Podpora a posílení imunity – TOP 5 bylinných a přírodních doplňků bez předpisu

Podpora a posílení imunity je celoživotní boj proti neviditelnému nepříteli – virům, toxinům a bakteriím.

Doplňky pro podporu imunity jsou bezpečné, obvykle rostlinného složení (ovoce, kořeny, byliny, čaje a pod.) a lze je užívat celoročně. Cílená podpora imunity začíná výběrem toho nejsilnějšího a my jsme ho našli. Na prvním místě hrdě stojí česká rostlinná směs 8 superpotravin Blendea SUPERBOOST.

TOP 5 imunitních doplňků jsme seřadili podle kvality a bohatosti složení, předpokládaných účinků, ceny a vydatnosti balení. Račte si vybrat.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

podpora a posílení imunity
4 doplňky ze seznamu mají rostlinný původ, poslední je čistý vitamín C. Račte si vybrat.

TOP 5 doplňků pro přirozenou podporu imunity, obranyschopnosti a zrychlení imunitní odpovědi organismu

podpora imunity
Cílená podpora přirozené imunity je aktuálně palčivější téma, než kdy předtím.

Doplněk vaši snahu o posílení imunity umocní. Zrychlí imunitní odpověď organismu a tělo tak bude lépe připravené rychle se s problémy vypořádat. Doplní látky, na které ve stravě můžete zapomínat a přesně dodá jejich doporučené denní dávky.

Vždy ale pamatujte, že silná imunita závisí od celkové životosprávy (strava, pohyb, odpočinek) a od vědomého vyhýbání se škodlivým vlivům (chladné počasí a náhlé změny počasí, pobyt ve vlhku a větru, přílišná klimatizace, pobyt venku v noci a pod.).

Před nakažením se chraňte rouškou a vždy uposlechněte vládní nařízení. Imunitu se snažte neustále posilovat i ve vlastním zájmu.

Blendea SUPERBOOST – sypká, ovocná, jemně pikantní směs pro přípravu imunitního nápoje

Složení: vše v 100 % BIO kvalitě, vyrobeno z celých plodů (Zázvor lékařský, kurkuma, pepř pippali (Dlouhý pepř), Moringa olejodárná (Moringa oleifera), maracuja (Mučenka jedlá), lucuma (Lukuma), baobab a Eleuterokok ostnitý (Sibiřský ženšen))

Blendea SUPERBOOST pro podporu imunity
Směs vydá na 20 dávek chutného nápoje pro přirozenou podporu imunity. Klikněte na tlačítko a dostanete se do e-shopu k podrobným účinkům. V případě objednávky balíček dostanete do 48 hodin.
SUPERBOOST POMŮŽE S:přirozená podpora imunity, rychlejší boj s bakteriemi a viry, zmírnění zánětů v těle, prevence před nachlazením, rychlejší doléčení
CENA / CENA DÁVKY:399 Kč za balení při koupi 3 bal. / 19,95 Kč za denní dávku (použijte i slevový kód sleva10 a to přímo v objednávce)
SLOŽENÍ:celé sušené a mleté plody ovoce, kořeny, koření, listy
TYP DOPLŇKU:jemně mletá sušená směs pro přípravu studeného nebo teplého nápoje pro celoroční posílení imunity
CHUŤ:jemně sladká, exoticky ovocná (maracuja, baobab) s jemně pikantním dozvukem (kurkuma, pepř pippali a zázvor)
Základní charakteristika doplňku Blendea SUPERBOOST

Blendea SUPERBOOST vede díky kvalitnímu a prospěšnému složení. Obsahuje velice šetrně sušené a jemně namleté celé plody, kořeny a koření. Přirozené látky ve své původní podobě jsou pro komplexní podporu imunity vždy lepší, než extrakty a syntetické látky.

Směs je jemná a zalévá se studenou nebo teplou vodou. Vznikne chutný a jemňounce pikantní nápoj (zázvor a kurkuma), který vypijete po ránu nebo si jej vezmete ve shakeru kdekoliv sebou. Směs lze přidat i do džusu nebo smoothie.

Zachutná i dětem. Je bezpečný a vhodný pro všechny lidi (pokud nemáte alergii na některou rostlinnou složku).

složení Blendea SUPERBOOST
Žádné přídatné látky (žádná barviva, konzervanty, aromata). Pouze sušené a mleté ovoce, listy a koření.

