Jak zhubnout v obličeji? Sbohem dvojité bradě!

Ženy nestále bojují s kily navíc. Trápí je špíčky na bříšku, silnější stehna či větší zadeček. To však nejsou jediná místa, která dokáží nás ženy pořádně potrápit.

Své vědí ty, kterým se při pohledu do zrcadla nelíbí baculatější tváře, dvojitá brada či celkově oteklý obličej. Na rozdíl od zbytku těla však obličej nezakryjeme oblečením. Svému okolí jej vystavujeme neustále. Naštěstí i s tímto problémem lze něco udělat.

Jak zhubnout v obličeji?

Obličej lze zeštíhlet, ale bez patřičné dávky trpělivosti a změn v životě se dobrých výsledků nedočkáte stejně jako u celkového hubnutí. Základ je však stále stejný a spočívá v kombinaci zdravé stravy a pravidelného cvičení.

Existují přímo konkrétní cviky a doporučení, která pomohou vylepšit či úplně odstranit dvojitou bradu a zeštíhlí baculatější tváře.

hezká tvář
Mít tak pěkné tváře a žádnou dvojitou bradu jako slečna na obrázku!

Příčiny oteklých tváří a dvojité brady

Podívejme se nejprve na nejčastější příčiny oteklého obličeje. Často stačí upravit životní styl a vyvarovat se nejobvyklejších chyb a štíhlejší obličej bez dvojité brady na sebe nenechá dlouho čekat.

Nejčastěji za oteklý obličej může nezdravý jídelníček obsahující hodně cukrů, tuků a soli.

ÚČINNÝ TIP:

Nehubněte pouze v obličeji, hubněte na celém těle. 

Vaši snahu urychlí a skvělé výsledky zaručí česká dieta KetoMix

KetoMix produkty

Příčiny oteklého obličeje:

  • vyšší příjem jednoduchých cukrů (sušenky, koláče, dorty apod.)
  • přebytek slaných jídel (brambůrky, instantní jídla, fast foody, nadměrné solení) – nadbytečný sodík na sebe váže vodu a výsledkem je oteklý obličej
  • časté pití alkoholických nápojů
  • málo pohybu
  • léky (antikoncepce, hormony apod.)
  • nedostačující, nepravidelný a krátký spánek
  • ponocování
  • genetika
kuchyňská sůl
Rády solíte? Možná právě hodně soli je příčinou oteklých tváří

VÍTE, ŽE dlouhodobě baculaté tváře a oteklý obličej nemusí být pouze důsledkem nezdravého životního stylu? Mohou také naznačovat vážnější zdravotní problémy jako nesprávné fungování štítné žlázy či cukrovku. Nateklost v oblasti krku a obličeje může vyvolávat i hormonální antikoncepce.

5 tipů pro efektivní hubnutí v obličeji

V předešlém odstavci jste pravděpodobné odhalili příčinu, proč zrovna vy musíte bojovat s oteklým obličejem, baculatými tvářemi či dvojitou bradou. Pozor na genetiku.

Pokud podobné rysy spatřujete i ostatních členů rodiny, může být váš boj opravdu náročný. Například za dvojitou bradou nemusí vždy stát nadváha. Je-li její vznik podmíněn geneticky, může se projevit už v mládí.

VÍTE, ŽE oteklá tvář a podbradek způsobuje chrápání? Přebytečná tkáň deformuje dýchací trubici a výsledkem je problematické dýchání, dušnost a chrápání. 

Změňte životní styl

Pokud vás trápí nadváha, začněte zhubnout. Úbytek váhy se brzy projeví i na obličeji. S úspěšným zhubnutím souvisí úprava jídelníčku a samozřejmě zařazení pravidelných pohybových aktivit.

Pijte vodu, nepijte rum

Alkohol bývá příčinou oteklého obličeje. Raději se mu vyhýbejte a vychutnejte si jej ve výjimečných okamžicích. Jedna sklenka dobrého vína tu a tam vám neublíží. Zato vody vypijte dostatečný množství každý den. Jedině dostatek vody dokáže vyrovnat přebytek sodíku.

VÍTE, JAK ALKOHOL KAZÍ HUBNUTÍ? Přečtěte si náš článek Alkohol – jak a proč škodí hubnutí?

Provádějte obličejovou gymnastiku

V případě obličeje nelze hovořit o cvičení jako takové. Cviky určené pro obličejové svaly jej pomohou zpevnit. Rovněž jsou skvělou prevencí před vznikem vrásek a nepěkné povislé kůže. Konkrétním cvikům na obličej se budeme věnovat hned v následujícím odstavci.

