Deštivé cvičení na doma. Počasí není překážka!

Minule jste si přečetli motivující článek o cvičení na dvorku, zahradě i v parku. Tak rádi byste se jím motivovali, jenomže zrovna dnes to určitě nepůjde. Venku se čerti žení, padají trakaře, prší jak z konve a ven by člověk ani psa nevyhnal, jak se říká.

Pokud je vaše chuť na cvičení nepřekonatelná nebo nechcete zanedbat pravidelný trénink, nic vám nebrání. Za nepříznivého počasí můžete navštívit posilovnu, nebo si zacvičte doma. Není nic jednoduššího. Jednou za čas to zvládneme i bez slunce.

deštivé počasí

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

I takový pohled z okna se nám v létě naskytne. Nezoufejte, vytáhněte podložku a dejte se do cvičení doma!

 

TIP NA DOMÁCÍ CVIČENÍ: Seřadila jsem TOP 10 pomůcek pro cvičení celého těla nebo problematické části. Ušetříte za trenéry a permanentky. 

 

Jak cvičit doma?

Nepříznivé počasí zhatilo plány na jakékoliv aktivity venku. Odsunuli jste gauč, abyste si udělala prostor na cvičení. Připravila jste si cvičební podložku a případně i další pomůcky na cvičení. Překonala jste pocit “dnes nic dělat nebudu, venku je hnusně”, a oblékla jste si sportovní oblečení. A co teď? Teď máte hned několik možností.

 

Pusťte si video!

Cvičení podle videí je zcela určitě nejjednodušší cvičení doma. Nemusíte nad ničím přemýšlet a řešit tréninkový plán. Instruktor a tvůrce videa vám vysvětlí vše potřebné, ukáže cviky a bude za vás i počítat. Když nebudete moct, stačí video na pár sekund pozastavit a odpočinout si. Samozřejmě je důležité vybrat si správné video.

Na internetu se denně objevují desítky, ne-li stovky a tisíce videí se cvičením doma, v posilovně i venku, a jsou neskutečně pestrá. Chcete posilovat? Zvolte video s posilovacími cviky. Rádi byste si zkusili jógu nebo jiný druh východního cvičení? Není problém.

Co takhle vysoce intenzivní trénink HIIT, který je v současné době hodně populární? Na internetu najdete cokoliv, stačí hledat.

 

VIDEO: HIIT trénink pro dvojice na doma. 

 

Ideální je, pokud si vyberete styl cvičení, který vám vyhovuje, a najdete si stránky nabízející nové a nové tréninky. Některé jsou zadarmo, jinde za členství a přístup k videím a informacím zaplatíte pár korun. V každém případě vás to vyjde levněji než permanentka do fitka a získáte zdroj cenných informací online, které vám při hubnutí velmi pomohou.

Níže najdete pár tipů na stránky zabývající se online cvičením a posilování a vždy nabízí i něco navíc:  

Líbí se vám jóga? Zacvičte si ji doma! Na kanálu StillOnTheWay, ať už být stále na cestě znamená cokoliv, najdete lekce jógy nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé.

 

VIDEO: JÓGA 1.TÝDEN – Začátečníci

Hledáte inspiraci na cvičení doma? Zkuste Rutina.cz! Čeká na vás spousta tréninkových plánů pro začátečníky i pro pokročilé, zdravých receptů a dalších “hubnoucích” rad. Pokud se vám autorka Maruška a její web zalíbí, těšit se můžete na velmi příjemný rozhovor, který pro vás chystáme na 29. června!

 

VIDEO: Posilování celého těla pro pokročilé

Online “živé” tréninky s trenéry nabízí Onlinefitness.cz. Stačí si zaplatit členství na 30 až 365 dní (249-1 990 Kč) a každý den si můžete naživo s některou ze zkušených trenérek a trenérů přímo z vašeho obýváku. Onlinefitness.cz denně přenáší z nahrávacího studia živé fitness lekce. Zacvičit si můžete dle plánovaného rozvrhu, ale jednotlivá videa jsou přístupná až do půlnoci následujícího dne.

 

VIDEO: Chceš zpevnit především svůj zadek, břicho a stehna?

 

Spousty cvičebních videí zdarma najdete také na stránkách Fithall.cz a samozřejmě na na youtube.cz.

Najděte si vlastní tréninkový plán na míru

Videa jsou skvělá věc, ne každého však cvičení podle videí baví. V takovém případě si můžete připravit jednoduchý vlastní tréninkový plán, kterým si procvičíte celé tělo za pár minut. Pokud nevíte, jak na to, spousty informací najdete opět na internetu. Nebo se můžete poradit s osobním trenérem ve vašem fitness centru. Ten vám jistě ukáže pár vhodných cviků.

Skvělým zdrojem informací a inspirace jsou například stránky Cvičení-doma.cz. Zde najdete nejen informace o cvičení a zdravé výživě, ale také konkrétní tréninkové plány pro ženy i muže, pro začátečníky i pokročilé. Nejedná se o videa! Cvičit můžete podle plánu, nebo si trénink můžete upravovat a přizpůsobovat dle svého (např. zvýšit počty opakování, nahradit cvik těžší variantou apod.).

TIP NA TRÉNINKOVÝ PLÁN NA HUBNUTÍ DOMA! Rozhodli jste se zhubnout a našli jste si čas na cvičení doma? Příklad tréninku určeného přímo na hubnutí najdete například na stránkách Painandgain.cz.

Výborné články na téma hubnutí, posilování, cvičení a zdravá výživa najdete také na stránkách Domácíposilovna.cz. Stránky obsahují nejen inspirující články, ale také seznam a popis různých cviků a velmi motivující tréninkovou výzvu pro každý den. Pokud si nevíte rady s tím, co a kdy jíst, právě zde na váš čeká denně nový zdravý jídelníček.

pomůcky pro domácí cvičení

Při cvičení doma se vám budou hodit základní pomůcky jako podložka, gymnastický balón, pružné pásy, činky a desítky domácích pomůcek

 

Rada na závěr? Nezapomínejte na strečink

Před vlastním cvičením se vždy nezapomeňte důkladně zahřát. Máte-li doma trenažér, zaběhejte si na něm cca 5 až 10 min. Pokud ne, zaběhejte si na místě, zaskákejte si švihadlem, udělejte pár opakování “panáka” apod. Teprve poté začněte s posilování, jógou, TRX či jakýmkoliv dalším cvičení. Zejména na konci cvičení nikdy nezapomínejte na strečink, který je důležitý nejen pro regeneraci svalů a lepší flexibilitu, ale i jako prevence před zraněním.

Cvičit a sportovat bychom měli především pro radost z pohybu, nikoliv nutnost. Hezčí a pevnější postava a lepší fyzická kondice jsou samozřejmě příjemné benefity, které nás neustále motivují a ženou vpřed.

TIP NA DOMÁCÍ CVIČENÍ: Seřadila jsem TOP 10 pomůcek pro cvičení celého těla nebo problematické části. Ušetříte za trenéry a permanentky. 

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ SPORTY A HUBNOUCÍ AKTIVITY

VAŠE IDEÁLNÍ TEPOVÁ FREKVENCE
PLAVÁNÍ A HUBNUTÍ
CVIČENÍ NA DOMA
BĚH A HUBNUTÍ
TABATA
HUBNUTÍ A SEX
NEJLEPŠÍ HUBNOUCÍ CVIČENÍ
HUBNUTÍ PO PORODU
CHŮZE A HUBNUTÍ

 

5/5 - (1 vote)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..