Hlavní imunitní účinky Blendea SUPERBOOST

 • Oddenky zázvoru a kurkumy, kůra eleuterokoku a dlouhý pepř pippali podporují přirozenou imunitu. Oceníte hlavně v období zvýšené zátěže na organismus (chladné zimní, podzimní a jarní měsíce, během chřipkových epidemií i v létě, kdy na vás působí chladná klimatizace nebo průvan).
 • Zázvor a kurkuma mají protizánětlivé účinky. Zpomalují vznik zánětu kvůli, ale také urychlují jejich léčbu a podporují organismus v jeho přirozeném boji proti nachlazení.
 • Zázvor, kurkuma a eleuterokok působí jako antioxidanty a tak chrání buňky před poškozením během zvýšené zátěže organismu.
 • Zázvor, kurkuma, eleuterokok a pippali mají vliv na normální funkce dýchání, které nachlazení ztěžuje.
 • Dále směs podporuje paměť a duševní pohodu (člověk se necítí tak otupěle během komplikací), navozují normální trávení (během onemocnění je často oslabené a vznikají průjmy)

STUDIE POTVRZUJÍCÍ ÚČINKY NA PODPORU IMUNITY: zázvor, kurkuma, moringa, maracuja, lucuma, baobab a eleuterokok (sibiřský ženšen). Podrobně výrobek zhodnotil redaktor Lukáš Chládek.

příprava Blendea SUPERBOOST
Jedna dávka SUPERBOOST zalitá 2 dcl čisté studené vody.

Matchaga – silný čaj matcha s houbou chaga pro pevnou imunitu a energií na půl dne

Složení: kvalitní japonský čaj matcha a finská parazitická houba chaga (Rezavec šikmý) v 100 % BIO kvalitě.

matchaga pro podporu imunity
Krabička vydá na 28 šálků silného čaje pro podporu imunity. Klikněte na tlačítko a dostanete se do e-shopu k podrobným účinkům. V případě objednávky balíček dostanete do 48 hodin.
POMŮŽE S:přirozená podpora imunity (chaga), doplnění energie a stimulace výkonu a soustředěnosti (matcha)
CENA / CENA DÁVKY:590 Kč za balení / 21 Kč za dávku
SLOŽENÍ:čaj matcha a houba chaga
TYP DOPLŇKU:jemně mletá sušená směs pro přípravu studeného nebo teplého nápoje pro celoroční posílení imunity
CHUŤ:nahořklá, zemitá a dřevitá, doporučuje se dochutit medem, citronem a mátou jako běžný čaj
Základní charakteristika doplňku Matchaga

Druhé místo obsadil čaj Matchaga, který sice obsahuje silné rostliny pro podporu imunity, ale pouze dvě. Je to japonský čaj matcha a finská dřevokazná houba chaga.

Čajová směs se užívá aspoň 1x za den. Zalévá se studenou nebo teplou vodou do 70 °C jako horký nápoj, nebo jí lze přidat do smoothies, či dokonce dezertů.

Matchaga je jemný prášek z mletého zeleného čaje a houby nejvyšší kvality.

Nápoj přirozeně obsahuje vysoké množství kofeinu, a tedy nemusí být vhodný pro děti a lidi, kteří jsou na kofein citliví.

Hlavní imunitní účinky čaje Matchaga

STUDIE POTVRZUJÍCÍ ÚČINKY NA PODPORU IMUNITY: japonský čaj matcha, finská houba chaga. Matchagu podrobně zhodnotila kolegyně Monika Šaríková.

Matchaga pro podporu imunity
Jedna dávka čajové směsi Matchaga zalitá 2 dcl studené vody jako ledový čaj.

