Ženská fitka 5. DÍL – TOP 5 „dance“ cvičení pro sexy prdelku a dobrou náladu

Tento článek nebude o mých osobních zkušenostech. Nejsem zrovna ten taneční typ. Spíš naopak. Tedy hudbu a tanec mám velice ráda, ale chybí mi hudební sluch a cit pro rytmus. S oblibou říkám, že mám absolutní hudební hluch. Jakákoliv taneční choreografie pro mě představuje dril, u něhož se zpotím více než při zvedání těžkých vah.

Skupinové taneční lekce však považuji za skvělý druh cvičení, i když se jim osobně z výše uvedených důvodů nevěnuji. Chápu, že ne každého láká zvedání činek, dřepování a opakování různých cviků neustále dokola.

Někteří lidé potřebují něco navíc, potřebují najít důvod, proč by je konkrétní aktivita měla nadchnout. Pro spoustu žen, ale i mužů je to právě tanec. Sexy postavu si na těchto lekcích můžete doslova vytančit. Třeba zumba je velmi oblíbené cvičení, které vás zbaví tukových zásob i špatné nálady.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Ženská fitka 5

Aerobní dance cvičení je spojením tance a fitness

Jít do posilovny nebo si jít zatančit? Pro spoustu žen je tanec jasná volba. Dance cvičení není pouhý tanec přinášející zábavu na pár minut. Dance cvičení je pečlivě promyšlená kombinace různých tanečních stylů s aerobními a fitness prvky, čím vzniká jedinečný styl aerobního cvičení, který pomáhá dosáhnout štíhlejší i pevnější postavy.

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Dobré lektorky se navíc postarají o to, abyste se na jejich lekcí neulejvali a pořádně se zapotili.

Na tanečních cvičeních je skvělé to, že jsou určeny pro všechny, nejen pro sportovní nadšence nebo profesionální tanečníky. V podstatě vás čeká klasická lekce, která vedle hlavní taneční části zahrnuje také důkladné zahřátí, protažení na začátku, posílení i závěrečný strečink. Rozdíl spočívá v tom, že se nebudete cítit jako v posilovně, ale spíše jako na taneční party.

PROČ LZE TANEČNÍ CVIČENÍ JENOM DOPORUČIT? Protože se jedná o jedinečnou kombinaci aerobního pohybu, který zároveň obsahuje posilovací cviky. Díky tomu je taneční cvičení velice efektivní při hubnutí a formování ženské postavy. Navíc se u toho skvělé pobavíte, zbavíte se stresu, zlepšíte si náladu, najdete si nové přátele a to vše zdravě bez alkoholu.

dance cvičení

Na dance cvičení se budete cítit jako na nejlepší taneční party svého života.

TOP 5 tanečních cvičení, které posílí a protáhnou tělo, rozproudí krev i zklidní mysl

Stejně jako existuje nespočet druhů tanců, existují i různé druhy tanečních cvičení. My se podíváme na více i méně známé styly. Určitě si mezi nimi najdete takový, který vás nadchne. Nečekejte žádný žebříček, ale stručný seznam cvičení, které lze najít v rozvrhu moderních fitness center určených primárně pro ženy a jejich potřeby.

Nechci, aby to vyznělo, že muži na takové lekce vůbec nechodí. Právě naopak. Ženy v této oblasti sice vedou, ale ani mužští instruktoři nejsou výjimkou. Některé ženy nedají na mužské lektory dopustit. Jsou nejen vynikajícími tanečníky, ale ještě lépe se na ně kouká 😉 Tyto články však primárně cílí na ženy.

MÁTE UŽ SVOJE OBLÍBENÉ FITKO? Pokud ne, sepsala jsem 10 tipů, jak dobré fitko pro vaše potřeby vyberete.

Zumba

Na rozdíl od klasického aerobiku má zumba mnohem ladnější pohyby a více než sport připomíná tanec. Je stejně hravá a veselá jako latinskoamerické tance, ze kterých zumba vychází.

Při cvičení zumby pracuje celé tělo a při každé lekci se zpotíte a na jejím konci se budete cítit, jako byste právě absolvovali náročný trénink. Ve skutečnosti ale za sebou budete mít zábavnou hodinu plnou dobré nálady a chytlavé hudby.

