Ženská fitka 1. DÍL. – Jak najít to nejlepší a neřídit se reklamou?

Letošní úžasné léto se pomalu a jistě blíží ke svému konci, ačkoliv tomu stále slunečné počasí a příjemné letní teploty nenasvědčují. Dříve nebo později ale přijde počasí, které už venkovním aktivitám přát nebude. Než se tak stane, rozhodla jsem se vám dát pár skvělých tipů na indoor cvičení, které vaše sexy křivky nejenže udrží v pozoru i během dlouhé zimy, ale přivedou je k ještě větší dokonalosti.

Těšit se můžete na mé osobní tipy, rady a zkušenosti. Letošní rok totiž pro mne znamenal ohromnou změnu. Ještě před pár měsíci jsem se řadila ke striktním odpůrkyním jakéhokoliv skupinového cvičení. Při slovech aerobic, jumping, spinning a podobně mi vyskakovala husí kůže. Letos na jaře jsem ale svou nechuť zlomila a jsem tomu strašně ráda. Pojďte do toho se mnou a nebudete litovat.

ženská fitka 1

NÁVOD JAK ZHUBNOUT
Už se nepokoušejte zhubnout metodou „pokus-omyl“. Cesta za vysněnou postavou vede jedině přes kalorický deficit. Jednoduše musíte více kalorií ze sebe vydat než přijmout. K tomu vám výrazně dopomohou keto/low carb potraviny ve spojitosti se zdravým životním stylem.
Keto / Low carb manuálJak začítKolik potřebujete zhubnout
Chci zhubnoutDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgNad 15 kg
Keto dieta odMix & SlimKetoMixKetoDietChia Shake
Dietní jídlaNa snídaniNa obědK večeřiDezertyKoktejly
Low carb potravinyTěstovinyPečivoKáva a čajRýžePlackyTortillaSladidlaSlanéSladkostiDresinkyBylinkyVíno
Ne každý má čas a chuť si připravovat nízkosacharidová jídla sám. V tom případě si vyberte low carb/keto program u některého prodejce krabičkové diety. Levné to nebude, ale pomocí pilulek na hubnutí nezhubnete. Ty totiž mají jen podpůrnou funkci a samy nic nezmohou.
Krabičková dieta odZdravé stravování
Prášky na hubnutíHunger BlockereSlimGarsinApetit Stop

Dlouhá léta jsem cvičila doma nebo chodila do posilovny. Letos jsem propadla jumpingu, dynamic body a dokonce i józe. A chystám se vyzkoušet některé další lekce.

 

Cvičení doma versus cvičení ve fitku pod dohledem zkušené trenérky

Proč platit vstupné a navštěvovat drahá fitness centra, když můžeme jednoduše a efektivně cvičit doma? Ano, cvičení doma je skvělá věc a některé ženy nemají ani na výběr. Péče o rodinu a domácnost je plně vytěžuje.

Domácí tělocvičnu navíc lze vybavit mnoha účinnými pomůckami na cvičení a inspiraci na cvičení najdete doslova ve stovkách videí s online cvičeními. Ještě před pár měsicí bych vám neradila nic jiného. Jenomže jsem se přesvědčila na vlastní kůži, že dobrá skupinová lekce vám přinese výrazně lepší výsledky.

kloubus

 

3 HLAVNÍ NEVÝHODY CVIČENÍ DOMA:

 • Nedostatečná motivace

Spousta žen se nedokáže motivovat k pravidelnému cvičení doma. Tolik by chtěly. Nakoupí si oblečení, pomůcky a nechají si doporučit videa. Vydrží cvičit týden, pak vynechají jednou. Po druhé jim do toho “něco” vleze a nakonec na drahé pomůcky sedá prach. Je velmi těžké najít motivaci a cvičit doma pravidelně.

 

 • Nižší efektivita

Cvičení doma málokdy bývá opravdu efektivní a nepřináší viditelné výsledky. Zpočátku jsou výsledky vidět rychle, ale s rostoucí kondicí je nutné zvyšovat náročnost a obtížnost. Jenomže ne každá žena je schopna “vyhecovat” se ke stále lepším výkonům. Po určité době si tělo na stále stejnou zátěž zvykne, stagnuje a výsledky se přestanou dostavovat. Žena se naštve a s cvičením přestane.

