Trenažéry pro domácí hubnutí + tipy jak vybrat

Ne každý je natolik nadšený sportovec, aby trénink na čerstvém vzduchu absolvoval za každého počasí. Zatímco venku se čerti žení, že by člověk psa ven nevyhnal, vy déšť pozorujete se zachmuřeným výrazem, jelikož vám právě přerušil aerobní trénink, na který jste se tolik těšili.

A je jedno, zda jste plánovali svižnou procházku, běh, in-line brusle nebo projížďku na kole. Váš plán vinou počasí vzal za své a co teď?

Možností, jak plánovaný aerobní trénink nahradit, se nabízí hned několik. Můžete bleskurychle změnit plány a vyrazit například do oblíbeného fitness centra na nějakou aerobní lekci. Nebudete-li mít náladu na větší množství lidí nebo vás v nabídce nezaujme žádná lekce, můžete si zacvičit doma. A právě pro tyto případy je nejlepší mít doma vlastní trenažér.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

AEROBNÍ TRÉNINK PÁLÍ TUKY! Zjistěte, které pohybové aktivity jsou pro pálení tuku nejlepší v článku 7 pohybových aktivit, při kterých zaručeně zhubnete.

elipticke_trenazery

Trenažéry se vyrábí i pro domácí použití

TIP NA DOMÁCÍ CVIČENÍ: Seřadila jsem TOP 10 pomůcek pro cvičení celého těla nebo problematické části. Ušetříte za trenéry a permanentky.

Nemáte čas na posilovnu? Pořiďte si trenažér!

Domácí trenažér je ideální pomůckou pro všechny aktivní lidi, kteří si přejí sportovat, kdykoliv se jim zachce. Pomáhá udržet fyzickou kondici, zpevnit postavu i shodit nějaká ta kila. Na výběr je několik různých typů – stepper, rotoped, eliptický, běžecký a případně i veslovací trenažér.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Každý je trochu jiný, co se týče velikosti, způsobu používání i jeho působení. Nemluvě o tom, že na trhu jsou desítky různých výrobců a trenažéry se tak mohou lišit i kvalitou a cenou. Nevyplatí se příliš šetřit a do trenažéru raději investujte více peněz než málo. Vězte, že kvalitní trenažér déle vydrží.

Při výběru domácího trenažéru berte v potaz:

  • oblíbenou pohybovou aktivitu (běh, kolo apod.)
  • nároky na prostor
  • finanční možnosti
  • hlučnost stroje

NECHTE SI PORADIT! Redaktorka z časopisu Dieta si cvičení na trenažéru vyzkoušela na vlastní kůži. V článku Kardio trénink – vyzkoušeli jsme za vás čtyři stroje, které pomáhají s hubnutím, se dozvíte, jak jednotlivé trenažéry fungují, a který je nejlepší právě pro vás.

Stepper, rotoped, běžecký nebo eliptický trenažér?

Steppery jsou pro domácí aerobní trénink zacílený na hubnutí vhodné nejméně. Na rozdíl od profesionálních strojů nemají téměř žádné nastavení, obzvláště to platí pro ministeppery. Ty sice nezaberou téměř žádné místo, ale aerobní efekt je téměř nulový. Neumožňují pořádný rozsah pohybu a zátěž nelze nijak regulovat. Jejich výhodou jsou nízké nároky na prostor a nižší ceny.

Další volba padá na rotoped. Levnější modely se dají sehnat již za pár tisíc korun, jsou tiché, mají plynulý chod a umožňují řadu nastavení, co se zátěže týče. Je vhodný zejména pro osoby, které trpí zdravotním problémy například s klouby. Jeho účinek na celé tělo je omezený, jelikož člověk převážnou část tréninku “prosedí”.

kloubus

Mnohem lepší volbou je eliptický nebo běžecký trenažér. Oba typy zatěžují při cvičení celé tělo od hlavy až k patě. Běžecký trenažer je výrazně dražší, zabere nejvíce místa, levnější modely bývájí hlučnější a navíc není vhodný pro každého.

Pro domácí využití jsou nejvhodnější eliptické trenažéry. Prostorově jsou méně náročné než běžecký trenažér, stojí méně a nezatěžují problematické části těla – klouby. Většina modelů umožňuje různá nastavení zátěže a intenzity cvičení.

Pohyb je jednoduchý a přirozený, nenamáháte při něm klouby a má pozitivní vliv nejen na  linii, ale i na kardiovaskulární systém. Cvičení na eliptickém trenažéru je jednoduše prospěšné ve všech směrech.