VÍTE, JAK VZNIKLA ZUMBA? Úplně prvním lektorem zumby byl Alberto Perez, hlavní tanečník a choreograf zpěvačky Shakiry. Před pár lety si na hodinu aerobiku zapomněl přinést hudbu. V autě měl latinskoamerickou písničky, tak zkusil improvizovat. Povedlo se a zumba byla na světě. Brzy se rozšířila po celém světě a Evropanky po zumbě doslova šílí.

Zumba přináší radost a uspokojení z pohybu a nabije vás energií. Věnovat se jí může každý bez ohledu na věku, pohlaví i fyzičku. Stačí mít rád pohyb a tanec. Podle instruktorů zumby se o vše ostatní postará energická hudba a jednoduché taneční kroky, které rozhýbou celé vaše tělo. Lekce zumby nabízí moje oblíbené FANatic Studio i Elixír Studio.

Andrea Grunclová, certifikovaná instruktorka zumby (a moje kamarádka) a její inspirace v podobě portugalského tanečníka Ricarda Cadeta

Zumba je výborné kardio. Když jsem před lety začínala se zumbou, měla jsem dobrých 10 kilogramů navrch, navíc jsem v té době neměla žádnou kondici. Už po prvních cca 10 lekcích jsem nejen cítila, že vydržím víc, ale nadbytečná kila mizela takovou rychlostí, že jsem si za pár týdnů šla kupovat menší džíny. Mě osobně inspiroval vynikající portugalský tanečník Ricardo Cadete, díky kterému jsem vůbec poprvé pocítila chuť stát se instruktorkou i já sama. Jeho hodiny a přístup ke klientům se pro mne staly velkou inspirací. Taková energie a elán, co on dává do svých hodin, se hledá opravdu těžko.

Dance jóga

Cvičíte-li jógu a rádi byste vyzkoušeli něco nového, zajděte si na lekci dance jógy. Oproti klasické józe je dynamičtější, základem však zůstává klidné a soustředěné dýchání. Dance jóga kombinuje nejen prvky power jógy, ale inspiraci hledá v klasickém baletu, orientálních tancích a využívá moderní taneční techniky. Na hodině si tak užijete dřepů, skluzů po podlaze i elegantního přepadávání.

 

VIDEO: Dance Yoga

Port de Bras

Pokud se vám líbí elegantní, plynulé a jemné pohyby jako u baletu, zavítejte na lekci velmi zajímavého tanečního cvičení Port de Bras. Jedná se o propracované taneční cvičení kombinující prvky z baletu, pilates a jógy. Výsledkem je harmonicky působící sestava cviků složená z jogínských a baletních pozic, při které ženy důkladně posílí a protáhnou svaly celého těla.

Pokud chodíte na hodně energické lekce, jako je například jumping nebo dynamic body, může Port de Bras představovat jakési poklidné kompenzační cvičení, které dokonale uvolní a zklidní vaši rozbouřenou mysl. Zatímco po lekci jumpingu budete toužit skákat až do nebes, po hodině Port de Bras budete lépe vnímat své vnitřní já.

VIDEO: Port de Bras 1. týden – začátečníci

Twerk (twerk dance)

O twerku jste už určitě slyšeli, a tak víte, že hlavní roli hraje zadeček neboli prdelkování. Pokud máte pocit, že se jedná pouze o nesmyslné vrtění či trénink na noční vystoupení v baru, nacházíte se na velkém omylu. Twerk vychází z pouličního černošského tance dancehall z Jamajky. Zvládnout poměrně náročné pohyby není pro nás bělošky vůbec snadné, pokud nejste vyložený talent.

Lekce twerkování opět zahrnuje zahřátí, protažení, posilování i strečink. Při twerku se ale naučíte ovládat svaly, o kterých nemáte tušení, že je vůbec v těle máte. Twerk je moderní taneční cvičení, které zpevňuje bříško, zadeček, ale pracuje i na oslabených zádových svalech. Pravidelné cvičení twerku zábavnou formou vypracuje vaše problematické partie do nádherných sexy křivek.

African Dance

Někteří lidé se tanečním cvičením vyhýbají z jednoho prostého důvodu. Přesto, že je dance cvičení láká, bojí se složité taneční choreografie a kroků, které nezvládnou a na lekci se budou “motat jako vítr v bedně”.

Obavy nejsou nutné, protože dobrý lektor každý krok vysvětlí a předvede. Pokud vám ale nejde o důsledné učení se jednotlivým pohybům a přísná pravidla, ale o čistou radost z pohybu, je pro vás ideální cvičení African dance.

