Smoothie z granátového jablka pro posílení imunity (RECEPT)

Také se vám těžko vstává z postele, když se probudíte do mlžného podzimního rána? Vyzkoušejte smoothie z kiwi a granátového jablka, které vás nastartuje do nového dne a dodá potřebné množství energie na celé dopoledne. Přidejte také lžičku Blendea SUPERGREENS pro posílení imunitního systému a umocnění celkového vlivu na zdraví.

smoothie z granátového jablka a kiwi

Granátové jablko pod tvrdou a hořkou slupkou ukrývá až 600 šťavnatých semínek.

 

Smoothie z granátového jablka pro posílení imunity

 • Doba přípravy: 10 minut
 • Náročnost: lehká
 • Množství: 2 porce

 

Ingredience na 2 porce:

 • 2 kiwi
 • granátové jablko
 • 2 mandarinky
 • jablko
 • 2 lžičky chia semínek
 • lžička lněného semínka
 • lžička Blendea SUPERGREENS
 • voda na dolití

 

Postup přípravy:

Granátové jablko rozřízněte na díly, vnitřek vyloupejte a vhoďte do mixéru. Přidejte pokrájené kiwi, které jste zbavili slupky. Přihoďte dílky mandarinek, kusy jablka a nakonec chia a lněná semínka.

Nakonec přidejte lžičku Blendea SUPERGREENS a zalijte vodou. Celou směs důkladně rozmixujte a nalijte do připravené sklenice.

Blendea účinky

 

smoothie na imunitu s kiwi a granátovým jablkem

Kiwi pomáhá proti únavě a zlepšuje soustředění.

 

Účinky použitých surovin

Granátové jablko nabudí imunitní systém

Voňavé a šťavnaté granátové jablko si zpravidla dopřáváme pouze výjimečně, například o Vánocích anebo na dovolené v teplých krajinách. A to je škoda. Plod granátovníku totiž obsahuje celou řadu prospěšných látek, které pomáhají proti zdravotním obtížím. Najdeme v něm vitamíny skupiny B, velké množství sodíku, draslíku a vlákniny a spoustu dalších vitamínů a minerálů.

Díky tomu lze granátové jablko zařadit mezi superpotraviny. Jako velmi efektivní antioxidant zabraňuje škodlivému působení volných radikálů a dalších toxických látek. Zároveň dokáže pořádně nabudit imunitní systém a zlepšit zažívání a trávení. Kromě toho udržuje cévy v dobré kondici a reguluje krevní tlak.

smoothie z granátového jablka

Granátové jablko roste především ve Středomoří. Nezapomeňte ho na dovolené ochutnat přímo ze stromu.

TIP! Při koupi granátového jablka si vybírejte pouze kusy, které jsou krásně červené, lesklé a s hladkou slupkou. Vyhněte se plodům, které jsou seschlé, pomačkané, nahnědlé a poškozené.

 

Kiwi je zásobárna energie a vitamínu C

Hledáte ingredienci do smoothie plnou vitamínu C, ale citrusy už se vám omrzely? Doporučuji vám kiwi. Toto malé ovoce obsahuje doporučenou denní dávku vitamínu C pro dospělého člověka a patří tak mezi jeho nejbohatší zdroje. Navíc dokáže rychle dodat velké množství energie. Kvůli tomu si ho oblíbili vrcholoví sportovci.

Kiwi přirozeně podporuje látkovou výměnu a zrychluje metabolismus a zároveň dodává tělu potřebné živiny a zabraňuje zácpě. Také chrání srdce a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Do receptu nepoužívejte tvrdé kiwi, ale takové, které je měkké a sladké.

Granátové jablko i kiwi jsou ideální ingredience pro posílení imunitního systému, které je na podzim tolik potřebné. Doplňte je ještě směsí zelených superpotravin Blendea SUPERGREENS. Zelený ječmen, mladá pšenice, chlorella a spirulina v BIO kvalitě mají kromě pozitivního působení na imunitu celou řadu zdravotních benefitů.

Balení Blendea SUPERGREENS vám vydrží až na 30 receptů. Blendeu objednávejte ZDE. Stáhněte si ZDARMA na mail nový e-book Moje Blendea s recepty a tipy pro zdravé stravování!

Blendea účinky

 

Ochutnejte také další smoothies!podzimní smoothie

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..