Vyzkoušela jsem jej a byla jsem překvapená, že bolest v krku ustoupila hned následující den. Doporučuji koupit doplněk hned, jak pocítíte, že na vás “něco” leze. Užívá ho také můj manžel a kupuji ho i dětem. Ty tvrdí, že jim dokonce chutná, takže nemají problém s užíváním.

Líbí se nám

 • Posiluje imunitu
 • Zabírá již druhý den
 • Výhodná cena
 • Zbavuje bolesti v krku

Nelíbí se nám

 • Může vyvolat projímavé účinky

Naše hodnocení

Orientační cena

251Kč/80tablet

      3 superpotraviny pro lepší trávení a silnější imunitu

kořen echinacea - imnunita

Pokud vám nevyhovují tablety, ani se nechcete zatěžovat přípravou nápoje, řešením mohou být kapky. Echinaceové kapky mimo čistého extraktu z kořene byliny Echinacea purpurea (třapatky nachové) obsahují také extrakt z kořene ženšenu a hlívy ústřičné. Všechny tři látky mají významný vliv na posílení slabého imunitního systému.

Právě Echinacea neboli třapatka nachová (indiánské kultury ji nazývali sluneční klobouk) patří mezi nejznámější byliny známé pro své pozitivní účinky na přirozenou obranyschopnost. 

Nejvíce pomáhá při prvních příznacích nachlazení, jelikož chrání horní cesty dýchací. Zatímco Echinacea účinkuje ihned, účinky ženšenu se projeví později, ale trvají déle.

OSOBNÍ ZKUŠENOST : S Echinaceou mám jenom dobré zkušenosti. Kapky se dobře užívají a nevadí ani dětem. Především však účinkují rychle. Kupuji hned, jakmile mě začne trápit bolest v krku. Třetí den jsem se cítila jako rybička. Preventivně doporučuji užívat celou zimu.

Líbí se nám

 • Posiluje imunitu
 • Zabírá již v počátcích nachlazení
 • Nejsou příliš drahé

Nelíbí se nám

 • Balení vydrží pouze pár dní

Naše hodnocení

Orientační cena

190Kč/100ml


Srovnávací tabulka - směs superpotravin Blendea SUPERGREENS jako vítěz

Pořadí

Název

Frekvence užívání

Velikost dávky

Výdrž balení

Cena balení

Cena jedné dávky

1.

1X denně

1 lžička = cca 3g

30 dní

499 Kč

16,60 Kč

2.

1-2X denně

1 sáček = 7,9g

15-30 dní

799 Kč

26,60 Kč

3.

Hlívá ústřičná

2x denně

2 tobolky

90 dní

250

6 Kč

4.

5PrevelMax

1x denně

1 tableta

80 dní

180 Kč

3 Kč

5.

Echinaceové kapky

3x denně

3x 20 kapek

cca 30 dní

330 Kč

6 Kč


FAQ - Často kladené otázky anebo co je dobré znát před nákupem?

Jste často nemocní? Trápí vás rýma a kašel po celý rok nebo jenom na podzim? Připadáte si bez energie a i do běžných aktivit se musíte přemlouvat? Hledáte odpovědi na tyto a další otázky předtím, než se rozhodnete některý z doporučených přípravků na posílení oslabené imunity koupit? Pojďme si na ně odpovědět.


Co je to imunitní systém?

Funkční imunitní systém můžeme jednoduše popsat jako velmi dobře organizovanou armádu, jejímž hlavním cílem je obrana organismu před útočícími vetřelci - bakterie a viry.

Má vynikající paměť. Dobře fungující imunitní systém si útočníky pamatuje a při příštím útoku se brání mnohem lépe a rychleji.


Proč nás trápí oslabená imunita?

Výše uvedené popisuje ideální stav a 100% fungující imunitní systém. Vinou znečištěného prostředí všude kolem nás, nezdravé životosprávy, nedostatku zdravého pohybu i vysoké stresové zátěži dostává imunitní systém zabrat, slábne a nedokáže se bránit. Výsledkem jsou opakující se nemoci i dlouhotrvající stav únavy.


Je vždy nutné navštívit lékaře?

Pokud je příčinou oslabená imunita z výše uvedených důvodů, je návštěva lékaře zbytečná. Léky řeší následky, nikoliv příčinu. Mnohem lepší je zamyslet se nad životním stylem a učinit příslušná opatření. Pomůže úprava jídelníčku bohatá na základní živiny, vitamíny a minerály, pravidelná fyzická aktivita. Imunitní systém rovněž podpoříte vhodnými potravinovými doplňky.


Jsou potravinové doplňky účinné?

Některé ano, některé ne. U potravinových doplňků je garantovaná jejich neškodnost, nikoliv účinky. Proto je nutné vybrat si přípravek na posílení imunity velmi pečlivě a nesledovat pouze cenu. Zároveň je třeba si uvědomit, že se jedná o podpůrný prostředek, ne o lék. Ani sebeúčinnější přípravek vám nepomůže, pokud nezměníte svůj životní styl k lepšímu.


Jak si vybrat vhodný doplněk na posílení imunity?

V první řade si řekněte, co vlastně od takového doplňku očekáváte. Chcete se zbavit dlouhodobých příznaků nachlazení nebo společně s imunitou zlepšit funkce všech životně důležitých orgánů? Zatímco některé přípravky pouze posílí imunitní systém, jiné mají mnohem širší spektrum účinků. Mohou například podpořit přirozenou detoxikaci organismu od škodlivých látek, obnovit normální funkce trávícího systému a zbavit vás nejčastějších trávících obtíží nebo zlepšit stav a vzhled pokožky. S výběrem pomohou také diskuse na toto téma a zkušenosti s konkrétními výrobky.


Kde všude je možné přípravky zakoupit?

Už jednou zde padlo, že potravinové doplňky nelze považovat za léky. S tím souvisí i odpověď na poslední otázku. Přípravky na posílení oslabené imunity a další doplňky můžete samozřejmě nakoupit v lékárnách. Zde máte jistotu, že nepůjde o žádné “šarlatánské” výrobky. Existují také specializované obchody se zdravou výživou a e-shopy. Než se však rozhodnete pro koupi, ověřte si výrobce. Velmi často můžete narazit na prodejce potravinových doplňků, kteří prodávají pouhé sliby.


VÍTĚZ SOUBOJE - BLENDEA SUPERGREENS

Vítězem testu se stala Blendea SUPERGREENS, která kombinuje přírodní sílu 4 superpotravin a chuť máty.

Blendea SUPERGREENS Složení