VIDEONÁVOD: Možná se zasmějete, ale tvářová gymnastika skutečně pomůže.

Triky s make-upem

Pokud máte baculatější obličej a “tlusté tváře” dané geneticky a nepomáhají žádné cviky ani zdravý jídelníček, můžete vyzkoušet triky kadeřníků a stylistů. Poradí vám vhodný účes zeštíhlující obličej a také to, jak pomocí správného make-upu upravit proporce obličeje.

Plastická chirurgie

Možnosti upravení proporcí obličeje samozřejmě nabízí i moderní plastická chirurgie v podobě liposukce, botoxových injekcí a jiných speciálních metod.

Některé metody jsou méně bolestivé a vyžadují krátkou rekonvalescenci. U jiných je hojení dlouhodobější. Samozřejmě jako u každé operace zde hrozí rizika a navíc není zadarmo. Každý zákrok je proto třeba si důkladně promyslet.

krásná žena
Správný make-up dokáže s obličejem udělat doslova divy

VÍTE, ŽE zadržování vody v těle dokáže zabránit draslík a vápník? Proto dbejte na dostatečný příjem těchto dvou důležitých minerálů. Draslík najdete například v sušených meruňkách a švestkách, banánech, bramborách, brokolici, květáku, máku, vlašských ořeších, kuřecím mase a také sardinkách. Vápník obsahují sardinky a mák, dále pak niva, ementál, smetanové sýry, vajíčka apod.

Cviky pro štíhlejší a pevnější obličej

Bagrujte čelistí  

Většího podbradku vás zbaví jednoduchý cvik. Ráno při probuzení, večer před spáním nebo kdykoliv budete sami vysouvejte spodní čelist dopředu a zpět.

Usmívejte se pořád

Široký úsměv nejen potěší, ale také posílí obličej.  Zvedněte koutky úst a alespoň 10x zopakujte. Tento cvik pomáhá zeštíhlet baculatější tváře.

Dlouze vyslovujte písmenka

V tomto případě hodně ale opravdu hodně pečlivě artikulovaně vyslovujte samohlásky a, e, i, o u. Nebo si rovnou nahlas přeříkejte celou abecedu.

Žvýkejte žvýkačky

Dopřejte si žvýkačku bez cukru po každém jídle. Prospějete svým zubům a zároveň důkladně procvičíte obličejové svaly.

Řvěte jako tygr

Tento cvik na tlusté tváře provádějte spíše o samotě, abyste nepolekali okolí. Otevřete ústa do široka, vyplázněte jazyk a vykulte oči. Zakřičte, co nejvíce dokážete.

Dotkněte se brady

Ještě jeden cvik na dvojitou bradu. Otevřete ústa a horním rtem se snažte dotknout špičky brady. Provádějte tento cvik několikrát denně a dvojitá brada se brzy stane pouhou vzpomínkou.

žvýkačky
Žvýkáním procvičíte mnoho obličejových svalů

Usmívejte se na svět kolem sebe..:)

Nikdo není dokonalý. Zatímco vaši kamarádku trápí baculaté tváře a vaše kolegyně si zoufá nad 2 kily navíc, vy sama byste si přála štíhlejší a delší nohy.

Nebudeme vás přemlouvat, abyste se měly rády takové, jaké jste. Myslete nejen na své proporce, ale také na své zdraví. Pracujte na sobě každý den. Ale především se usmívejte.

Společně s širokým úsměvem se vám nejen bude na svět hledět pozitivněji, ale také se zbavíte baculatých tvářiček.

PRVNÍ KROK KE ZDRAVÉMU STRAVOVÁNÍ A HUBNUTÍ – Smoothie recepty! Zkuste naše svěží a výborné receptury.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY O DIETÁCH A METODÁCH HUBNUTÍ

TOP 3 nejlepší a bezpečné diety, se kterými opravdu zhubnete
Nízkosacharidová dieta – jedna z mála chutných a bezpečných + ROZHOVOR s dietoložkou
Dieta podle Mačingové – přísná, ale rychlá a účinná
Bezezbytková dieta – střevo zůstává čisté + 8 RECEPTŮ
Dieta před kolonoskopií ulehčí celé vyšetření
Jaterní dieta zrevitalizuje oslabená játra
Dieta při průjmu – zbavte žaludek nepohodlí rychle + ROZHOVOR s dietoložkou
Ketonová dieta – zhubněte rychle pomocí KETÓZY
Dieta podle krevních skupin – sběratelé, pěstitelé a lovci
4/5 - (6 votes)

2 Komentáře

    • Lukáš Chládek 10.6.2020

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..