Směs sušených medicinálních hub pro podporu imunity Naturalis

Složení: sušené a mleté reishi (Lesklokorka lesklá), chaga (Rezavec šikmý), hericium (Korálovec ježatý) a cordyceps (Housenice čínská).

podpora imunity Naturalis
Plechová dóza vydá na 35 až 70 dávek houbového čaje pro podporu imunity. Klikněte na tlačítko a dostanete se do e-shopu k podrobným účinkům. V případě objednávky balíček dostanete do 48 hodin.
POMŮŽE S:přirozená podpora imunity (směs medicinálních hub)
CENA / CENA DÁVKY:230 Kč za balení / 6,60 Kč za dávku
SLOŽENÍ:medicinální houby chaga, reishi, cordyceps a hericium
TYP DOPLŇKU:jemně mletá sušená směs pro přípravu studeného nebo teplého nápoje pro celoroční posílení imunity
CHUŤ:nahořklá, zemitá a dřevitá, přesně jako sušené houby, kvůli chuti se doporučuje přidávat i do mléka, smoothie či džusu
Základní charakteristika doplňku Podpora imunity od Naturalis

Medicinální houby mají dobře prokázané účinky na obranyschopnost Jsou poměrně levné, dobře dostupné a bezpečné pro většinu lidí.

Směs Podpora imunity od Naturalis není vhodná pro děti do 3 let a pro těhotné a kojící ženy. Jinak může užívat každý.

Nevyhovující může být „houbová“, a tedy zemitá, travnatá chuť, která je sice čistá a přirozená, ale uživatelé ji často potřebují zamaskovat. Směs je vhodné přidat do džusů, smoothies, snídaňových kaší s cereáliemi, ovocem, jogurtem, oříšky a semínky. Pro otrlé doporučujeme čistý teplý čaj slazený medem.

Výhodou produktu je příznivá cena kolem 7 Kč za denní dávku. Chybí ale i další chuťově zajímavé a účinky prospěšné složky jako ovoce, kořeny a oddenky, kůra, listy a koření, které také přispívají imunitě.

Tato směs je tedy mírně „ochuzená“, ale v rámci zdravé výživy a ceny jí můžeme doporučit.

podpora imunity Naturalis
2 balení směsi vystačí až na 140 dávek

Bylinný extrakt Imunita s vitamínem C Naturalis

Složení: Třapatka nachová (Echinacea purpurea), Česnek kuchyňský (Allium sativum), Maca (Řeřicha peruánská, Lepidium meyenii), Beta 1,3/1,6-D-glukany, Acai berry (Euterpe oleracea), Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus), Ženšen korejský, pravý (Panax ginseng, Všehoj ženšenový), Aloe vera, Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides), Zinek (citrát zinečnatý), Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný), Mikrokrystalická celulóza, Stearan hořečnatý

imunita bylinný extrakt pro podporu imunity Naturalis
60 kapslí se sypkou směsí vydá na 60 nebo 30 dávek (při dávkování 1-2 kapsle). Klikněte na tlačítko a dostanete se do e-shopu k podrobným účinkům. V případě objednávky balíček dostanete do 48 hodin.
POMŮŽE S:přirozená podpora imunity, další prospěšné účinky podle složek
CENA / CENA DÁVKY:239 Kč / 11 Kč za denní dávku
SLOŽENÍ:Třapatka nachová (Echinacea purpurea), Česnek kuchyňský (Allium sativum), Maca (Řeřicha peruánská, Lepidium meyenii), Beta 1,3/1,6-D-glukany, Acai berry (Euterpe oleracea), Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus), Ženšen korejský, pravý (Panax ginseng, Všehoj ženšenový), Aloe vera, Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides), Zinek (citrát zinečnatý), Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný), Mikrokrystalická celulóza, Stearan hořečnatý
TYP DOPLŇKU:kapsle se sypkým práškem – směs bylin, extraktů, vitamínů a minerálů
CHUŤ:žádná, jde o polykací kapsle
Základní charakteristika doplňku Bylinná směs Imunita od AllNature

Velice zajímavá směs prospěšných bylin a minerálů v kapslích. Bohaté složení zaručuje více různých účinků od přirozené podpory imunity přes udržení optimálního stavu dýchacích a močových cest, udržení fyzického a mentálního výkonu, přispívá ke zmírnění slabosti, únavy a vyčerpání a chrání buňky díky obsahu antioxidantů. Všechny podrobné pozitivní účinky najdete srozumitelně zde.

Za nevýhodu považujeme kapslovou formu, které lze pouze polknout a zapít, takže nelze „experimentovat“ s nápoji, džusy a smoothies jako předešlých směsí. Kapsle samozřejmě nijak nechutnají, protože jsou z celulózy.

Kapsle obsahují i přídatné látky (mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý), takže složení není tak čisté, jako u předešlých doplňků.