TIP: Proč byste měla pít kefír každý den i při snaze zhubnout?

elipticky_trenazer

Eliptický trenažér je skvělý pro aerobní cvičení

JAK SE PŘIMĚT KE CVIČENÍ NA TRENAŽÉRU? Pokud vám připadá cvičení na trenažéru nudné a nezábavné, zkuste svou pozornost odlákat jinam než k (ne)ubíhajícím minutám. Já osobně si při cvičení na trenažéru pouštím nějaký oblíbený seriál a 40 minut mi tak uběhne, ani nevím jak. A navíc se těším nejen na další díl seriálu, ale i na samotný trénink.

5 tipů, jak si vybrat domácí trenažér

Pokud si nejste jistí, který z trenažérů je pro vás ideální, zaskočte si do posilovny. Vyzkoušejte každý po dobu několika minut a nechte si poradit od trenéra, jak na něm nejlépe cvičit. Při výběru konkrétního stroje nemyslete pouze na svou peněženku. Kvalitní trenažér by měl splňovat několik kritérií, proto jsme si pro vás připravili následujících 5 rad, které vám výběr usnadní.

  • Kdo bude trenažér užívat

I jednotlivé druhy trenažérů mají různé modely. Některé jsou určené pro běžné sportovce, jiné pro profesionály. Zatímco levnější model postačí mamince na mateřské, která si udržuje linii, úplně odlišný potřebuje aktivní sportovec, který jej bude používat i každý den.

  • Pozor na váhové omezení

Toto je velmi důležité kritérium! Každý stroj má nějaké váhové omezení. Je velký rozdíl, zda  stroj plánuje používat žena vážící 60-70 kg nebo muž s váhou nad 100 kg. Lepší trenažéry “snesou” až 120 kg. Vždy je vhodnější počítat s rezervou. Osoba vážící 120 kg by proto měla volit stroj s vyšší nosností alespoň o 10 kg.

VIDEO: Jak cvičit na eliptickém trenažeru + trénink pro rozehřátí. 

  • Záruční doba a servis

Trenažér nestojí pár korun a jistě si přejte, aby vám vydržel co nejdéle. Dle zákona musí záruční doba činit 24 měsíců. Někteří výrobci si za svými výrobky stojí a nabízí i delší záruku. V takovém případě je potřeba počítat s vyšší cenou. Za kvalitu se holt platí.

Trenažér si domů v kabelce neodnesete. Jaké možnosti vám prodejce nabízí? Je součástí služeb doprava až domů? Kdo stroj sestaví a případně i zapojí? I takové služby hrají při koupi trenažéru významnou roli.

  • Technické parametry

Trenažér může mít různou podobu, různé zpracování a různé parametry. To vše ovlivňuje jeho ovládání, hluk a především životnost. Nejlepší jsou trenažéry, které namáhané kloubní spoje řeší pomocí průmyslových ložisek. Nejméně vydrží kluzná pouzdra používaná u levných strojů. S tím samozřejmě souvisí cena.

  • Měření tepové frekvence a dalších údajů

Trenažéry na domácí použití měří rozličné údaje, které se vám při cvičení budou hodit. Jedná se především o měření tepové frekvence, díky čemuž budete schopni trénink přizpůsobit svým cílům. Trenažéry dále měří čas, uběhnutou/ujetou vzdálenost, počet spálených kalorií apod. Je pouze na vás, jaké údaje požadujete.

Dražší trenažéry umožňují připojení k PC. Díky tomu si můžete ukládat údaje o trénincích, analyzovat je, trénovat podle speciálních programů nebo změřit síly v on-line závodech.

beh_a_hubnuti

Pohyb je radost, hýbejte se!

Hýbejte se doma, venku i v posilovně

Trenažér je skvělý pomocník při hubnutí, udržování a zlepšování fyzické kondice, pokud se ovšem dokážete doma “dokopat” ke cvičení. Činit impulsivní řešení se v tomto případě nevyplácí a drahý a robustní věšák na oblečení opravdu nechcete.

Pro někoho je jednoduše lepší donutit se jí do posilovny, kde jej motivují další ostatní lidé. Za nás je důležité, abyste se pravidelně hýbali. Je pouze na vás, co si vyberete.

ČTĚTE A ZHUBNĚTE! Pro hubnutí jsou velice dobré nenáročné aktivity. Zde zjistíte, jak je to s hubnutím a během. Tenhle článek je zas věnovaný hubnutí a plavání. Hýbejte se!

NEJOBLÍBENĚJŠÍ SPORTY A HUBNOUCÍ AKTIVITY

VAŠE IDEÁLNÍ TEPOVÁ FREKVENCE
PLAVÁNÍ A HUBNUTÍ
CVIČENÍ NA DOMA
BĚH A HUBNUTÍ
TABATA
HUBNUTÍ A SEX
NEJLEPŠÍ HUBNOUCÍ CVIČENÍ
HUBNUTÍ PO PORODU
CHŮZE A HUBNUTÍ
4.7/5 - (6 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..