Lekce African dance spočívá ve velmi jednoduché choreografii, která kombinuje posilovací, protahovací a uvolňovací cviky v dokonalé souhře s dýcháním. Cvičení zpevňuje a tvaruje tělo, zlepšuje kardiovaskulární systém a je skvělým lékem na špatnou náladu. Hodiny doprovází osvěžující hra na africké hudby, díky níž nevybočíte z rytmu, ani kdybyste chtěli.

VIDEO: West african dance

Fitjazz

Většinu tanečních cvičení inspirují “vlnivé” latinskoamerické tance. Dance cvičení inspirované jazzovým tancem tak tvoří spíše výjimku. To je ale dobře, protože i fanoušci jazzové hudby a tance si zaslouží vlastní styl cvičení.

Při poslechu písní od Franka Sinatry, Louise Armstronga, Arethy Franklin si procvičíte nejen hudební sluch, ale také zapracujete na své postavě a fyzičce. Fitjazz tak uvítají zejména ženy a dámy, kterým současná popová hudba ve fitkách zrovna nesedí.

Fitjazz je tanečně-kondiční cvičení, které je vhodné pro úplné začátečníky i starší generace žen. Podle zakladatelky instruktorky Heleny Peerové je fitjazz komplexní souhra pohybů a kondičního cvičení, které prospívají ženám v každém věku.

Cvičení je zaměřené na dolní končetiny, které posiluje a tvaruje. Tanečně-posilovací lekce se soustředí na paže, bříško a zadeček. Taneční prvky uvolňují svalové napětí, zvyšují rozsah pohybu, učí lepší koordinaci a zlepšují držení těla.

VIDEO: Fitjazz

Nejlepší motivací je dobrá instruktorka, jako ta moje 🙂

Aby vás cvičení opravdu bavilo, nestačí mít chuť. Tu totiž lehce pokazí špatný dojem z odcvičené lekce. Hlavním motivátorem je dobrý instruktor/ka. Pokud vás nebude bavit, s největší pravděpodobností na další lekci už nepřijdete.

Pokud vás ale nadchne, začnete na cvičení chodit pravidelně, a možná si najdete další a další lekce. Na základě vlastní zkušenosti vám radím, hledejte a nevzdávejte se při první horší zkušenosti.

Míša Hodúlová, instruktorka skupinových lekcí (dance aerobic, jumping, dynamic body, cross training a další):

Podle mne by správný instruktor měl hlavně inspirovat své klienty jak vzhledem, tak i charakterem. Měl by jim být nápomocný, pokud to potřebují, měl by jim umět srozumitelně vysvětlit kroky, motivovat je k větším výkonům a neustále se přitom usmívat, i když zrovna nemá dobrý den.

Co se týče lektorování hodin s hudbou, instruktor by ji měl slyšet a umět s ní pracovat. Měnit krok na down beat a ne nesmyslně někde v půlce sloky. Bohužel jsem byla na lekcích, kde lektor absolutně nezvládal poslech hudby a hodina působila chaoticky.

Všechny díly seriálu ženská fitka

Jak najít to nejlepší fitko a neřídit se reklamou?
TOP 10 cvičení pro štíhlé a pevné křivky
Cvičení jumping pro ženy, postup a benefity
TOP posilovací cvičení, která rychle pálí tuky a tvarují křivky
TOP 5 tanečních cvičení pro sexy prdelku a dobrou náladu
TOP 4 cvičení s cvičebními pomůckami
TOP cvičení pro pevnou a pružnou postavičku
TOP 5 cvičení pro těhotné a po porodu
4 nejlepší cvičení pro maminky s dětmi
Rozhovor s fitnesskou Evou Scheibingerovou
Rozhovor s lektorkou jumpingu Míšou Hodúlovou
Kettlebell - užitečné rady, druhy a bezpečnost
Postava jablko vs. hruška - jak přesně cvičit?
Jak si vycvičit nádherný zadeček?
Nejlepší cviky s kettlebellem pro pevné a pružné tělo
Bojové sporty pro ostré holky i fit andílky
Nové a méně tradiční druhy jógy
Poprvé ve fitku s redaktorkou Jankou
Ženská fitka 18. DÍL - Netradiční druhy cvičení - jumping, bungee, drumming
Pro každou ženu existuje účinné cvičení pro posílení problematické partie nebo celého těla. Dala jsem si záležet, aby každá odhodlaná žena našla u nás inspiraci, motivaci a hlavně přesný návod co a jak cvičit. Nečekejte, až tuk zmizí sám a dopomozte mu co vám síly stačí.
5/5 - (1 vote)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..