AllNature bylinná směs pro podporu imunity
1 balení vystačí na 30 až 60 dávek

Čistý vitamín C (kyselina askorbová) od NeoNutrition.cz

Složení: čistý vitamín C bez přídatných látek

vitamín C pro podporu imunity od NeoNutrition.cz
Balení 100 g vydá až na 200 dávek kyselého nápoje pro podporu imunity. Klikněte na tlačítko a dostanete se do e-shopu k podrobným účinkům. V případě objednávky balíček dostanete do 48 hodin.
POMŮŽE S:přirozená podpora imunity, antioxidační účinky, napomáhá vstřebávání železa důležitého pro obranyschopnost, optimalizace tělesných procesů
CENA / CENA DÁVKY:199 Kč za 100 g / 1 Kč denní dávka (nejlevnější doplněk ze seznamu), 349 Kč za 400 g, 599 Kč za 1 000 g
SLOŽENÍ:vitamín C (kyselina askorbová)
TYP DOPLŇKU:sypký prášek
CHUŤ:velice kyselá, musí se maskovat
Základní charakteristika doplňku Pure Vitamin C od NeoNutrition.cz

Vitamín C je pro imunitní systém velice důležitý. Nachází se ve většině potravin. V nejvyšší míře v ovoci a zelenině, proto na jejich konzumaci nezapomínejte.

Nevýhodou doplňku s čistým Céčkem je to, že neobsahuje žádné další důležité látky. Jde pouze o jednu z celého spektra. I proto dokola doporučujeme pestrou stravu nebo doplňky z celých plodů (viz vítěz Blendea SUPERBOOST), které obsahují celou paletu látek nevyhnutelných pro podporu imunity.

Níže se dočtete o tom, že silná imunita potřebuje pro fungování celý soubor látek, takže spoléhat pouze na vitamín C není dostatečné. Jeho užívání vám prospěje, ale potřebujete i jiné látky. Doporučujeme proto některou ze směsí ze seznamu.

Možnou nevýhodou je silná kyselost. Čistá kyselina askorbová je kyselejší, než citrony a tuto chuť budete pravděpodobně chtít různě maskovat.

Nedostatek vitamínu C lze zjistit pomocí krevního testu. Zde čtěte, jak se projevuje nedostatek a nadbytek (předávkování) vitamínem C.

Céčko potřebujete také pro správnou a rychlou regeneraci organismu po zátěži, pro tvorbu nových buněk a vstřebávání dalších látek (železo).

vitamín C pro podporu imunity
Balení vitamínu C seženete v balení o 100 g (200 dávek) , 400 g (800 dávek) nebo 1 000 g (2 000 dávek)

Byliny, látky a potraviny pro podporu imunity

Co jíst pro skálopevnou imunitu i bez doplňků a co má na obranyschopnost největší vliv?

Zmínili jsme, že spolehlivá a silná imunita potřebuje správnou stravu s dostatkem vitamínů, minerálů, probiotik a aminokyselin.

Aby vám náš článek neradil pouze doplňky ke koupi, doporučíme, co jíst pro podporu imunity a jaké látky ve stravě obsáhnout přirozeně. Správný imunitní jídelníček je ještě důležitější, než podporovat nalomenou imunitu pomocí doplňků. Tak je to správné a přirozené.

Navíc většinu z těchto potravin najdete jako součást složení zmíněných doplňků. Pouze s rozdílem, že doplňky obsahují jejich doporučené denní dávky. U potravin je potřeba dostatek látek hlídat a často je měnit a kombinovat. Co tedy jíst pro podporu imunity?

Vitamíny pro podporu imunity

Nezapomeňte, že nejpřirozenější a zcela dostatečný příjem vitamínů je z čerstvé a pestré stravy.

Vitamín C

Obecně Céčko pomáhá rychleji bojovat proti nachlazení a zmírnit jeho negativní příznaky. Účinek se projeví tehdy, pokud jste Céčko užívali již před nachlazením (a tedy ve stravě nebo v doplňku). Dohánět deficit Céčka až po propuknutí nachlazení nemusí být účinné. Proto má smysl užívat doplňky a hlavně konzumovat zdravé potraviny pořád v rámci prevence.