 

 • Příliš rušivých elementů

Ženy při cvičení doma neustále někdo ruší – děti, partneři i domácí mazlíčci. Všichni něco neustále chtějí. Děti vyžadují pozornost, partneři něco dobrého k snědku, domácí zvířátka chtějí pomazlit. Vydupat si hodinku denně jenom pro sebe a cvičení je v mnoha případech doslova nemožné.

Poznáváte se? Najděte si jednu dvě hodinky pro sebe alespoň třikrát týdně a vyrazte na cvičení pryč z domu. Čekají na vás hned tři velká překvapení.

 • Nikdo ale opravdu NIKDO vás nebude rušit.
 • Nebudete muset přemýšlet nad tím, co a jak cvičit.
 • Dobrá instruktorka vás vyhecuje k neuvěřitelným výkonům.

Zuzana Maňasová

Zuzka Maňasová z pražského FANatic Studia je skvělá instruktorka, která ve vás probudí chuť a nadšení být při každé lekci lepší a lepší. Já chodím na pondělní lekce dynamic body od 19.00. Myslím si, že mám slušnou fyzičku, ale u ní mám co dělat a odcházím vyřízená, ale spokojená 🙂

 

Fitness centra (ne)jen pro ženy – nabídka cvičení a vybavení

Nyní vás čeká nejdůležitější krok – najít si takové fitness centrum, které splní vaše představy. Já měla jednoduchý začátek. Mou úplně první skupinovou lekci v životě byl jumping, na který mne přivedla má kamarádka. Ta si místo mě prošla kolečkem hledáním té ideální instruktorky. Pokud se na poprvé netrefíte, nevzdávejte se. Dejte si na hledání alespoň měsíc. Vyplatí se to. Také já jsem hledala.

Rozhodla jsem se jumping rozšířit o další druhy cvičení a pokrýt tak aerobní i anaerobní aktivity. Takto jsem si našla lekce dynamic body, zahrnující i posilování, a jógu, která vyvážila hodně dynamická a hlasitá cvičení.

Nadchlo mě to tak, že jsem poctivě chodila cvičit celé letošní léto bez ohledu na vysoké teploty. V tomto směru mám ale velkou výhodu, protože mě tropické teploty nevadí.

 

VIDEO: Lekce jógy s Katkou Burešovou z kanálu Blendea.cz.

 

10 RAD, JAK SI VYBRAT SPRÁVNÉ FITNESS CENTRUM:

 1. Dejte na doporučení. Chodí vaše kamarádka či kolegyně cvičit? Vypadá skvěle? Nestyďte se. Zeptejte se jí, kam a na jaké lekce chodí.
 2. Čím blíže, tím lépe. Vyberte si studium, které máte poblíž bydliště, práce či školky (školy) dětí. Pokud vám doprava zabere hodinu a více, jednou či dříve vám to začne vadit.
 3. Dejte na první dojem. Ve fitness centru se musíte především cítit dobře. Pracují na recepci příjemné dívky, jsou šatny a sprchy vždy čisté? Na cvičení se musíte těšit.
 4. Na velikosti nezáleží. Někdo má radši moderní velká fitness centra, další dá přednost menším útulným prostorům. Prostor ale potřebujete, abyste se mohla volně hýbat.
 5. Sledujte nabídku lekcí. Než vybrané studio navštívíte osobně, podívejte se na nabídku cvičení. Zaujala vás některé z lekcí? Rozvrh vám musí vyhovovat i časově.
 6. Vyzkoušejte více instruktorek/instruktorů. Každá trenérka či trenér má svůj styl. Některá umí lépe vysvětlovat, jiná má nápadité vždy různé lekce a třetí má schopnosti generála. Zvolte si variantu, která sedí vám.
 7. Prohlédněte si vybavení. V řadě lekcí se využívají pomůcky. Přesvědčte se, že je čisté, nepoškozené a dobře udržované.
 8. Kolik to stojí. Cena hraje roli a vás by mělo zajímat, kolik stojí jedna lekce, a zda se nevyplatí koupit si permanentku. Asi nejhorší možností je povinnost založit si placené členství. Nejenže to bývá dost drahé, ale většinou ani všechny ty úžasné služby nevyužijete. Ideální je multisportka, která vám za pár korun umožní využívat různé sportovní centra.
 9. Od kdy do kdy. Ne každý má možnost navštěvovat lekce v průběhu celého dne. Některé ženy mají čas ráno, jiné upřednostňují večer, neobvyklé nejsou ani polední lekce.
 10. Další služby. Dobrý dojem dělají další služby jako pestrá nabídka nápojů a občerstvení, speciální kurzy, výživové poradenství, masáže, sauna apod.