Céčko pomáhá zmírňovat tělesné záněty (zejména zánět plic a dýchacích cest). Najdete ho hlavně v ovoci a zelenině (šípek, rakytník, citrusy, brambory, rajčata, papriky, papája, brokolice, černý rybíz, jahody, květák, špenát, kiwi, brusinky, plody kopřivy). Jezte pestře a čerstvě.

Vitamín D

Déčko pomáhá tělu udržet optimální hladinu vápníku a fosforu v krvi. Déčko tělu dodáte hlavně pobytem na slunečním světle a to minimálně 15 a více minut denně.

Déčko se nachází ve stravě velice málo (hlavně v mořských plodech, cereáliích a semínkách), takže jako jeden z mála vitamínů má smysl jej užívat i v doplňcích. Ochrání vás před infekcemi dýchacích cest.

B-komplex (soubor vitamínů skupiny B)

Pro imunitu je nejdůležitější vitamín B6, ale vitamíny skupiny B bychom měli přijímat jako komplex všech osmi.

Konzumujte maso, sýry, celozrnné pečivo a semínka, luštěniny, ořechy a kvasnice.

Pozor, Béčko je háklivé na vaření a mražení, takže se potraviny snažte co nejméně upravovat. Dbejte na čerstvost a pestrost.

Minerální látky pro podporu imunity

Zinek

Zinek pomáhá zkrátit dobu nachlazení, tlumí bolest v krku a kašel, uleví ucpanému nosu a celý průběh nachlazení díky němu zvládnete rychleji a snesitelněji.

Zinek se podílí na produkci t-lymfocytů, které dále vyvolávají reakci organismu proti infekcím. Zinek je samozřejmě nejprospěšnější přijímat ve stravě. Pokud si vyberete doplněk se zinkem, užívejte ho hned jak začnou příznaky nachlazení (mějte jej ideálně vždy po ruce). Pozor na doporučenou dávku (15–25 mg), kterou s doplňkem lehce přesáhnete.

Zdrojem zinku jsou mořské ryby a plody (mušle, ústřice a krevety), semínka, hovězí maso (hlavně vnitřnosti), mléčné výrobky.

Železo

Nedostatek železa prokazatelně oslabuje imunitní schopnosti. Je potřebné jíst maso, drůbež a ryby, luštěniny, semena a ořechy a košťálovou zeleninu. Tyto potraviny je dobré konzumovat s ovocem a zeleninou s obsahem vitamínu C. Céčko pomáhá železu lépe a vydatněji se vstřebat do organismu.

Probiotika pro pevnou imunitu

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které ovlivňují kondici střevní mikroflóry (střevní mikrobiom), kde se nachází veliká část buněk imunitního systému. Zajišťují, že ve střevech nebude příznivé prostředí pro choroboplodné zárodky, které by imunitu narušovaly zevnitř.

Sice se nacházejí ve střevech, ale mají příznivý vliv i na nižší riziko infekcí dýchacích cest a pomáhají k rychlejšímu vyléčení nemocí.

Probiotika najdete hlavně v kysaných mléčných výrobcích, a dále v kvašených potravinách jako kysané zelí, nakládané okurky, kimchi, kombucha, nakládaná zelenina, ale i víno.

Nenasycené mastné kyseliny a aminokyseliny

Dále je důležité konzumovat dostatek nenasycených mastných kyselin. Jsou potřebné pro tvorbu látek, které se účastní imunitních reakcí. Omezují vznik dlouhodobých zánětů, tiší alergické reakce. Najdete je v rybách a rybím tuku, chia semínkách, vejcích a vlašských ořeších. Některé moderní potraviny jsou o ně obohacené (fortifikace potravin), i když je běžně neobsahují.

Poslední látkou jsou aminokyseliny. Jde o stavební prvky bílkovin. Pro správné imunitní reakce organismu jsou potřebné látky bílkovinné povahy, takže příjem aminokyselin je nezbytný.

Najdete je ve všech potravinách s obsahem bílkovin (proteinů), a tedy v mase, mléce a mléčných výrobcích, vejcích, luštěninách a obilovinách.

POZOR, lidé, kteří nejedí živočišné produkty, mají velice nedostatečné složení jídelníčku (vegani, částečně vegetariáni). To oslabuje imunitní systém, kvůli čemu příznivci těchto rizikových výživových směrů mnohem častěji trpí nachlazením.