JAK BY MĚL/A VYPADAT DOBRÝ INSTUKTOR/KA?Myslím, že dobrý instruktor / trenér by měl klienty motivovat nejenom pozitivní energií, ale i vzhledem. Klienti by měli vidět, že se tvrdá práce vyplatí. Trenér by se měl také snažit neustále se vzdělávat a rozšiřovat své znalosti v dané oblasti.“

Eva Scheibingerová, certifikovaný osobní fitness trenér, jumping instruktor a instruktor závěsných systémů (TRX)

 

Nepopiratelnou výhodu mají ženy žijící ve větších městech, kde je nabídka fitness center, které kromě posilovny nabízí i skupinové lekce, výrazně pestřejší. Nemusíte se ale zaměřovat pouze na dámská fitka. Výběr je pouze na vás. Fitness centra pro ženy mají ale velkou výhodu v tom, že skupinové lekce jsou určené čistě pro ženské potřeby.

 

Proč je fitness centrum pro ženy lepší?

 • Cvičení jsou zaměřená na hlavní ženské potřeby – spalování tuků a tvarování problematických partií.
 • Cvičíte pouze v přítomnosti žen.
 • Tvarujete si sexy ženské křivky.
 • Vyberete si lekce, které vás baví.
 • Při cvičení se unavíte a zároveň načerpáte novou energii.

ženské fitness centrum

Přítomnost žen je příjemnější než všudypřítomní okounějící a zpocení muži 🙂

 

Fitka pro ženy v Praze, ve kterých cvičím

Abych ale nepsala pouze obecně, dám vám tři tipy na konkrétní pražská centra, která navštěvuji. Žiji a pracuji na Praze 3, takže “má” fitka se nachází v blízkém okolí. V mém případě platí, že studio chci mít v dostupné pěší vzdálenosti (tj. ideálně do 20 minut svižnou chůzí).

 

 1. FANatic Studio na Náměstí Míru (Praha 2)

Velmi příjemné dámské fitness studio. Najdete zde posilovnu, velký a malý sál a hlavně bohatou nabídku lekcí pro ženy všech věkových kategorií. Já zde chodím na jumping (Míša Hodúlová a Eva Scheibingerová) a dynamic body (Zuzka Maňasová a Míša Hodúlová). Nabízí ale i individuální tréninky a výživové poradenství. Více na stránkách FANatic Studio.

“Jsem věrná FANatička. FANatic studio jsem oslovila já, jelikož jsem potřebovala získat praxi jako instruktor. Dostala jsem pondělní lekci od 18:00 v malém sále. Začínala jsem na jedné až třech klientkách, ale byla jsem šťastná, že vůbec můžu někde cvičit. Postupem času se klientky začínaly nabalovat a já zlepšovat. Hodiny přibývaly a poslední 2 roky mám lekce stále plné. FANatic studio je tedy pro mě srdeční záležitost, hlavně pro svou přátelskou a rodinou atmosféru. Nikdy bych ho nevyměnila za velké komerční fitness centrum.”

Zuzka Maňasová z pražského FANatic Studia

 

 1. Studio Elixír u Náměstí Jiřího z Poděbrad (Praha 3)

Opět příjemné a přátelské prostředí se spoustou lekcí. Dle možností zaskočím na jumping s Raduš a už delší dobu se chystám na TRX. Více na stránkách Elixír Studio.

 

 1. Yoga Karlín kousek od tunelu spojujícího Karlín se Žižkovem

Nejmladší studio, které navštěvuji. Na rozdíl do předchozích dvou se nejedná o striktně dámskou záležitost, ale je to centrum specializované na jógu. Na toto studio mě jednoho dne upozornil FB, který si pravděpodobně všiml mého zvýšeného zájmu o jógu jako takovou.

Při vstupu vás přivítá velmi uklidňující prostředí s lehkou vůní vonných tyčinek. Jógu zde vyučují opravdoví jogíni a jogínky. Prozatím jsem si vybrala lekce vinjása jógy se Simonou Helovou. Jakmile naberu více zkušeností, chystám se vyzkoušet další lekce. Více informací na stránkách Yoga Karlín.

Yoga Karlín

Yoga Karlín

Yoga Karlín je nové, moderní studio se velice příjemnou atmosféru. Po každé lekci se cítím dokonale protažená a uvolněná.