Dlouhodobě mohou vést ke chronickým nemocem a problémům zbavit se jich. Jídelníček má být pestrý, takže neexperimentujte s vyřazováním prospěšných potravin.

Vítěz řebříčku, směs Blendea SUPERBOOST, obsahuje celé sušené a mleté plody. Díky tomu si uchovává nejvyšší možný obsah vitamínů a minerálů ve své přirozené podobě, a tedy pro tělo nejlépe vstřebatelné a využitelné látky. Objednejte ji a do 48 hodin je u vás.

Podpora imunity a často kladené otázky FAQ

Proč imunita slábne, co jí přesně oslabuje a jak jí přirozeně a bezpečně posílit?

Jak mohu rychle, bezpečně a přirozeně posílit imunitu bez doplňků?

nekuřte a nepijte alkohol
jezte hlavně zeleninu, kvalitní maso, kysané mléčné výrobky, luštěniny, ořechy a semena
– pravidelně cvičte
– udržte si zdravou váhu
– dostatečně a vydatně spěte
– dodržujte správnou hygienu, abyste zabránili styku s bakterií či virem (mytí rukou, denní výměna oblečení, větrání, výměna ložního prádla a pod.)
– noste roušky, pokud si to situace vyžaduje

Které potraviny jsou vhodné pro podporu imunity?

Hlavně ty se zvýšeným obsahem vitamínů. Můžete je jíst denně i pokud užíváte doplňky pro podporu imunity.
– citrusové ovoce
– tlustostěnné červené papriky
– brokolice
– cibule, česnek, kurkuma a zázvor
– špenát
– bílý jogurt
– mandle a slunečnicová semínka
hlíva a medicinální houby
– zelený čaj
– papája a kiwi
– mořské plody

Které potraviny oslabují imunitu?

Tyto skupiny potravin narušují a oslabují imunitní odpověď organismu. Tělo je tak méně schopné a slabější poradit si i s běžnými bakteriemi a viry:
– slazené perlivé limonády
– zpracované potraviny, polotovary, mražené a hotové potraviny, trvanlivá jídla, konzervy a pod.
– potraviny a nápoje s vysokým obsahem cukru, tuku a soli (konzervy, snacky, laskominy, koláče, sladká trvanlivá pečiva) – všechny patří mezi známé nezdravé potraviny a oslabují imunitu
– alkohol

Které nápoje přirozeně posílí imunitu?

Nápoje můžete pít i v kombinaci s doplňky pro podporu imunity. Jde hlavně o zdravé šťávy s bylinkami. Kombinujte je, odšťavujte nebo mixujte do smoothies.
– pomeranč, grapefruit a další citrusy
– jablko, mrkev a pomeranč
– řepa, mrkev, zázvor a jablko
– rajče + bazalka, tymián, petrželová nať
– kapusta, rajče a řapíkatý celer + bazalka
– jahody a kiwi
– jahody a mango
– meloun a máta

Skutečně fungují doplňky (směsi, tobolky, prášky, kapky, čaje, pilulky, tinktury) pro podporu imunity?

Tyto výrobky mají za cíl zrychlit imunitní odpověď organismu na hrozby (viry, bakterie). Pokud se do organismu dostanou, dovede s nimi rychleji bojovat a porazit je. Zahubí je rychleji, než bez látek, které doplňky (nebo dostatečná strava a životospráva) obsahují.

Co přesně si mám představit pod pojmem posílení imunity?

Posílení (podpora) imunity pomáhá tělu bojovat s infekcí. Pokud pravidelně necvičíte a neotužujete se, je vždy vysoká pravděpodobnost, že se nachladíte. Pohyb a dostatečný spánek produkují v těle chemikálie prospěšné pro imunitu.

Jaké jsou příznaky oslabené imunity? Jde pouze o kašel či rýmu?

– máte studené končetiny a je vám zima i když jste v teple
– jste častěji ve stresu a špatně jej zvládáte
– máte trávící potíže
– máte zpomalené hojení ran a špatně se doléčují
– máte časté záněty a infekce
– jste neustále vyčerpaní

Jak se mohu ochránit před viry?

– jezte ovoce, zeleninu a celá zrna
– cvičte aspoň 45 minut denně 3x do týdne
– spěte dostatečně
– myjte si často ruce a používejte antibakteriální gel
– nechte se očkovat
– udržte si optimální váhu

Pomohou mi vitamíny s podporou imunity?

Pokud je strava chudá na vitamíny, má smysl zařadit vitamínový doplněk, aby tělu vitamíny nescházely.
Je však dobře dokázáno, že nadměrné dávky a předávkování vitamíny (hypervitaminóza) imunitu naopak oslabují a tělu škodí.
Pro imunitu je důležitý hlavně vitamín B6, C a E. Tělo je ale schopné denně přijmout pouze dané množství těchto vitamínů. Doplňky, které obsahují příliš vysoké množství, tělo bez užitku vyloučí a platíte tak zbytečně za něco, co nevyužijete. Zaměřte se na příjem vitamínů ve stravě nebo na doplňky z celých plodů, které neobsahují až zbytečné dávky vitamínů.

Jak mohu otestovat, zda mám silnou imunitu?

Přesná data zjistí až lékař imunolog. Testy zahrnují krevní rozbor. Ten určuje, zda je v krvi dostatek imunoglobulinů, hladiny krvinek a buněk imunitního systému, které bojují s infekcí. Abnormální počty některých buněk mohou prokázat poruchu imunitního systému. Doma toto ale nelze zjistit.

Škodí imunitě cukr?

Nadmíra, ale i nedostatek cukru škodí pravděpodobně tím, že kvůli němu nejsou bílé krvinky schopné bojovat proti bakteriím a virům.

Proč se pokaždé nachladím?

Vyčerpání horečky, zvracení a nevolnost jsou často důsledkem nedostatku spánku, špatnou stravou, výskytem ve studeném prostředí (noc, klima) nebo i stresem a úzkostí. Tyto vlivy oslabují imunitu a organismus se rychleji a častěji nachladí.

Slábne imunita věkem?

Ano, imunitní systém slábne a starší lidé jsou mnohem náchylnější na nachlazení a další související nemoci.

Pomohou mi čaje posílit imunitu?

Ano, pijte hlavně zelený, černý a heřmánkový čaj. Obsahují prospěšné antioxidanty, které zrychlují imunitní odpověď organismu. Účinek je sice slabý, ale pokud čaje napevno zařadíte do pitného režimu, obsah prospěšných látek bude dostatečný. Výborné jsou také čaje s Echinaceou a bobulovitými plody.

Pomůže mi mléko posílit imunitu?

Ano, i mléko je dobré a neměli byste se jej vzdávat ani v dospělosti. Je to zdravá potravina. Obsahuje probiotika (prospěšné bakterie, které se podílejí na imunitě), vitamín D (bez kterého je obranyschopnost slabá) a imunoglobuliny (protilátky).

Je vitamín C tak dobrý na imunitu, jak se nás reklamy snaží soustavně přesvědčovat?

Ano, je vhodné během nachlazení jeho příjem zvýšit, ale opět dbejte hlavně na zeleninu a ovoce. I vitamínem C v pilulkách se lze předávkovat. Navíc tato forma je pro tělo méně přirozená, než ve stravě.

Je spánek dobrý pro silnou imunitu?

Ano, spánek regeneruje tělo včetně procesů v něm, a tedy i obranyschopnost. Během spánku imunitní systém uvolňuje cytokiny, které tělo potřebuje pro boj s infekcí a zánětem. Nedostatek spánku snižuje počet cytokinů.

Posiluje se moje imunita během nachlazení?

Pravděpodobné ano, ale je potřeba více výzkumů. Dítě vystavené nachlazení má v životě obvykle silnější imunitu a je nižší riziko, že bude nachlazené v pozdějším věku.

Které sporty a aktivity podpoří imunitu nejlépe?

Doporučeno je aspoň 30 minut sportu 3x týdně. Chůze jízda na kole, plavání, jóga a či jiné kondiční cvičení.

Mohu pro lepší imunitu užívat vitamín C denně?

Bezpečná denní dávka vitamínu C pro dospělé je 65 až 90 miligramů. Zvýšené množství nedoporučujeme. Hlídejte si obsah Céčka ve svém doplňku pro podporu imunity.

Které byliny posílí imunitu?

Máta, oregano, šalvěj, bazalka, fenykl, rozmarýn, kozinec.

Co je to imunitní systém?