 

Chtěla bych vás upozornit, že se v žádném případě nejedná o žádnou reklamu. Tato tři studia jsou aktuálně pro mne ta nej ze tří důvodů – pestrý rozvrh, skvělé trenérky a dobrá lokalita.

Budete-li mít jakékoliv dotazy, neváhejte se mne na cokoliv zeptat. Ráda vám vaše otázky zodpovím. V každém městě je dobré fitko, takže dbejte mého desatera výběru a jistě si najdete to svoje.

JEŠTĚ NEMÁTE MULTISPORT KARTU? Jedná se o skvělý zaměstnanecký benefit pro všechny aktivní lidi. Za 790 Kč měsíčně (plná cena, zaměstnanci to mívají levnější) můžete využívat rozsáhlou síť fitness a wellness center po celé republice. Pokud ji neposkytuje váš zaměstnavatel, jste živnostník nebo žena v domácnosti, poptejte se ve svém okolí.

Já mám štěstí, multisportku mám prostřednictvím kamarádky a peníze se mi vrátí během jednoho týdne. Chodím až 4x-6x týdně na nějakou lekci a jednou týdně se snažím navštívit saunu. Na stránkách multisport si můžete předem zjistit, jaké možnost nabízí ve vašem okolí.

kloubus

 

Skupinové lekce mě posunuly dál. Stojí to za to

Loni na podzim se mi podařil nepříjemný úraz na kole. Vykloubila jsem si palec u pravé ruky, který k mému překvapení skončil měsíční sádrou na ruce (mou první sádrou v životě!) a po jejím sundání několikatýdenní rehabilitací. Možná si řeknete, že šlo jenom o palec. Divili byste se, jak nepříjemné takový úraz dokáže být. To je ale na jiný příběh. 

Nedostatek pohybu v mém případě vede k rychlému přibírání. Bohužel patřím k ženám, které tloustnou už při pouhém pohledu na jídlo. Nečekala jsem na novoroční předsevzetí a v prosinci jsem na sobě začala pracovat. Díky dlouholetým zkušenostem a eliptickému trenažéru to nebyl problém. Musím upozornit, že jsem zvyklá cvičit doma. Nejvíce mne ale posunuly skupinové lekce.

Našla jsem si skvělé instruktorky, za které bych šla na kraj země 🙂 Svou práci dělají s nadšením mě vlastním. Nenudím se, sestavy jsou perfektně připravené a já odcházím vykoupaná ve vlastním potu. A víte, co? Kromě viditelných výsledků se především skvěle cítím.

Na co se můžete těšit? V příštích článcích se budu věnovat konkrétním druhům cvičení. Dozvíte se, které lekce vás zbaví tukových zásob, které vás posílí a zpevní a které váš dokonale protáhnou 😉

Všechny díly seriálu ženská fitka

Jak najít to nejlepší fitko a neřídit se reklamou?
TOP 10 cvičení pro štíhlé a pevné křivky
Cvičení jumping pro ženy, postup a benefity
TOP posilovací cvičení, která rychle pálí tuky a tvarují křivky
TOP 5 tanečních cvičení pro sexy prdelku a dobrou náladu
TOP 4 cvičení s cvičebními pomůckami
TOP cvičení pro pevnou a pružnou postavičku
TOP 5 cvičení pro těhotné a po porodu
4 nejlepší cvičení pro maminky s dětmi
Rozhovor s fitnesskou Evou Scheibingerovou
Rozhovor s lektorkou jumpingu Míšou Hodúlovou
Kettlebell - užitečné rady, druhy a bezpečnost
Postava jablko vs. hruška - jak přesně cvičit?
Jak si vycvičit nádherný zadeček?
Nejlepší cviky s kettlebellem pro pevné a pružné tělo
Bojové sporty pro ostré holky i fit andílky
Nové a méně tradiční druhy jógy
Poprvé ve fitku s redaktorkou Jankou
Ženská fitka 18. DÍL - Netradiční druhy cvičení - jumping, bungee, drumming
Pro každou ženu existuje účinné cvičení pro posílení problematické partie nebo celého těla. Dala jsem si záležet, aby každá odhodlaná žena našla u nás inspiraci, motivaci a hlavně přesný návod co a jak cvičit. Nečekejte, až tuk zmizí sám a dopomozte mu co vám síly stačí.
5/5 - (4 votes)

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..