Zdravý imunitní systém lze popsat jako velmi dobře organizovanou armádu buněk a látek, jejímž hlavním cílem je obrana organismu před bakteriemi a viry.
Silná obranyschopnost má vynikající paměť. Útočníky si pamatuje a při příštím útoku se brání mnohem lépe a rychleji (tzv. imunitní odpověď organismu).

Proč imunita slábne?

Primárně jde o nesprávnou životosprávu a nezdravou stravu se zlozvyky. Dále pak slábne kvůli špatné psychice, kde hraje roli stres, úzkost a mentální vyčerpání. Vinu nese i aktuální životní prostředí a jeho znečištění. Všechny vlivy imunitu oslabují a ta nás proto chrání méně a méně. Je potřeba imunitu podpořit.

Který lékař mi pomůže posílit imunitu?

Zajděte přímo za imunologem nebo se k němu nechte doporučit svým praktickým lékařem.

Jak posílit imunitu u dětí?

Naprosto stejně, jako u dospělých. Zdravá strava, správný pitný režim, pohyb, otužování a odpočinek. Nedovolte dětem jíst a pít sladkosti a slazené nebo energy nápoje, které imunitě škodí. Jezte zdravě celá rodina.
Doplňky pro podporu imunity jsou obecně vhodné až od 3 let a pouze poloviční dávky. Vždy studujte etikety.

Jak posílit imunitu po antibiotikách?

Je důležité zvýšit obsah prospěšných bakterií v trávícím traktu. Jezte a pijte kysané mléčné výrobky, nakládanou zeleninu a kvašené ovoce, ocet, kombuchu.

Co znamená „přírodní posílení imunity“?

Je to správný jídelníček a zásady zdravé životosprávy. Přírodní posílení je bez léků, extraktů a synteticky vyrobených látek.

Podpořte imunitu přírodně, přirozeně a bezpečně vítěznou směsí Blendea SUPERBOOST

SUPERBOOST splňuje kritéria zdravé, spolehlivé a bezpečné potraviny bez těžších technologických zásahů.

1 balení vydrží na výrobu 20ti dávek chutného, exotického nápoje. Je vhodný jak pro vás, tak pro celou rodinu.

Výrobce doporučuje denní užívání, ale nápoj lze pít i obden nebo každý 3tí den v rámci doplnění látek pro podporu imunitního systému.

Balíček dostanete do 3 dnů. Nezapomeňte na slevový kód sleva10 pro slevu 10 % z celé vaší objednávky.

Klikněte a čtěte o všech prospěšných účincích imunitní směsi Blendea SUPERBOOST. Do 48 hodin může být u vás.
5/5 - (1 vote)
Blendea SUPERBOOST - vítězná směs pro podporu imunity
 • 100%
  Podpora imunity, urychlení léčby a prevence nachlazení - 100%
 • 90%
  Cena (naprosto adekvátní kvalitě a účinkům) - 90%
 • 100%
  Kvalita použitých složek (čistě rostlinný původ) - 100%
 • 100%
  Bezpečnost užívání a dávkování (rychlé, nenávykové, jednoduché, příjemné) - 100%
 • 80%
  Chuť a vůně (ovocno-exoticko-pikantně zajímavá) - 80%
 • 100%
  Výživové hodnoty (šetrně zpracované rostlinné složky s maximem živin a prospěšných látek) - 100%
 • 75%
  Výdrž balení (mohlo by být větší) - 75%
 • 100%
  BIO kvalita (všechny složky) - 100%
 • 100%
  Ekologické pěstování, dohledatelný původ složek, EKO filosofie značky Blendea) - 100%
 • 98%
  Aktuální důvěra ke značce Blendea (podle portálu Heuréka.cz) - 98%
94%

Blendea SUPERBBOST - směs pro přípravu imunitního nápoje

Výborně zvolené složky s prokazatelným vlivem pro podporu imunity,
snižuje záněty v těle,
urychluje imunitní odpověď organismu, který se tak rychleji vyrovná s viry, bakteriemi a toxiny,
předchází nachlazení,
používá pouze celé sušené plody a koření zachovávající si plnohodnotný obsah prospěšných látek,
neobsahuje přídatné látky, barviva, aromata, zahušťovadla ani konzervanty,
naprosto čistá, moderní a imunitě prospěšná potravina.

Sending
Your rating:
User Rating 0% (0 votes)
0.0%
Comments Rating 0% (0 reviews)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sending
Your rating:

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..